TworzymyGłos Regionu

reklama

Planowane przerwy w dostawie prądu - Wschowa, Sława, Szlichtyngowa (LISTA)

Piątek, 24 maja 2024 o 09:26, aktualizacja Czwartek, 20 czerwca 2024 o 21:51, autor: 32
Planowane przerwy w dostawie prądu - Wschowa, Sława, Szlichtyngowa (LISTA)

Wiemy, kiedy i gdzie przerwy w dostawie prądu w powiecie wschowskim. W kolejnych dniach nie będzie elektryczności we Wschowie, Sławie, Szlichtyngowej. Informacje pochodzą ze stron operatorów: Enea, Energa oraz informacji publikowanych przez Starostwo Powiatowe we Wschowie. Artykuł jest aktualizowany. Oto ostatnie informacje:

Planowane wyłączenia prądu w powiecie wschowskim:

 1. Obszar Wschowa
  w dniach: 2024-06-27,
  w godzinach:  27 cze 07:30 - 27 cze 16:30
  gm. Wschowa: Mały Bór - cała miejscowość; Klucz - cała miejscowość; Lgiń działki nr 113/1 do 3, 114/2, 129, 283 (RSP), 605/1, 606/1, 606/4, 606/5.
 2. Obszar Wschowa
  w dniach: 2024-06-28,
  w godzinach:  28 cze 09:00 - 28 cze 15:00
  Wschowa: ul. Kamienna nr 3, 3A; ul. Polna nr 8, 8A, 13, 13A; ul. Podgórna nr 1, 1B, 1C, 3 do 9, działka nr 1088.

Planowane przerwy w dostawie prądu są powszechne i nieuniknione. Mogą być wynikiem prac konserwacyjnych, modernizacyjnych lub po prostu potrzeby wyłączenia zasilania w celu zapewnienia bezpieczeństwa sieci. Choć planowane przerwy w dostawie prądu są zapowiadane z wyprzedzeniem, mogą wpłynąć na nasze codzienne życie. W tej publikacji omówimy, jak przygotować się do przerw w dostawie prądu i co robić, gdy braknie zasilania.

Sprawdź harmonogram planowanych przerw w dostawie prądu

Przed planowaną przerwą w dostawie prądu warto sprawdzić, czy Twoje mieszkanie lub biuro są objęte tym wyłączeniem. Sprawdź harmonogram planowanych przerw w dostawie prądu na stronie internetowej Twojego dostawcy energii elektrycznej lub skontaktuj się z nimi bezpośrednio.

Zabezpiecz elektroniczne urządzenia

Planowane przerwy w dostawie prądu mogą uszkodzić Twoje elektroniczne urządzenia, jeśli nie zostaną one odpowiednio zabezpieczone. Przed planowaną przerwą wyłącz wszelkie urządzenia elektryczne, w tym komputery, telewizory, lodówki i zamrażarki, aby uniknąć uszkodzeń. Jeśli masz urządzenia, które nie można wyłączyć, takie jak monitoring lub system alarmowy, upewnij się, że są one zasilane z zewnętrznego źródła, takiego jak generator.

Zaopatrz się w świece, latarki, baterie, a może nawet w agregat prądotwórczy

Planowane przerwy w dostawie prądu mogą spowodować brak oświetlenia w Twoim domu lub biurze. Aby zapobiec temu problemowi, warto zaopatrzyć się w świece, latarki i baterie. Przydatny może być także agregat prądotwórczy. Umieść je w łatwo dostępnym miejscu, abyś mógł z łatwością znaleźć je w przypadku braku zasilania.

Przetrzymaj zapasy jedzenia i wody

Planowane przerwy w dostawie prądu mogą spowodować przerwy w dostawie wody i żywności. Dlatego warto przetrzymać zapasy wody pitnej i jedzenia, które

Zabezpiecz się przed ekstremalnymi temperaturami

W przypadku planowanych przerw w dostawie prądu, mogą wystąpić problemy z ogrzewaniem lub klimatyzacją. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto zabezpieczyć się przed ekstremalnymi temperaturami. W zimie, przed przerwą w dostawie prądu, upewnij się, że masz wystarczającą ilość drewna opałowego lub grzejników na gaz. W lecie, z kolei, zadbaj o zasłony, aby chronić pomieszczenia przed słońcem.

Co zrobić, gdy braknie prądu?

Sprawdź przyczynę braku zasilania

Jeśli wystąpił nagły brak zasilania, warto najpierw sprawdzić, czy nie jest to wynikiem awarii na linii zasilającej. Można to zrobić poprzez sprawdzenie, czy są sąsiedzi lub okoliczni mieszkańcy, którzy również mają problemy z dostawą prądu. Jeśli awaria nie jest spowodowana przez dostawcę energii elektrycznej, warto sprawdzić, czy bezpiecznik w głównej skrzynce rozdzielczej nie spalił się.

Zachowaj spokój i unikaj ryzyka

Kiedy brakuje prądu, warto zachować spokój i unikać ryzyka. Przede wszystkim, nie dotykaj urządzeń elektrycznych ani kabli, jeśli nie jesteś pewien, że nie stanowią one zagrożenia dla Twojego bezpieczeństwa. Unikaj korzystania z palników gazowych lub innych źródeł otwartego ognia, ponieważ mogą one powodować zagrożenie pożarowe.

Wykorzystaj alternatywne źródła zasilania

W przypadku braku zasilania warto wykorzystać alternatywne źródła zasilania. Można to zrobić za pomocą generatora lub zasilacza awaryjnego, jeśli je posiadasz. Można także korzystać z latarki lub świece, aby oświetlić pomieszczenia. Warto jednak pamiętać, że urządzenia te należy wykorzystywać z umiarem i zawsze z zachowaniem ostrożności.

Gdzie uzyskać dodatkowe informacje o braku prądu?

Aby uzyskać ogólne informacje na temat przerw w dostawie prądu, Polacy mogą dzwonić do Krajowego Centrum Informacji o Sieci Elektroenergetycznej pod numer 91 85 21 411. Linia ta jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00, a personel jest przeszkolony, aby odpowiadać na wszelkie pytania dotyczące kwestii związanych z energią elektryczną, takich jak przerwy w dostawie prądu i remont. Jeśli sytuacja awaryjna wystąpi poza tymi godzinami otwarcia, mieszkańcy mogą również skontaktować się bezpośrednio z lokalnym dostawcą energii w celu uzyskania pomocy i porady, jak najlepiej postępować.

Najczęściej zadawane pytania:

Czy dostawca energii elektrycznej zawsze informuje o planowanych przerwach w dostawie prądu?

Tak, dostawcy energii elektrycznej zawsze informują o planowanych przerwach w dostawie prądu z wyprzedzeniem, zwykle na kilka dni przed planowaną datą.

Czy w przypadku braku prądu można korzystać z generatora lub zasilacza awaryjnego w zamkniętym pomieszczeniu?

Nie, nie można korzystać z generatora lub zasilacza awaryjnego w zamkniętym pomieszczeniu. Urządzenia te emitują spaliny, które mogą być niebezpieczne dla zdrowia i życia. Należy je zawsze stosować na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.

Czy mogę przetrzymywać zapasy żywności w zamrażarce podczas przerwy w dostawie prądu?

Tak, jeśli zamrażarka jest w pełni załadowana, to jedzenie w niej pozostanie zamrożone przez wiele godzin, nawet w przypadku przerwy w dostawie prądu. Warto jednak pamiętać, aby zamrażarka była dobrze izolowana i pozostawała zamknięta, aby uniknąć utraty zimna.

Podsumowanie:

Planowane przerwy w dostawie prądu są nieuniknione, ale dzięki odpowiedniemu przygotowaniu można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji. Przed przerwą warto sprawdzić harmonogram planowanych wyłączeń, zabezpieczyć urządzenia elektroniczne, zaopatrzyć się w świece, latarki i baterie oraz przetrzymać zapasy jedzenia i wody. W przypadku braku zasilania, warto zachować spokój, unikać ryzyka oraz korzystać z alternatywnych źródeł zasilania. Warto także pamiętać, że generator lub zasilacz awaryjny należy zawsze stosować z zachowaniem ostrożności. Dzięki temu będziemy przygotowani na każdą przerwę w dostawie prądu i unikniemy niepotrzebnego stresu.

Źródło: Powiat Wschowski, Enea Operator, Energa Operator.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (32)

avatar

avatar
~Dość tego
10.02.2021 11:32

Przyjeżdżam do wschowy raz w tygodniu i za każdym razem muszę od nowa programować wszystkie zegary itd. Czy w tym państwie zacznie w końcu coś normalnie funkcjonować? Czy trzeba energetykę pozwać do sądu?

avatar
~do powyżej
25.02.2021 12:44

Przyjeżdżaj co drugi tydzień, będziesz miał mniej roboty.

avatar
~wschowiak
21.12.2021 15:07

kup sobie na baterię.....

avatar
~Madziula
02.08.2022 13:42

Mam to samo co tydzień wszystko od nowa

avatar
~Misia
03.10.2022 16:02

To jedz gdzie indziej

avatar
~Średniowiecze
10.02.2021 13:20

Sasin obiecał, że podwyżek prądu nie będzie, ale poszedł o krok dalej- to prądu nie będzie. Bangladesz

avatar
~KK
25.02.2021 09:06

A żaden z Was nie wpadł na to, że na osiedlu robią nowe przyłącza do zakupionych działek i wyłączenia prądu są niezbędne. Życzę więcej empatii.

avatar
~Wschowianin
05.01.2022 15:15

Są podstacje i nie trzeba wyłączać całej Lini tylko określone punkty, ale do tego ktoś by musiał dupe ruszyć a jak wszyscy wiemy w biurze ciepłej.

avatar
~Ogarnijcie się
12.04.2021 16:59

Dzień z prądem dniem straconym. Co za kraj?

avatar
~arek
29.05.2021 23:15

co z oswietleniem w Buczynie? od miesiaca panuje ciemnosc,zaden wlodarz gminy sie nie interesuje,ani droga,dziurawa,ani obkaszaniem pobocza,

avatar
~spacer
09.09.2021 23:25

i poseł RP tam biega i nie widzi tego????

avatar
~x
23.12.2021 10:30

Widziały gały co brały.

avatar
~Co to ma być?
04.07.2021 12:03

W żadnym europejskim cywilizowanym kraju nie ma czegoś takiego jak planowane wyłączenie prądu. Zdarzają się awarie, ale o tym zaraz trąbią media jako coś niebywałego. Gdzie my żyjemy?

avatar
~Co Ty im możesz......?
05.07.2021 08:42

Jak zauważyłeś to ich stary nowy prezes nie żyje Twoim, Naszym problemem z prądem, Totalnymi podwyżkami w Kraju tylko ma problem z """" Syndromem Tłustych Kotów" w pisie, partii Ziobro i Gowina !!!!. Co tak taki twój problem z wyłączaniem- włączanie prądu !!!!. Przyjdzie kampania wyborcza i przyjadą do Naszej Wschowy ich posłowie to Ci-Nam kolejnych programów, a la "łady" na starych fundamentach poopowiadają !!!!!. A w tle mamy podwyżkę tego prądu, której nie miało być wg ich obiecanek z ostatnie kampanii ich prezydenta !!!!!. I CO ......?.

avatar
~Pj
07.07.2021 13:03

Głupoty piszesz. Jeśli muszą robić nowe przyłącza lub konserwacje to muszą zaplanować wyłącznie.I to w każdym kraju europejskim. Czy może mają czekać na awarię żeby wtedy to zrobić? Dobrze że informują. Jak by nie informowali to byś narzekał że nic o tym nie wiesz.

avatar
~Daniel
05.10.2021 20:00

Nie podoba Ci się w tym kraju to po co ciągle wracasz.

avatar
~.Autor.
08.07.2021 08:17

To jeszcze coś zróbcie z oświetleniem ul. Działkowej, bo zapala się o 23

avatar
~Irka
28.02.2022 17:52

Do komentarza DOSC TEGO mieszkasz co tydzień gdzieś indziej bo te wyłączenia prądu są w różnych adresach.

avatar
~Aneta
02.08.2021 17:13

Wystarczy kable puścić pod ziemią tak jak u sąsiadów

avatar
~Pomniejszy
06.08.2021 11:55

"Wystarczy kable puścić pod ziemią..." a przyłącza do nich same się będą robiły.

avatar
~antetokounmpo
31.12.2021 11:56

jaki kraj taki prąd

avatar
~antenka+
13.09.2023 07:40

BA!!! - jaki rząd taki prąd i takie !!!. W myśl ich klasyczki od propagandy plus """ Polki i Polacy przez te ostatnie osiem lat ich rządów ......." - tu trzeba dodać ; - ich afer począwszy od " tłustych kotów" , a na wynikach ostatnich badań NIK skończywszy --- Wow """ 7 miliardów na puste łózko szpitala MIT""". Co tam taki prąd dla Suwerena ???-!.

avatar
~JAKI ŁAD TAKI KRAJ !!!
05.01.2022 17:30

Pisano i mówiono, że posłowie Wschowscy "zakopali sie ze wstydu" z powodu TPTALNYCH PODWYŻEK. INFLACI i tego bałaganu z ich ŁADEWM !?. A tu proszę jeden się pokazał i zameldował w pisowskim mateczniku i od razu zabrała się za propagandę o tzw. """ inwestycjach w ramach ich ładu"""" - I O DZIWO NIE MOŻESZ się wpisać i takiego posła spytać ; - co z podwyżkami, co ze wzrostem stóp procentowych, z z drożyzną gazu, energii i opału, kto im pozwolił zabrać z naszych kont kwoty, których możemy się domagać - prosić by nam je oddali za miesiąc, albo jak dobrze pójdzie to może za Rok w marcu 2023 Roku --- a co z odsetkami ????. Pan poseł i ich starosta tak się wystraszyli GNIEWU SUWERENA, że aż pod swoją ustawka WPISY ZABLOKOWALI !!!!. To jest tzw. FRONTEM DO SUWERENA !!!!. Czy jest ktoś normalny w tym kraju co rozumie ten ich ład ?????. Wiosną się zabezpieczyli i dali WYSOKI PODWYŻKI, a ty narodzie płać i płacz !!!!!. jak tu żyć z takim bezładem ?????. Jak tu żyć ?????

avatar
~Podwyżka
06.01.2022 08:26

Wjeżdżam na ulicę Daszyńskiego o godzinie 9 rano, oświetlenie włączone na całej długości. Bogata gmina.

avatar
~PYTEK@
06.01.2022 09:44

... czy ta awaria nie jest spowodowana "nowym ładem" oraz przyjazdem w sprawach inwestycji "nowego ładu +" posła Asta ????. Czy poseł Ast może coś powiedzieć na temat tej awarii w ramach podjętej dyskusji bez dyskusji - TOTALNA BLOKADA - jaka zainicjował u starosty ???, - czy poseł Ast może powiedzieć jak to się stało, że skutki "chwilowych niedogodności", które Obywateli kosztują utratą pensji, jak nauczycieli, emerytów i innych w kwotach od ok. 200 a nawet 500 złotych ????. Śmiało Panie pośle bez obłudy proszę niech Pan się nie wstydzi i powie nam jak się żyje posłowi - posłom po podwyżkach i bez strat poniesionych przez was ład ?????.

avatar
~Już dość
06.01.2022 16:04

Pytanie. Panie burmistrzu, kto z pracowników imiennie w tej gminie odpowiada za stan oświetlenia, zapchanej kanalizacji deszczowej i zarwanych nawierzchni drogowych i błocka pod wycieraczki naszych wejśc do domów.

avatar
~DGR
07.01.2022 11:42

No ja pochodzę z Góry. Ale takich jaj z oświetleniem drogowym odkąd się budowałem nigdy nie było jak za tych rządów.

avatar
~Równość - Wolność
08.01.2022 07:00

Lokalna przyziemność bierze górę nad tym co się dzieje w kraju pod rządami jaśnie nam panującego pisu plus Ziobrzystów plus Bielana, ten ostatni przepadł bez wieści po aferze jego członka umiejscowionego w Ministerstwie Sportu!!!. Co tak jakaś jedna , czy dwie lampy jak musimy żyć w totalnym rozkładzie państwa pis!!!. Lampę otrzymacie dzisiaj, a może jutro , ale jak tu żyć w tak zadłużonym państwie gdzie politycy o siebie zadbali, dali sobie podwyżki , maja w Sejmie darmowe sklepy ich pisowski lad nie dotyczy, a ty człowieku z "Góry" co zamieszkałeś we Wschowie ubolewasz nad jedną lampą, bo ci nie świeci !!!!!. Ludzie pensje tracą kredyty im do kolejnej potęgi podnoszą , a ty nad jedną lampą się użalasz !!!!. Jak Tu Żyć z takimi długami ??????

avatar
~Zuza
03.10.2022 16:24

A ja na jutro mam umówionego fachowca na jakich zasadach funkcjonuje enea

avatar
~Pretensje
05.12.2022 05:36

Pretensje miejcie do samych siebie ,wybraliście sobie takiego dur.nego prezesa taką biurokrację to nie wieszajcie zaraz psów na biednych pracownikach energetyki , którzy są między młotem a kowadłem między nami a tą chorą biurokracją . Przykład , dłużej bo 5 miesięcy czekałem na pozwolenie na konserwatora zabytków na starostwo a prace budowlane trwały ledwo 2 dni. To przykład z oknami ale sami widzicie tak sobie wybraliście... Każdy z nas zwykłych pracowników na dole wykonuje tylko polecenia tych z góry...

avatar
~anonim
12.09.2023 21:40

Przyko to mowić ale każdy pracownik nie ważne jakiej firmy , sklepu , banku musi wysłuchać naszych narzekań. Po to są i są przedtawicielami tych firm. . Za to im płacą i my płacimy w podatkach i prowizjach. PEWNIE zawsze z umiarem ale to w koncu my płacimy.

avatar
~"Kryształ = PISkorz"
13.09.2023 07:49

Tu nie trzeba " anonimów" ! - Tu wystarczy prawdziwego Polaka - Obywatela - Suwerena - Wyborcy i przeanalizować wyniki kontroli opozycji tzw. AFER tego rządu, tej partii i ich ludzi !!!!. Tu trzeba na poważnie przeanalizować wyniki ( wszystkie) NIK o tym co przez te ostatnie 8 lat ta władza z Nami Wyczynia , min. w tle ; te zadłużone szpitale, zadłużone szkoły, to Narodowe zbieranie do puszek na leczenie chorych w tym dzieci, wzrost ludzi wykluczonych i bieda rodzin, te zadłużanie lokalnych samorządów prze ograniczenie im dochodów z PIT i CIT , a uznaniowe ( partii pisu) wręczanie tekturowych czeków pieniądza SUWERENA !!!!!! - i to wszystko w tle tych obecnych AFER PLUS , tych ostatnich 8 lat ich Totalnej Władzy - jej destrukcji !!!!!!!.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl