TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Pojemna szafa jako must-have w Twoim wnętrzu

- jak wybrać odpowiednią?

Wtorek, 09 marca 2021 o 14:04, autor: 0
Pojemna szafa jako must-have w Twoim wnętrzu

Szafa jest miejscem do przechowywania odzieży oraz przedmiotów domowego użytku i jest nieodłącznym elementem wystroju każdego domu czy mieszkania. Wybierając odpowiedni model, postaw więc na funkcjonalność w połączeniu z estetycznym wykończeniem. Bez względu na to, jaki posiadasz metraż czy aranżację, pojemna szafa to absolutny must-have w Twoim wnętrzu. Jak wybrać tę idealną? Przekonajmy się.

Dla kogo szafa modułowa?

Modułowe szafy drewniane z lustrem są doskonałym wyborem, jeżeli chcesz nadać swojemu wnętrzu nowoczesnego szyku. Lustrzane fronty odbijają światło, optycznie powiększając powierzchnię pokoju, w którym się znajdują. Szafa modułowa zazwyczaj podzielona jest na dwie lub trzy części, które często możesz dopasować pod swoje potrzeby. Potrzebujesz więcej miejsca na wieszaki, a może wolisz szuflady i półki? Nowoczesna szafa modułowa jest zaproponować wszystkie te opcje. Jeżeli więc oczekujesz wysokiej funkcjonalności i indywidualnego dopasowania, szafa modułowa jest idealnym rozwiązaniem dla Ciebie.

Idealne wymiary szafy

Wymiary szafy powinny być dopasowane do posiadanego przez Ciebie metrażu. Musisz ocenić, na jak dużą szafę jesteś sobie w stanie pozwolić, biorąc pod uwagę fakt, że jej wszystkie drzwi, półki i szuflady muszą się swobodnie otwierać. Warto rozważyć więc mebel z drzwiami przesuwnymi lub narożnymi, który potrzebuje najmniej miejsca, by tego rodzaju swobodę użytkowania zapewnić.

Szukając szaf o idealnych wymiarach, nie można zapominać także o potrzebach domowników. W branży przyjmuje się, że dla jednego domownika powinno przeznaczyć ok. 140 cm szafy, ta informacja powinna Ci pomóc oszacować, jak szeroka powinna być Twoja szafa.

Wnętrze szafy jest ważniejsze niż zewnętrzny design

Nie ma wątpliwości, że to, co się dzieje za drzwiami szafy jest zdecydowanie bardziej istotne od tego jak wygląda. By ułatwić Ci utrzymanie porządku oraz zoptymalizować swoją przestrzeń do przechowywania, warto zastanowić się, poza tradycyjnymi półkami, szafkami i drążkiem na wieszaki, nad takimi rozwiązaniami jak kosze na buty, przegródki do przechowywania deski do prasowania, czy walizek podróżnych. Wykorzystaj pełen potencjał swojej pojemnej szafy i zadbaj, by jej wnętrze było dopasowane do Twoich potrzeb.

Na jakie dodatki warto się zdecydować?

Twoja szafa może skorzystać również na kilku dodatkach, które zrobią z niej mebel luksusowy. Zdecyduj się na system spowalniający drzwi szafy, by te bezpiecznie się zamknęły i pomyśl również o oświetleniu wokół lustra w szafie lub wokół jej krawędzi. Dodatki te nie są drogie, a znacznie podniosą komfort korzystania z Twojej pojemnej szafy.

Szafa jest jednym z ważniejszych mebli, jakie zakupisz do swojego domu. Posiadanie pojemnej szafy to absolutny must-have, jeżeli chcesz, by twoje wnętrze było funkcjonalne i uporządkowane. Teraz wiesz, jak znaleźć idealną szafę. Wykorzystaj wszystkie rady wymienione powyżej i już niedługo idealne miejsce do przechowywania pojawi się w Twoim wnętrzu.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl