TworzymyGłos Regionu

Przygotowanie do sezonu zimowego.

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Czwartek, 24 listopada 2022 o 12:36, aktualizacja Czwartek, 24 listopada 2022 o 12:50, autor: 0 619
Przygotowanie do sezonu zimowego.

W dniu 22 listopada 2022 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego we Wschowie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Narada odbyła się pod przewodnictwem Starosty Wschowskiego Andrzeja Bielawskiego.

W posiedzeniu również wzięli udział Wicestarosta Wschowski Waldemar Starosta, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Andrzej Andrusiak, Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła, przedstawiciele gmin, a także kierownicy jednostek, instytucji, inspekcji i służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na terenie Powiatu Wschowskiego.

Omówiono stan przygotowań jednostek do sezonu zimowego 2022/2023 i współdziałanie poszczególnych służb i instytucji. Dużo uwagi poświęcono pomocy osobom bezdomnym i samotnym. Przedstawiono obecne dane dot. szczepień i zachorowań na Covid oraz wirusa grypy. Poruszano temat ASF i bioasekuracji wśród hodowców trzody chlewnej. Omawiano przygotowanie służb drogowych do zimowego utrzymania dróg.

(Powiat Wschowski)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl