TworzymyGłos Regionu

reklama

Palił się tapczan w mieszkaniu. Zniszczona instalacja elektryczna

Piątek, 04 stycznia 2019 o 10:27, aktualizacja Czwartek, 10 stycznia 2019 o 11:18, autor: 0
Palił się tapczan w mieszkaniu. Zniszczona instalacja elektryczna

3 stycznia (czwartek) w budynku wielorodzinnym w miejscowości Zamysłów doszło do pożaru. Z mieszkania, gdzie palił się tapczan, sąsiad wyniósł nieprzytomnego mężczyznę, który został przewieziony do szpitala w Głogowie. W akcji ratunkowej brało udział łącznie 27 strażaków. Akcja trwała 2,5 godziny.

Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze w Zamysłowie w budynku wielorodzinnym w czwartek (3 stycznia) o godzinie 23:14. Okazało się, że w jednym z mieszkań palił się tapczan.

- Z palącego się mieszkania został wyniesiony przez sąsiada nieprzytomny mężczyzna – mówi Krzysztof Piasecki zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie – na miejscu okazało się, że w mieszkaniu palił się tapczan. Strażacy ugasili ogień. Jednak w wyniku pożaru opalone zostały elementy wyposażenia mieszkania oraz zniszczeniu uległa instalacja elektryczna.

Nieprzytomnemu mężczyźnie udzielono pierwszej pomocy. Najprawdopodobniej zatruł się toksycznymi gazami, związanymi z pożarem. Został przewieziony karetką do szpitala w Głogowie. Mieszkańcy budynku spędzili noc u rodziny. Jeszcze w nocy na miejscu był inspektor nadzoru budowlanego. Dzisiaj ma zapaść decyzja wspólnie z energetyką, kiedy mieszkańcy będą mogli powrócić do budynku i jak szybko zaradzić temu, że instalacja energetyczna uległa zniszczeniu.

W akcji ratowniczo-gaśniczej brały udział jednostki Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oraz jednostki OSP ze Szlichtyngowej, Goli, Konradowa i Siedlnicy.

Jednocześnie zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej apeluje o to, by mieszkańcy decydowali się na montaż czujników tlenku gazu i dymu. Czujniki te dużo szybciej alarmują o zagrożeniu i w wielu przypadkach pozwalają uchronić życie ludzkie i mienie.

(rak)

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl