TworzymyGłos Regionu

reklama

Rozbój dla chipsów i alkoholu. „Butelką uderzyła ochroniarza w głowę i uciekła”

Wtorek, 07 listopada 2023 o 09:58, aktualizacja Wtorek, 07 listopada 2023 o 10:12, autor: 2
Rozbój dla chipsów i alkoholu. „Butelką uderzyła ochroniarza w głowę i uciekła”

W Lesznie doszło do zuchwałego przestępstwa. 27-letnia kobieta i jej 31-letni partner zostali aresztowani pod zarzutem kradzieży rozbójniczej. Zdarzenie to miało miejsce w jednym z lokalnych marketów, gdzie para dokonała kradzieży alkoholu i chipsów o wartości blisko 700 złotych. Gdy próbowano ich zatrzymać, zastosowali przemoc wobec pracownika ochrony.

Uderzyli ochroniarza i uciekli

Dwójka sprawców, podczas próby wyniesienia skradzionego towaru, została zauważona przez ochroniarza sklepu, co zapoczątkowało szereg agresywnych działań ze strony złodziei. Z relacji Moniki Żymełki z Komendy Miejskiej Policji w Lesznie wynika, że ochroniarz został fizycznie zaatakowany - uderzony pięścią i uchwycony za szyję. W późniejszym etapie konfrontacji, kobieta uderzyła go butelką w głowę i obydwoje uciekli z miejsca przestępstwa.

Aresztowanie i zarzuty

Mężczyzna został zatrzymany przez ochronę na miejscu, podczas gdy kobieta początkowo uniknęła ujęcia. Współsprawczynię przestępstwa policja zatrzymała zaledwie dzień później. Leszczyńska prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie pary na trzy miesiące. Sąd Rejonowy w Lesznie uwzględnił wniosek prokuratury. Sprawcom teraz grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.


Źródło: KMP w Lesznie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Tara
08.11.2023 16:33

A widły nie poszły w ruch?

avatar
~chips
09.11.2023 05:17

A jaki to ma związek ze Wschową ?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl