Kto w tym roku nie podejmie studiów magisterskich uzupełniających na kierunku pedagogika ze specjalnością edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, straci szansę na zdobycie dyplomu magistra z tej specjalności w dwa lata. Wynika to ze zmiany ustawy o kształceniu pedagogów. Wskazuje ona, że od przyszłego roku każdy, kto będzie chciał w przyszłości pracować jako nauczyciel przedszkola i klas I-III szkoły podstawowej, będzie musiał podjąć pięcioletnie jednolite studia magisterskie.
Dyplom magistra pedagogiki na dwuletnich studiach uzupełniających można zdobyć w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie, gdzie trwa rekrutacja na rok akademicki 2021/2022. Podania o przyjęcia wpływają już od początku czerwca. Na tych, którzy wybierają Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Głogowie czeka wiele możliwości.
To najlepsza uczelnia zawodowa na Dolnym Śląsku i piąta w Polsce, która dba o wysoki poziom kształcenia i przygotowania studentów do startu zawodowego. Potwierdza to ranking Ministerstwa Edukacji i Nauki, który powstał na podstawie badania losów absolwentów. Pokazał on, że to właśnie absolwenci głogowskiej uczelni po obronie pracy dyplomowej najszybciej znajdują zatrudnienie w zawodzie i uzyskują najwyższe zarobki.
W głogowskiej uczelni nauka jest bezpłatna. Kandydaci mogą podjąć studia stacjonarne, stacjonarne dla pracujących oraz niestacjonarne (na niektórych kierunkach). W roku akademickim 2021/2022 prowadzone będą studia licencjackie: pedagogika, nowe media, pielęgniarstwo oraz finanse i rachunkowość; inżynierskie: automatyka i robotyka oraz metalurgia; magisterskie: pielęgniarstwo i pedagogika.
Uczelnia czeka też na zgodę Ministra Edukacji i Nauki na otworzenie rekrutacji na jednolite 5-letnie studia magisterskie pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna oraz na studia inżynierskie inżynieria i logistyka produkcji.
Niewątpliwym atutem studiów w Głogowie są specjalności zawodowe, poszukiwane przez pracodawców w regionie. Wśród nich są w tym roku nowości, jak np. analityk w biznesie (na kierunku licencjackim), elektrotechnika przemysłowa (na kierunku inżynierskim) czy pedagogika medialna z animacją kultury (na kierunku magisterskim).
Uczelnia realizuje praktyczny profil kształcenia, dzięki czemu studenci nie tylko zdobywają wiedzę, ale także praktyczne umiejętności niezbędne w przyszłej pracy. W zakresie kształcenia inżynierów uczelnia współpracuje z KGHM Polska Miedź S.A, z Legnicką Specjalną Strefą Ekonomiczną, firmami Sitech i Sanden. Kierunek pielęgniarstwo realizowany jest w ścisłej współpracy z Głogowskim Szpitalem Powiatowym, a proces kształcenia na kierunkach humanistycznych i ekonomicznych wspierany jest przez lokalne placówki oświatowo-wychowawcze, opiekuńcze i kulturalne, jednostki samorządu terytorialnego oraz lokalny biznes. Dzięki takiej współpracy wiele osób już w trakcie studiów otrzymuje propozycje pracy.
Studenci korzystają z wielu programów wspierających, z atrakcyjnego systemu stypendialnego, w tym ze stypendiów fundowanych. Mogą także realizować część programu studiów
w europejskich uczelniach partnerskich oraz odbywać praktyki studenckie za granicą, otrzymując na ten cel specjalne stypendia programu Erasmus+.
Szczegółowe informacje o pełnej ofercie studiów i zasadach rekrutacji znajdują się na stronie www.pwsz.glogow.pl.