TworzymyGłos Regionu

reklama

Relacja z VI Wschowskiego Marszu Akceptacji Osób Niepełnosprawnych (VIDEO)

Czwartek, 12 maja 2022 o 15:16, aktualizacja Czwartek, 12 maja 2022 o 15:28, autor: 6
Relacja z VI Wschowskiego Marszu Akceptacji Osób Niepełnosprawnych (VIDEO)

Z Powiatowego Centrum Rehabilitacji na wschowski Rynek przeszli uczestnicy Marszu Akceptacji Osób Niepełnosprawnych. To już szósta edycja wydarzenia organizowanego przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Ośrodek".

 Po przerwie spowodowanej pandemią, ulicami Wschowy po raz kolejny przeszedł pomarańczowy pochód w geście akceptacji osób z niepełnosprawnościami. Tegoroczny marsz zatytułowany został „Wszystkie dzieci nasze są”. Przesłanie marszu odnosi się nie tylko do dzieci z Polski, ale także do uciekających przed wojną dzieci z Ukrainy, co w podkreśliła pani Mirosława Budzińska - prezes Stowarzyszenia „Nasz Ośrodek”.

Marsz Akceptacji Osób Niepełnosprawnych we Wschowie obchodzony jest w ramach Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. O ważnej roli akceptacji i godności oraz wsparciu ze strony władz gminnych i powiatowych mówiła w swoich wystąpieniu pani Lucyna Kowalczykowska – dyrektor SOSW.

W marszu udział wzięli m.in. uczniowie i wychowawcy SOSW, podopieczni Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Nasz Ośrodek", Mażoretki „Finezja” Wschowa, przedszkolaki i uczniowie szkół ponadpodstawowych, seniorzy i rodzice.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in. Waldemar Starosta - Wicestarosta Powiatu Wschowskiego, Konrad Antkowiak - Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa, Hanna Knaflewska-Walkowiak - Przewodnicząca Rady Miejskiej we Wschowie, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy placówek oświatowych oraz instytucji publicznych.

Wydarzenie uświetnił występ Mażoretek Finezja Wschowa oraz grupy „Wiercipięty” z SOSW. Po zakończonym marszu i części oficjalnej dzieci oddały się zabawom integracyjnym z animatorką – panią Idą Ochocką, a także wykonały graffiti, którego motywem przewodnim było hasło „Wszystkie dzieci nasze są”.

Podczas marszu zbierane były artykuły plastyczne, które przekazane zostaną dzieciom z Ukrainy - podopiecznym świetlicy integracyjnej i Banku Spółdzielczego we Wschowie.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

avatar

avatar
~Zosia
12.05.2022 20:02

Fajnie się na to patrzyło, dużo Was szło.! Podziwiam organizatorów - zaangażować tyle ludzi to jakiś szok we Wschowie. Brawo!

avatar
~Mol
12.05.2022 22:33

A największe slowa uznania należą się Siostrom zakonnym i Mamom opiekującym się swoimi chorymi ,ale najbardziej Kochanymi dziećmi . Wszystkie jesteście "Wielkie".

avatar
~Mieszkanka
13.05.2022 23:47

Było pięknie. Oby przesłanie marszu dotarlo do wszystkich. Osoby niepełnosprawne są wśród nas i potrzebują naszej uwagi i dużo ciepła. Gratuluję stowarzyszeniu inicjatywy i dziękuję pracownikom SOSW we Wschowie za pracę a rzecz osób niepełnosprawnych.

avatar
~tez w rodzinie z niepełnosprawnoscią.
14.05.2022 19:50

Szkoda że to na codzień wsród ludzi nie ma takiej tolerancji.My jestesmy wysmiewani ,obgadywani .Co prawda to tylko kilka rodzin ale wytrzymac to całymi latami jest naprawdę trudno.Ot i cała tolerancja.Posuwaja sie nawet do niszczenia tego co z trudem zrobiłam a mama czy tata stoi ,patrzy i nic nie mówi jak dziecko niszczy.

avatar
~TOLERANCJA-TOLERANCYJNY
15.05.2022 08:30

Szanowny/wna forumowiczu/ko i Ty się temu dziwisz ??? - RYBA PSUJE SIĘ OD GŁOWY !!!!! - przypomnijmy sobie co się działo w Polskim Parlamencie za czasów władzy i tylko władzy pisu jak PROTESTOWALI NIEPEŁNOSPRAWNI i ICH RODZINY to nie kto inny jak min. posłowie pisu w tym i posłanka Ziemi Wschowskiej ich TOTALNIE LEKCEWAZYLI i wysyłali służbę Polskiego Sejmu by ich dosłownie z tego Sejmu POGONIĆ !!!!!. Co zrobiła posłanka Wschowy ( obecnie w EP) i nie zrobił poseł Wschowy jest tego przykładem co Pani/Pan nam próbuje teraz naświetlić - BÓL i BEZNADZIEJA takich rodzin w zestawieniu z taka władza i takimi ludźmi !!!!!> Jak Pan / Pani widzi obecnie posłanki Ziemi Wschowskiej i Posła nie widać na takich UROCZYSYŚCIACH WSPARCIA NIEPEŁNOSPRAWNYCH i ICHRODZIN, ALE - ALE ..... jest go stać aby przyjechać i wspierać konfliktowanie naszego społeczeństwa organizując Imprezę Bis 3 Maja !!!!, stać go na przyjazd organizowanej imprezy z popiersiem Piłsudskiego pod egidą i li tylko lokalnego pisu na tyłach lokalnej komendy !!!!!!. Jakoś nie pod drozde mu - im z OSOBAMI NIEPEŁNOSPRAWNYMI !!!!!!!. IM TYLKO W GŁOWIE WŁADZA i JAK TU NAJDŁUZEJ ŻYĆ NA KOSZT SUWERENA !!!!!!!. Lokalna Spółka Skarbu Państwa HZZ pod kierownictwem członka lokalnego pisu wspomaga Państwową Straż, ALE - ALE Niepełnosprawnych i ich rodzin nie widzi !!!!!!. Ta spółkę stać na takie imprezy z popiersiem Piłsudskiego, ALE - ALE Niepełnosprawnych i ich Rodzin nie widzi !!!!!!!!. I Pan/ Pani się tu dziwi !!!!!!

avatar
~teżw rodzinie....
16.05.2022 11:48

Czasem wydaje mi sie że juz nie wytrzymam i zrobię krzywdę sobie lub im

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl