Od 1 września 2020r. w Szkole Podstawowej nr 2 we Wschowie utworzona zostanie klasa VII dwujęzyczna. Zgodnie z przepisami oświatowymi, oddziały dwujęzyczne można tworzyć w szkołach podstawowych od klasy siódmej. Klasa dwujęzyczna to klasa, w której w nauczaniu posługujemy się dwoma językami: językiem polskim i w tym przypadku językiem angielskim. Uczniowie będą mieli zwiększoną liczbę godzin języka angielskiego (5 godzin w tygodniu). SP 2 dysponuje odpowiednią bazą dydaktyczną i kadrą umożliwiającą realizację takiego nauczania. Posiada dwie specjalistyczne pracownie językowe i nauczycieli, którzy mają kwalifikacje do nauczania języka angielskiego i drugiego przedmiotu. Utworzenie oddziału dwujęzycznego jest szansą dla uczniów, którzy posiadają najwyższe predyspozycje językowe, na zdecydowanie lepsze opanowanie języka obcego i dalsze kształcenie w klasach dwujęzycznych w liceach ogólnokształcących. Będzie motywowało uczniów do nauki poprzez zapewnienie im lepszych perspektyw na przyszłość.
Podania o przyjęcie do klasy dwujęzycznej można składać do 7.05.2020r. Sprawdzian kompetencji językowych odbędzie się 12.05.2020r.
Podania można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony www.sp2wschowa zakładka „rekrutacja”.
Kryteria przyjęć do klasy VII dwujęzycznej.
- Warunkiem przyjęcia do oddziału dwujęzycznego jest:
- Uzyskanie pozytywnego wyniku ze sprawdzianu predyspozycji językowych przeprowadzonego na warunkach określonych przez Radę Pedagogiczną SP 2 we Wschowie.
- Otrzymanie promocji do klasy VII.
- W przypadku większej liczby kandydatów spełniających powyższe warunki przyjęcia do oddziału dwujęzycznego niż liczba wolnych miejsc, będą brane pod uwagę następujące kryteria:
- Wynik sprawdzianu predyspozycji językowych, o którym mowa w punkcie II.1.a.
- Oceny na świadectwie ukończenia klasy VI szkoły podstawowej: z języka polskiego, matematyki, języka obcego nowożytnego.
- Świadectwo ukończenia klasy VI z wyróżnieniem.
- W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych podczas rekrutacji, w dalszym etapie postępowania rekrutacyjnego będą brane pod uwagę kryteria:
- Wielodzietność rodziny kandydata.
- Niepełnosprawność kandydata.
- Niepełnosprawność jednego, obojga z rodziców lub rodzeństwa kandydata
- Rodzina niepełna lub zastępcza kandydata.