O artefaktach, które udało się odnaleźć, opowiada prezes "Ocalić Od Zapomnienia", pan Zbigniew Jaroszewski:
Jeden z artefaktów jest szczególny. Mowa o guziku z liberii służącego, na którym widnieje herb dokładnie taki sam, jaki znajduje się nad wjazdem na teren pałacu. Oznacza to, że jest ściśle związany z naszym miastem. Znaleziony został też grot bełta, czyli strzały od kuszy, który najprawdopodobniej liczy sobie co najmniej 500 lat. Jest też żeton, który był wykorzystywany do jakiejś gry towarzyskiej. Wszystkie artefakty są skrupulatnie inwentaryzowane i będą przekazane mającemu pieczę nad naszymi pracami archeologowi, dalej do konserwatora i do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Zielonej Górze, a z tamtąd mamy nadzieję do Sławskiej Muzealnej Izby Pamięci, która mamy nadzieję niebawem powstanie.
Przypomnijmy, że w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowanie otrzymały dwa z trzech wniosków złożonych przez sławski samorząd. Jednym z nich jest "Rewaloryzacja Parku Miejskiego w Sławie - etap II". Tym razem prace zostaną przeprowadzone na terenie południowym, w kierunku Radzynia. Podobnie jak w przypadku pierwszego etapu prac wymieniona zostanie nawierzchnia parkowych ścieżek. Ziemię zastąpi kruszywo mineralne tzw. Hanse Grand. Koszt całkowity zadania to 4.322.179,15 zł, z czego 3.690.000,00 zł to kwota pozyskanych środków z programu "Polski Ład".
Całość zostanie oświetlona stylizowanymi lampami, na których zamontowane zostaną kamery monitoringu, tak aby w pełni zadbać o komfort i bezpieczeństwo spacerowiczów. Pojawią się także elementy małej architektury takie jak ławki, kosze na śmieci czy też tablice informacyjne. Przebudowę przejdą dwie istniejące kładki, powstanie także nowy mostek, który połączy oba brzegi stawu znajdującego się w sercu tej części. Projekt ten to nie tylko zmiany estetyczne, dużą rolę będzie bowiem odgrywała w nim zieleń. Nasadzonych zostanie wiele drzew i krzewów, a także kwiatów wieloletnich. Większość z planowanych założeń nawiązuje do koncepcji projektanta sławskiego parku Karla Eduarda Petzolda.