TworzymyGłos Regionu

reklama

Punkt Szczepień Powszechnych w Staszicu otwarty [RELACJA]

Sobota, 01 maja 2021 o 09:20, aktualizacja Czwartek, 06 maja 2021 o 11:58, autor: 18
Punkt Szczepień Powszechnych w Staszicu otwarty [RELACJA]

Dziś (1 maja) punktualnie o godz. 8:00 zainaugurowano proces szczepień w punkcie zlokalizowanym w I Zespole Szkół we Wschowie przy ul. Kościuszki 11. Tym samym otwarto pierwszy Powszechny Punkt Szczepień na terenie powiatu wschowskiego.

- Będziemy szczepić mieszkańców powiatu wschowskiego w ilości 1400 osób tygodniowo – zadeklarował Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Starosta w swojej wypowiedzi zwrócił uwagę także na wszystkich, którzy przyczynili się do zorganizowania punktu. Podziękował koordynatorowi szczepień w powiecie wschowskim – Przemysławowi Glińskiemu, dyrektorowi I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie – Piotrowi Wielandowi oraz prezesowi Nowego Szpitala we Wschowie – Mirosławowi Sośnie.

- To historyczny dzień dla Ziemi Wschowskiej. Jestem pod dużym wrażeniem tego, co tutaj się stało i będzie się działo – powiedział dyrektor Nowego Szpitala.

Chętni na szczepienie mają do swojej dyspozycji 5 stanowisk, które obsługują pracownicy Nowego Szpitala we Wschowie. Całe przedsięwzięcie koordynują wojskowi. Na miejscu obecni są także policjanci i druhowie z OSP.

Pierwszym zaszczepionym w nowo-powstałym punkcie został Starosta Wschowski Andrzej Bielawski.

Wejście do punkt szczepień znajduje się od strony os. Jagiellonów. Pacjenci mają do swojej dyspozycji parking zlokalizowany między ul. Wolsztyńską a ul. Pustą.

Według planów punkt ma być dostępny weekendowo (sobota oraz niedziela). Wszystkie dostępne miejsca na dziś (1 maja) zostały już zajęte. Zaszczepionych zostanie 720 osób – taka ilość dawek szczepionki została przyznana w pierwszym tygodniu. W kolejnych turach będzie to już 1400 osób/tydzień. Szczepienia odbywają się szczepionką firmy Pfizer.

Rejestracja odbywa się zgodnie z ogólnopolskim harmonogramem. Szczegóły dotyczące harmonogramu rejestracji dostępne są na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/rejestracja

Na szczepienie można się zarejestrować: 

- przez ogólnopolską infolinię, tel. 989 (czynna przez całą dobę)

- wysyłając SMS o treści SzczepimySie na numer 880 333 333

- telefonicznie w punkcie szczepień w Nowym Szpitalu we Wschowie, tel. 735 486 981, 662 376 878, 735 486 983 w godz. 7.00-14.30

- osobiście w Nowym Szpitalu we Wschowie na parterze budynku szpitala

Dokumenty do pobrania znajdują się na stronie internetowej: 

https://www.nowyszpital.pl/aktualnosci/nowy-szpital-we-wschowie/szczepienia-przeciw-covid-19-2/

Na szczepienie należy zgłosić się wtedy, gdy wszystkie odpowiedzi na pytania w kwestionariuszu będą negatywne. Jeśli odpowiedź na którekolwiek z pytań jest pozytywna, szczepienie przeciw COVID-19 powinno zostać skonsultowane z lekarzem w populacyjnym punkcie szczepień.

Przeczytaj także: 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (18)

avatar

avatar
~Przykreto
01.05.2021 10:08

Pierwszy zaszczepiony! Jaką szczepionką? Bo chyba nie Astra Zenecą! Daje do myślenia...

avatar
~Zainteresowany
01.05.2021 18:51

W punkcie szczepią Pfizerem !

avatar
~Mieszkaniec
01.05.2021 18:35

Dziękuję za organizację punktu szczepień bardzo miła obsługa brawa dla wszystkich organizatorów .Punkt 3,szczepień miałem. okazję tam się szczepić panie uśmiechnięte miłe bardzo dziękuję pozdrawiam.

avatar
~Wow!!!!
02.05.2021 08:14

Do czego ta pandemia doprowadziła????, ludzie zaczynają dziękować za coś co należy im się jak "psu zupa" , a tego punkty szczepień TO ZADANIE i OBOWIĄZEK każdej władzy lokalnej nie tylko w Polsce , ale na całym świecie - CO WIDAĆ !!!!!. Jak widać "Mieszkaniec" i " Iga" polecieli tekstem Starosty , czyli TEKSTEM DNIA """ludzie chwalcie nas, bo tylko to nam pozostałe""" !!!!!. POWSTAŁ PUNKT !!!!- BO CO MIAŁ GO NIEBYĆ we Wschowie wg ... i ... ?????.

avatar
~Iga
01.05.2021 21:02

Chęć, zaangażowanie i profesjonalizm. Dawno czegoś takiego we Wschowie nie widziałam. Zaszczepiona i bardzo zadowolona. Dziękuję, jednak we Wschowie można!

avatar
~fakt?
02.05.2021 10:05

Obyście resztę zycia też chcieli i mieli możność dziękować za szczepionki

avatar
~ŁAPKI!!!!
02.05.2021 11:06

Jak widać trolle "Łapek" na tak mimo niedzieli i wczesnych godzin rannych NIE ŚPIĄ !!!!. PIJAR wrze !!!!!

avatar
~Zaszczepiony do wow ...
02.05.2021 11:06

Troszkę kultury i z szacunkiem staraj się szanować pracę innych bo ty z pewnością do żadnej pracy dla innych się nie nadajesz tylko widzisz czubek własnego nosa

avatar
~Życzliwy
02.05.2021 14:22

Szkoda, że są tacy ludzie jak "wow". Stworzenie takiego punktu to ciężka praca wielu ludzi. Bo nie wystarczy powiedzieć ......robimy 1400 szczepień tygodniowo. Zrobienie tych boksów w sali gimnastycznej, wyposażenie w sprzęt, znalezienie i przeszkolenie personelu który tam pracował....to praca na wiele godzin i poświęcenie wolnego czasu. Ale atmosfera która panowała na sali i zgrana praca pokazała że warto było......

avatar
~do powyżej
02.05.2021 17:37

To nie żaden "wow" tylko "narka", czyli naczelna "onuca" wśród wschowskich trolli. On już tak ma od małego. Wypadł z wózeczka na główkę i już mu tak zostało. Ot taki biedny chory człowieczek.

avatar
~DO-"Życzliwy"
02.05.2021 18:12

Czy ty i twój towarzysz potraficie czytać ze zrozumieniem wysuwając takie nieuzasadnione kalumnie ????. I w imię czego ....????

avatar
~Ula
02.05.2021 18:13

?

avatar
~Do życzliwy
02.05.2021 20:02

Masz rację takich jak ty brakuje w naszej Wschowie Pozdrawiam .

avatar
~XyZ
03.05.2021 08:57

....życzliwy.... komu i czemu życzliwy ????. Wystarczyło w sposób dostateczny ZAOPATRZYĆ na czas obecnie funkcjonujące PUNKTY SZCZEPIEŃ w Naszej Wschowie i nie potrzebne by było to PIJAROWSKIE TWORZENIE takich PIJAROWSKICH PUNKTÓW kosztem Młodzieży i ich Hali Sportowej !!!!. Jak pamiętamy i widzieliśmy tworzeniu tych tak zwanych Punktów Powszechnych towarzyszyła wielka Narodowa pisowska propaganda w postaci jeżdżenia po całym kraju samego Morawieckiego i uczestniczeniu w ich otwieraniu - Samorząd Lokalny i Lokalne społeczeństwo własnym kosztem je tworzył by ich premier mógł robić sobie pijarowską reklamę !!!!!! ---- a ludzie nawet 70+ i 80+ NADAL czekają w kolejkach we własnych Przychodniach na I Dawkę szczepienia !!!!!. TO JEST TA OBŁUDA i CYNIZM Fałszywy "życzliwy" !!!!!!!....

avatar
~Karol
02.05.2021 16:09

Polowa "personelu" z maseczka pod nosem. ? To jest sala gimnastyczna dla młodzieży na lekcje wf itd a nie punkt szczepień. Przywrócić normalna edukację a nie cyrk robicie. Pracownikom szpitala to się podoba, ale napewno dodatkowy hajs wleci. Czy robią to w ramach etatów? W nieoficjalnych rozmowach Ci sami ludzie śmieją się z pandemii, ale oficjalnie teatr trwa. Pandemio trwaj.

avatar
~Mieszkaniec
02.05.2021 19:42

Super super organizacja super obsługa gratulację .t.Tymi co was krytykujom się nie przejmujcie się to Smoby nieudacznicy których los Nie obdarzył e rozum

avatar
~DO PANA (Karol)
03.05.2021 07:59

Słuszna i TRAFNA UWAGA !!!!, tylko jak widać trolle typu "Życzliwy" - tak zwani " stali dyżurni obrony obecnej pijarowskiej władzy" trzymają dyżury na naszej lokalnej prasie z paluszkami na "tak" nie ważne co by ta władza nie wymajstrowała w stylu pijarskim !!!!!. Bowiem jak wiemy od dnia wprowadzenia szczepień w NASZYM KRAJU mamy we Wschowie 3 PUNKTY SZCZEPIEŃ i jakby one były ( a zwłaszcza te w Prywatnych Przychodniach) DOSTATECZNIE i NA CZAS ZAOPATRYWANE W SZCZEPINKI na MIARĘ NASZYCH POTRZEB - zaznaczam DOSTATECZNA ZAOPATRYWANE - TO BY NIE POTRZEBNE BYŁY dodatkowe pijarowskie "punkty mobilne" jak ten powyżej kosztem Hali Sportowej i Kosztem Naszych Uczniów !!!. JAK WIDAC - Temu sześcioletniemu rządowi i jak widać lokalnym ich wysłannikom nie potrzebny by był ten "PIJAR" tworzenia takich Punktów Mobilnych !!!!!!, kosztem naszej młodzieży !!!!!!. Jak widać ""Punkty Powszechne" miały zapewne przykryć bałagan tworzenia pierwotnych Punktów Szczepień i liczne ich afery typu. "Buble Maseczek, Respiratorów, itd. ::) :) :) oraz stworzyć fałszywą wizję ich działań !!!!!. Panowie od pijaru i wasi trolle TRZEBA BYŁO ZAOPATRZYC w szczepionki istniejące już PUNKTY we Wschowie, a nie narażać nas lokalny budżet na dodatkowe koszty waszego sztucznego pijaru !!!!!!!!.

avatar
~Na temat
06.05.2021 08:21

Problem w niewielkiej ilości szczepień w istniejących punktach we Wschowie (Przychodnie i Szpital) nie wynika z ilości dostarczanych szczepionek, tylko z możliwości logistycznych do przyjmowania zwiększonej ilości osób. Każdy z punktów deklaruje swoje możliwości i dostaje tyle szczepionek ile może podać.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl