TworzymyGłos Regionu

reklama

Pędził 121 km/h na 50-tce w terenie zabudowanym

Poniedziałek, 21 listopada 2022 o 13:34, aktualizacja Poniedziałek, 21 listopada 2022 o 13:36, autor: 4
Pędził 121 km/h na 50-tce w terenie zabudowanym

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego monitorowali stan bezpieczeństwa na drogach powiatu wschowskiego. Działania kontrolno – pomiarowe dotyczyły przede wszystkim pojazdów, które poruszały się w terenach zabudowanych. Pomimo niesprzyjającej aury zatrzymano jedno prawo jazdy za prędkość 121 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. Nieodpowiedzialny 27- latek stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat i 17 punktów karnych.

Jak wynika z prowadzonych cyklicznie działań kontrolno - pomiarowych takich jak „Prędkość”, „Kaskada” zawsze trafiają się kierowcy, którzy bagatelizują obowiązujące przepisy ruchu drogowego. W miniony weekend przeprowadzone kontrole prędkości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu drogowego kierowcy, który w obszarze zabudowanym rozwinął prędkość 121 km/h na ograniczeniu do 50 km/h. 27 - letni mieszkaniec powiatu wschowskiego stracił prawo jazdy, otrzymał wysoki mandat karny i na jego koncie pojawiło się 17 punktów karnych.

Prowadzone liczne kontrole policyjne mają za zadanie uświadomić kierowcom, że aby szczęśliwie dotrzeć do celu wcale nie trzeba mocno naciskać pedał gazu, zwłaszcza w okresie jesienno - zimowym kiedy nawierzchnie dróg mogą kryć wiele niespodzianek.

nadkomisarz Maja Piwowarska

Komenda Powiatowa Policji we Wschowie

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~Ja
21.11.2022 15:32

Zatrzymanie uprawnień nie wiąże się z wyeliminowaniem z ruchu. Dalej będzie jeździł tylko bez prawka.

avatar
~Wschowianin
22.11.2022 09:29

Następnym razem to już recydywa i pójdzie siedzieć .skończyła się zabawa

avatar
~Gekon
22.11.2022 16:58

Jakby nasza dzielna drogówka częściej wychodziła poza komisariat, to takich geniuszy złapałaby więcej. Wystarczy spojrzeć na ulicę, jest w czym wybierać. I do tego proponuję poniedziałek trzeźwości! I to co tydzień!

avatar
~My
22.11.2022 19:12

Będzie dalej jeździł. Może bardziej ostrożnie. Żeby nie złapali go. Kiedyś były kontrole bo policjanci mieli minimum które musieli podczas służby wykonać. Dziś, jeżeli nie popełnisz wykroczenia to nie będziesz zatrzymany przez policję.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl