TworzymyGłos Regionu

reklama

Odwołanie Antoniego Turkiewicza. Boryczka: Brak współdziałania. Turkiewicz: Brak dialogu

Czwartek, 19 maja 2016 o 11:07, aktualizacja Wtorek, 24 maja 2016 o 10:05, autor: 14
Odwołanie Antoniego Turkiewicza. Boryczka: Brak współdziałania. Turkiewicz: Brak dialogu

Antoni Turkiewicz (na zdj.) od wtorku (17 maja) nie jest już członkiem Zarządu Powiatu. Na wniosek starosty Marka Boryczki, radni większością głosów odwołali Turkiewicza z tej funkcji. Zdaniem starosty od dłuższego czasu w pracach Zarządu miały miejsce rozbieżności, brakowało współdziałania, a radny Antoni Turkiewicz miał między innymi nie respektować wspólnych ustaleń. Zdaniem radnego Turkiewicza powód odwołania jest zupełnie inny, a sam radny, gdyby miał uzasadniać odwołanie Marka Boryczki, użyłby tych samych argumentów.

Starosta Marek Boryczka przyznał, że decyzja o odwołaniu Antoniego Turkiewicza dojrzewała od kilku miesięcy, a osoby, które przyglądają się pracom Zarządu Powiatu mogły zauważyć, że Zarząd przestał od pewnego czasu nadawać na wspólnych falach.

- Wniosek dotyczący odwołania Antoniego Turkiewicza z członka Zarządu Powiatu motywuję brakiem współdziałania z pozostałymi członkami Zarządu - mówił starosta - rozbieżnością wizji rozwoju powiatu oraz przeprowadzania konkretnych inwestycji, brak stabilności w podejmowanych decyzjach, niedochowywanie wspólnych ustaleń.

To wszystko zdaniem starosty ma negatywny wpływ na zadania realizowane przez Zarząd oraz jego wizerunek.

Antoni Turkiewicz w swoim oświadczeniu przyznał, że owszem miał inne zdanie w sprawach istotnych zadań realizowanych przez powiat, wymagających dyskusji nad nimi.

- Jako członek Zarządu Powiatu Wschowskiego w swoich działaniach kierowałem się dobrem społeczeństwa i powiatu, chciałem uczciwie im służyć - mówił Antoni Turkiewicz - jeżeli odmienne zdanie i potrzeba dyskusji przed przyjęciem ważnych decyzji, dotyczących realizowanych przez powiat zadań, to dla pana starosty destabilizacja pracy Zarządu, to jak określić pana działania, panie starosto - pytał radny.

Antoni Turkiewicz wyraził również opinię, że nie zabiegał o to, by zostać członkiem Zarządu. Zdecydował się na tę funkcję w wyniku ustaleń koalicyjnych i umowy, której warunków, zdaniem Turkiewicza starosta nie dotrzymał.

Głos w sprawie odwołania członka Zarządu Powiatu zabrała również radna Danuta Płończak. Radna dopytywała o szczegóły, związane z odwołaniem Antoniego Turkiewicza, ale o odpowiedź prosiła wicestarostę Wojciecha Kuryłło, wschowianina, jak podkreślała radna.

- Czy istnieje coś takiego jak dialog, wypracowanie wspólnego dobra poprzez argumenty, żeby dojść do porozumienia - pytała radna - myślę, że wicestarosta potrafił się ująć przy podejmowaniu tej decyzji za radnym Turkiewiczem, ponieważ też jest mieszkańcem Wschowy, a tu jest Wschowa.

Radna powołała się też na lokalny patriotyzm, który jest w takich sytuacjach istotny. Zdaniem wicestarosty lokalny patriotyzm polega na tym, aby działać na rzecz powiatu wschowskiego, bez podziałów i rozbijania całego powiatu na Wschowę, Sławę i Szlichtyngową.

- Dzielenie powiatu na poszczególne miejscowości wprowadza niepotrzebny podział - mówił wicestarosta - rozmawiając o patriotyzmie myślę nie tylko o Wschowie, ale o całym powiecie, o trzech gminach powiatu wschowskiego.

Ostatecznie za odwołaniem Antoniego Turkiewicza głosowało 7 radnych, 6 osób było przeciwnych.

(rak)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~Wyborca
19.05.2016 13:43

Kuryłło już od dawna w piórka obrósł , za stołek diabłu by się sprzedał.

avatar
~Adaś
19.05.2016 14:06

Znam osobiście p. Turkiewicza , to porządna od lat chłopina, cenił pomoc, nie pieniądze nim rządziły . Skoro wyrazi zgodę na pracę w samorządzie to z serca, nie pobudek politycznych, dlatego szybko go urobili bo nie pasował do ideologii i poklasku . Już na tym szczeblu rozmawia się "kłami" i gryzie każdego co próbuje uczciwie , racjonalnie i rzeczowo pracować, dawać i dzielić. P. Turkiewicz był za przyzwoity, za krystaliczny, lubił jawność sprawy a to już nie odpowiadało staroście ? On jako II kadencji urzędnik chciał już tylko dominować, "bawić się" rautami , narzucać pewien nisko "plenny" styl pracy . Mało....... , ale za duże ....... skąd my to znamy ?

avatar
~do @Adasia
19.05.2016 14:11

Brawo! 100% trafna diagnoza.

avatar
~x97
19.05.2016 15:02

Panowie starostowie za każdą cenę , byle utrzymać się u władzy. Bardzo trafna ocena "Adasia".

avatar
~!
19.05.2016 15:53

Popieram zdanie poprzedników. Pan Turkiewicz zasłużył na moje zaufanie i głos oddany w wyborach.

avatar
~ciekawski
19.05.2016 17:22

Pani Danko proszę powiedzieć na czym tak naprawdę zna się pan Wojtek K. ?, ewentualnie ustalić co ten człowiek robi w Zarządzie Powiatu ?. Tak naprawdę, to jego zachowanie i tak zwana kariera we władzach samorządowych przypomina tego pana z wąsem od Czopka ... " jedynie po trupach do władzy" ....Jak taki człowiek może publicznie stanąć w czyjeś obronie. Drobno mieszczaństwo to ich główna cecha.

avatar
~Kazik
19.05.2016 17:35

Radni zachowali sie skandalicznie,oczywiście ci ,którzy głosowali za odwołaniem Pana Turkiewicza,przecież to On głosował i dzięki miedzy innymi ten Jego głos był znaczacy przy wyborze starosty. Teraz to juz jest nie potrzebny to Go wyrzucamy ,bo jest zagrozona koalicja ,Szanowni Państwo żaden z nich a mówie o starostach nie nadają sie na piastowanie tych stanowisk ,oni po prostu są .

avatar
~Miodzio
19.05.2016 17:43

Grupa koalicjantów wdarła sie do władzy dla pieniedzy ,no to niech rzadzą,a nie mówia ze na nic ich nie stać. Do roboty Panowie ,bo Pani tam zadnej nie widać

avatar
~rąsia
19.05.2016 18:27

...murzyn zrobił swoje murzyn może odejść... Panie Antoni lepiej odejść z godnością i zachować honor niż być wspieranym przez "miernoty" i z miernotami współrządzić. Przykład pana niech będzie lekcją wychowawczą dla Naszego WYBORCY, że nie należy w kampanii wyborczej ufać (...) - typu: Wojtusie, Krzysie itp. Ktoś napisał, że ci panowie z wąsatym od Czopka szli do wyborów pod hasłem "rączka, buźka, goździk", kupczyli o uzyskanie stołka z kim popadnie - i do pieli swego, o to są u władzy. Pytanie : co z tego po nich zostanie?????

avatar
~ Wschowianin
19.05.2016 18:32

Pan starosta Kuryłło, Kto to jest ? z jakiego komitetu startował? Jakie ma poglądy. Otóż ostatnio towarzyszami z listy byli Grabka,Nowicki, Chałupka,Rękoś, Drgas, a kiedyś kolegami których sprzedał za stanowisko był Tomek Stasiak i komitet Nasze Miasto. A kompetencje? Rączka, buzka, gozdzik.

avatar
~zdg
20.05.2016 07:08

Odmienne zdanie i polemika są wadą ? Hm coś mi to pachnie komuną lub dyktaturą. Niedobrze.

avatar
~Ja i tylko ja.
20.05.2016 11:16

Mogli chociaż zachować pozory, że jest demokracja. Pozdrawiam Pana Antoniego. "Kim jest pani mąż z zawodu ? Mójmąż jest z zawod .......... !!!" ( Poszukiwany,poszukiwana . 1972r reż. Stanisław Bareja )

avatar
~Obywatel
22.05.2016 22:34

Panie Antoni ! jest pan godnym zaufania radnym . Adaś trafnie to napisał .Pan Kuryło, Boryczka i im podobni daleko na tym wozie nie pojadą, bo zło wyrządzone wraca z podwójna siłą.Lepiej odejść z godnością i mieć czyste sumienie ze zrobiło się to co do nas należy. Brawo P.Antoni za taka postawę życzę wszystkiego dobrego a za pozostałych będę się modlić aby dobry Miłosierny Bóg otworzył ich oczy, uszy i serca bo nie wiedzą co czynią Biedni mali ludzie zagubili swoje wartości i nie wiedzą gdzie dryfują.

avatar
~Do Pana Boryczki
22.05.2016 22:55

Od kiedy zarząd ma nadawać na jednych falach? Panie Boryczka? zarząd to ludzie o różnych poglądach, wartościach, przekonaniach politycznych i wyznaniowych ma Służyć społeczeństwu dla ogólnego dobra. Pana funkcja to SŁUŻENIE społeczeństwu najlepiej jak potrafi, rozmawiać, konsultować,jednać . Niech pan nie zapomina o tym bo to my panu płacimy. Mówiąc pana językiem,, na jednej fali nadawać' może pan z żoną.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl