TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rażąco niskie odszkodowanie po wypadku. Czy warto skierować sprawę do sądu?

Poniedziałek, 03 kwietnia 2017 o 14:52, autor: 1
Rażąco niskie odszkodowanie po wypadku. Czy warto skierować sprawę do sądu?

Poszkodowani w wypadkach doznający uszczerbku na zdrowiu liczą na uzyskanie godnej rekompensaty pieniężnej. Nie da się ukryć, że odpowiednia wysokość świadczenia może zdecydowanie przyspieszyć powrót do zdrowia i życia sprzed wypadku. Niestety ubezpieczyciele często zaniżają lub całkowicie odmawiają wypłaty odszkodowania kwestionując związek przyczynowo-skutkowy między wypadkiem, a urazem. Czy poszkodowany, który znalazł się w takiej sytuacji jest skazany na niskie odszkodowanie? Na to istotne dla roszczących pytanie odpowiemy w dalszej części artykułu.

Poszkodowani boją się konfrontacji z ubezpieczycielem

Wypadki komunikacyjne znacząco wpływają na zdrowie poszkodowanych. Doznając urazów w zdarzeniach drogowych, stosując się do zaleceń lekarza i rzetelnie gromadząc dokumentację medyczną nie spodziewamy się, ze ubezpieczyciel może kwestionować zasadności roszczeń. Niestety, jak pokazuje praktyka  bardzo popularnym uzasadnieniem decyzji odmownej jest stwierdzenie przez ubezpieczyciela, że poszkodowany nie doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu, gdyż zderzenie pojazdów było zbyt niskoenergetyczne, by móc tak znacząco wpłynąć na  ciało roszczącego. - Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych w przypadku bardzo popularnego urazu skręcenia odcinka kręgosłupa szyjnego wskazuje, że objawy bólowe są przyczyną innych, już istniejących zmian chorobowych. W takich przypadkach złożenie odwołania od decyzji nie przynosi żadnego skutku i kolejne odmowne pismo od ubezpieczyciela odbiera możliwość polubownego rozwiązania sporu. Niestety, poszkodowani otrzymując, tak krzywdzącą decyzję nie dochodzą należnej rekompensaty ze strachu przed konfrontacją z ubezpieczycielem. - mówił specjalista Kancelarii Odszkodowawczej z portalu https://www.tuodszkodowania.pl/.

Orzecznictwo sądowe coraz częściej przychylne dla poszkodowanych

Po bezskutecznym odwołaniu od decyzji ubezpieczyciela poszkodowany chcący egzekwować należne roszczenia musi wkroczyć na drogę postępowania sądowego. Prowadzenie sprawy w sądzie wiąże się z pewnym ryzykiem, gdyż w przypadku przegrania sprawy poszkodowany jest zobowiązany do pokrycia kosztów reprezentacji strony przeciwnej (ubezpieczyciela). Nie odzyskuje też wniesionej opłaty sądowej w wysokości 5% przedmiotu sporu. Każda doświadczona kancelaria odszkodowawcza po zapoznaniu się z dokumentacją w sprawie potrafi nakreślić szanse na uzyskanie rekompensaty poprzez postępowanie sądowe. Jeśli prawnik z wieloletnim doświadczeniem ocenia pozytywnie szanse na uzyskanie godnego odszkodowania powinniśmy zdecydować się na skierowanie sprawy do sądu. Warto prowadzić postępowanie z pomocą doświadczonego radcy prawnego, gdyż zagwarantuje on sformułowanie rzetelnego pozwu, a także pomoże w przygotowaniu materiału dowodowego. Umiejętności negocjacyjne prawnika pozwalają na fachową reprezentację w trakcie rozpraw sądowych. Śledząc orzecznictwo sądowe możemy zauważyć, że kancelarie uzyskują nawet o 60% wyższe stawki odszkodowawcze, niż poszkodowani dochodzący świadczeń samodzielnie. Sąd nie ma żadnego interesu, by zaniżyć wypłacane odszkodowanie, gdyż nie czerpie z tego zysku. Ponadto w trakcie postępowania powoływany jest bardzo często niezależny biegły, który ocenia obiektywnie stan zdrowia poszkodowanego.  Nie warto odbierać sobie szansy na wyższe stawki pieniężne, doświadczony prawnik może ocenić o jakie środki pieniężne poszkodowany ma szansę zawalczyć w sądzie.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl