TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Poznaj Aurero - polskie oprogramowanie medyczne

Wtorek, 24 sierpnia 2021 o 12:54, autor: 0
Poznaj Aurero - polskie oprogramowanie medyczne

Podobnie jak w księgowości, także i w branży medycznej wiele zmienia się zarówno pod kątem ustawodawczym, jak i kątem cyfryzacji. W kontekście branży rachunkowej celem wszelkich zmian jest usprawnienie prowadzenia działalności gospodarczej i zniwelowanie luki podatkowej, natomiast w przypadku szeroko pojętej branży zdrowotnej, zmiany ukierunkowane są na zmniejszenie czasu oczekiwania pacjentów do lekarzy specjalistów i ogólne polepszenie warunków leczenia. Ten drugi element rozwiązywany jest często poprzez obowiązkowe korzystanie z różnego rodzaju rozwiązań technicznych, w tym także korzystanie z programów komputerowych i innych innowacji teleinformatycznych.

Doskonałym tego przykładem jest chociażby Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM). 

Co to jest EDM?

EDM to skrót od Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. Składają się na nią dokumenty wytworzone w postaci cyfrowej opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Polscy pacjenci mieli już okazję przyzwyczaić się do części elementów EDM, takich jak:

  • e-Recepta;
  • e-Zwolnienie;
  • e-Skierowanie.

Na polski system teleinformatyczny w ochronie zdrowia składają się również:

  • informacje o rozpoznaniu choroby, problemu zdrowotnego lub urazu oraz przeprowadzonych badaniach, udzielonych świadczeniach oraz zaleceniach dla pacjenta,
  • informacje dla lekarza m.in. o rozpoznaniu choroby, sposobie leczenia, ordynowanych lekach czy wizytach kontrolnych,
  • kartę informacyjną z leczenia szpitalnego,
  • wyniki badań laboratoryjnych wraz z opisem,
  • opisy badań diagnostycznych,
  • recepty,
  • skierowania.

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna została uregulowana ustawą z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia oraz rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 8 maja 2018 r. w sprawie rodzajów elektronicznej dokumentacji medycznej.

Celem cyfryzacji informacji o stanie zdrowia pacjenta jest odejście od doskonale znanym wszystkim książeczek w przychodniach i kartotekach pacjenta w gabinetach lekarskich oraz szybszym dostępem do informacji o pacjencie przez lekarzy różnych specjalizacji. 

Cyfryzacja dla pacjenta

Mało kto na co dzień zdaje sobie sprawę z faktu, że cyfryzacja przyczynia się do znacznej optymalizacji wszelkich procesów w placówkach służby zdrowia. Przeciętnemu Kowalskiemu najłatwiej jest to zaobserwować podczas dokonywania rejestracji. 

Program do rejestracji pacjentów, w zależności od jego dostawcy, może zawierać zarówno kartoteki pacjentów i logicznie zbudowany harmonogram pracy poszczególnych gabinetów lekarskich, ale również i możliwość dokonywania rejestracji przez Internet, a nawet otrzymywania automatycznych powiadomień o zbliżającym się terminie wizyty u lekarza oraz możliwość jego zmiany bez konieczności osobistego pojawienia się w rejestracji medycznej lub próby kontaktu telefonicznego.

Po stronie gabinetu lekarskiego, przychodni lub szpitala może się to przekładać na zmniejszenie luk i maksymalizację liczby wizyt u danego specjalisty, a to natomiast może uwidocznić się w przychodach placówki medycznej.

W czasie pandemii koronawirusa nie trudno było również dostrzec innowacje technologiczne w obrębie obsługi pacjentów na odległość. Lekarze na potęgę korzystali z różnego rodzaju programów do teleporad. Teleporady, w zależności od wykorzystywanego oprogramowania, mogły odbywać się przez telefon, czat, ale również i rozmowy wideo. Niniejsza metoda konsultacji medycznej spotkała się z dużym zainteresowaniem i aprobatą zarówno wśród społeczności lekarskiej, jak i wielu pacjentów.

Aurero - oprogramowanie medyczne nr 1 w Polsce

Jednym z najprężniej działających dostawców rozwiązań teleinformatycznych w Polsce w branży oprogramowania medycznego jest polska spółka Medily z Łodzi. Stworzyła ona oprogramowanie medyczne, które od 2018 roku działa i jest rozwijane pod marką Aurero.

Aurero to swego rodzaju „kombajn” medyczny. Umożliwia bowiem kompleksową obsługę całej placówki służby zdrowia, zarówno państwowej, jak i prywatnej. Łączy w sobie funkcjonalność programu do rejestracji pacjentów, działu HR, EDM, programu księgowego, magazynowego i wielu innych. Wśród elementów, które go wyróżniają najczęściej wskazywane są:

  • szybkość,
  • niezawodność,
  • prostota obsługi,
  • brak konieczności instalowania oprogramowania na urządzeniu (Aurero działa jako aplikacja webowa),
  • imponująca funkcjonalność,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa danych,
  • dostęp do bieżących aktualizacji oprogramowania zarówno wymuszonych zmianami przepisów, jak i rozszerzeniem funkcjonalności przez twórców niniejszego oprogramowania.

Aurero to oprogramowanie medyczne, z którego chętnie korzystają zarówno szpitale, jak i kliniki, przychodnie, a nawet prywatne gabinety, bowiem Aurero znakomicie sprawdza się jako program do gabinetu stomatologicznego, program do gabinetu rehabilitacyjnego, czy program do gabinetu psychologicznego. 

Aurero to polskie oprogramowanie medyczne, które potwierdza, że cyfryzacja w branży medycznej, to właściwy kierunek zmian i szansa na poprawę sytuacji w służbie zdrowia.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl