TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Od czego zależy nasze zapotrzebowanie kaloryczne?

Czwartek, 28 lipca 2022 o 22:31, autor: 0
Od czego zależy nasze zapotrzebowanie kaloryczne?

Obliczenie potrzeb kalorycznych nie jest łatwym zadaniem. Waga, wzrost czy waga to znane rzeczy, ale już na etapie szacowania poziomu aktywności fizycznej często jest ona zawyżana lub niedoceniana. Z tego powodu w niektórych przypadkach diety mające na celu utratę wagi mogą prowadzić do stagnacji wagi, podczas gdy diety mające na celu zwiększenie masy mięśniowej nie przyniosły pożądanych rezultatów. Jak więc obliczyć swoje potrzeby kaloryczne? Co wpływa na potrzeby energetyczne człowieka?

Zapotrzebowanie na kalorie – co to jest?

Zgodnie z oficjalną definicją opracowaną przez ekspertów, indywidualne zapotrzebowanie energetyczne na kalorie to „ilość energii zawartej w spożywanym pożywieniu, równoważąca ich wydatek w zależności od wielkości (masy i wzrostu), składu i poziomu ciała. siły fizycznej, aktywności przy utrzymaniu organizmu w dobrym zdrowiu długoterminowym, przy wykonywaniu wszystkich niezbędnych ekonomicznie i społecznie uzasadnionych czynności.

Jak określić swoje zapotrzebowanie?

Aby obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne, konieczne jest zapoznanie się z pojęciami: Podstawowy metabolizm (w skrócie PPM) i Całkowity metabolizm (CPM). Metabolizm podstawowy, znany również jako podstawowa przemiana materii (BMR), to najniższy poziom konwersji energii, który determinuje dostarczanie energii wymaganej do utrzymania podstawowych funkcji życiowych w optymalnych warunkach życia. Mówiąc najprościej, Indeks PPM mówi Ci, ile kalorii powinieneś spożywać każdego dnia, aby wspierać podstawowe funkcje życiowe (oddychanie, utrzymywanie prawidłowej temperatury ciała, wzrost komórek oraz funkcjonowanie wszystkich układów i narządów). Wartość energetyczna diety i jej dystrybucja makroskładników zależy również od wyznaczonych celów. Chęć zrzucenia zbędnych kilogramów to krok w kierunku redukcji kalorii spalanych w ciągu dnia. Ilość „zabranych” od nas kalorii jest powiązana z ilością kilogramów, które musimy zrzucić. Osoby walczące z otyłością będą musiały dłużej zmieniać swoje zmiany i stopniowo zmniejszać dobową podaż energii. Dlatego ważne jest, aby dzięki skrupulatnemu dziennikarstwu dowiedzieć się, ile faktycznie jemy.

Jak poprawić swoją sylwetkę?

W życiu każdego człowieka zdarzają się sytuacje, w których chcemy poprawić swoją sylwetkę. Najczęstszym problemem jest nadwaga, która może utrudnić lub skomplikować ruch. Dlatego bardzo ważne jest połączenie odpowiedniej diety z aktywnością fizyczną. Jest to również czas na odpowiednie zmniejszenie ilości kalorii po stronie popytu. Tego typu zmiany najlepiej dokonywać pod okiem eksperta. Energiczne i bardzo szybki odchudzanie nie jest chwalone, ponieważ może prowadzić do dużej ilości defektów naszego organizmu. Warto o tym pamiętać podczas tworzenia menu. Jeśli sami nie radzimy sobie z układaniem menu lub nie mamy czasu gotować catering od Burakdieta.pl nam w tym pomoże.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl