TworzymyGłos Regionu

reklama

Rowery policyjne i narkotesty trafiły do wschowskich policjantów [ZDJĘCIA]

Czwartek, 15 lipca 2021 o 20:14, autor: 2
Rowery policyjne i narkotesty trafiły do wschowskich policjantów [ZDJĘCIA]

Wschowska Policja dzięki uprzejmości lokalnych władz samorządowych otrzymała dwa rowery policyjne i testy narkotykowe, które posłużą wschowskim mundurowym w codziennej służbie, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Patrole rowerowe już w najbliższym czasie pojawią się w miejskich parkach, miejscach trudno dostępnych dla radiowozów. Testy narkotykowe natomiast wykorzystane będą przede wszystkim przez policjantów ruchu drogowego.

Dzisiaj (15 lipca) w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie nastąpiło uroczyste przekazanie rowerów policyjnych oraz testów narkotykowych.

Z rąk Starosty Powiatu Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego przekazany został policyjny jednoślad na którym dzielnicowi będą patrolować miejsca trudno dostępne dla pojazdów służbowych.

Testy wykrywające obecność narkotyków w organizmie trafią do Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego wschowskiej Policji. Zakupione zostały dzięki uprzejmości Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii. Drugi jednoślad przekazany został przez Burmistrza Wschowy Konrada Antkowiaka.

Naszemu wspólnemu przedsięwzięciu przyświecają podstawowe cele – ograniczenie zdarzeń z udziałem kierowców lekceważących przepisy ruchu drogowego i decydujących się na jazdę pod wpływem narkotyków, szeroko rozumiana profilaktyka, eliminowanie osób spożywających alkohol w miejscach publicznych, w szczególności w parkach miejskich.

Jak podkreślił nadkomisarz Tomasz Szuda Komendant Powiatowy Policji we Wschowie cyt: Dzięki patrolom rowerowym chcemy, aby nasze miasto było jeszcze bardziej bezpieczne, a policjanci mogli szybciej interweniować w miejscach, do których trudno dotrzeć radiowozem. Będą mobilni i skuteczni”.

W imieniu policjantów nadkomisarz Tomasz Szuda serdecznie podziękował naszym włodarzom za zakup jednośladów i testów.

(KPP Wschowa)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Gosc
17.07.2021 19:53

Rowery w policji sluszna sprawa bo w wielu miastach od dawna są . Czekam jeszcze na jeden podarunek dla policji, mianowicie kiedy policja nasza dostanie jeszcze z dwa konie. Moze wydać sie to dziwne ale tez w kraju niektóre komendy mają

avatar
~dWA rOWERY
19.07.2021 08:47

Mój Boże śmiać się czy płakać !!!!!!!. Temat rowerów Polska policja przerabiała już w latach 90, na przełomie 2000 roku i tak dalej, jak to się skończyło z tymi rowerami może Wschowski Starosta i Wschowska policja zasięgnie opinii w tej sprawie u policji Leszczyńskiej ---- " jak to jeździli bezkarnie po ścieżkach w parkach leszczyńskich,,,,,,"""" , na szczęście Wschowa nie posiada tylu parków i tyle ścieżek pieszych w naszych parkach i podejrzewam, iż Wschowscy policjanci na tych dwóch rowerach będą się poruszać na nich jednocześnie przestrzegając prawa o ruchu drogowym !!!!!. Pomysł z końmi do rozważenia..... oby nie było z nimi tak jak z tysiąca, a może setkami tysięcy rowerów, motocykli dla dzielnicowych jakie Polska Policja dostała od lokalnych władz w latach 90, a które już dano albo zezłomowano, albo ślad po nich zaginął ...... . Będziemy się przyglądać jaki będzie żywot tych dwóch rowerów we Wschowskiej policji ..........

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl