TworzymyGłos Regionu

reklama

O rodzinie Ulmów - podsumowanie projektu SP 1 i seans w CKiR

Wtorek, 29 sierpnia 2023 o 15:42, aktualizacja Wtorek, 29 sierpnia 2023 o 16:00, autor: 2
O rodzinie Ulmów - podsumowanie projektu SP 1 i seans w CKiR

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie zakończyła realizację projektu „Świat Ulmów - niewinność i odwaga”. Oficjalne podsumowanie projektu odbędzie się 8 września 2023 r. o godzinie 10.00 w Bibliotece Publicznej we Wschowie, gdzie również zostanie otwarta wystawa „Czas beztroski i szczęścia - Ulmowie”.

Elementy wystawy

Świadkowie zbrodni na żywo

Jednym z elementów wystawy będzie przedstawienie „Przesłuchanie świadków zbrodni”, w którym uczniowie wcielą się w role osób, które były świadkami wydarzeń sprzed 70 lat. Uczniowie wykonają również utwór „Markowa” w stylu rap.

Rodzinne spotkania z historią

W ramach wystawy można będzie również zobaczyć rodzinne spotkania z historią w tle. Te będą obejmowały spotkania rodzin z uczniami i odczytywanie opowieści z życia rodziny Ulmów, zaczerpnięte z książki Elżbiety Szulikowskiej, „Boso do nieba”.

Dokumentacja fotograficzna i artystyczna

Wystawa będzie zawierać także dokumentację fotograficzną i artystyczną, która oddaje klimat epoki, oraz prace wykonane przez uczniów, naśladujące oryginalne zdjęcia rodziny Ulmów.

Dopełnieniem będą makiety przygotowane przez uczniów podczas „Nocy z Ulmami”, przedstawiające miejsca związane z życiem Ulmów, oraz różne przedmioty przybliżające życie codzienne przedwojennej Polski.

Lokalna historia

Na wystawie znajdą się również miejsca i opisy związane z mieszkańcami Wschowy narodowości żydowskiej oraz z Leszna, które były częścią edukacyjną projektu.

Wyjątkowy film o Ulmach w CKiR

Warto dodać, że 6 września o godzinie 19:00, w Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie zostanie wyświetlony film "Ulmowie. Błogosławiona rodzina". Reżyser Dariusz Walusiak pracował nad tym filmem przez blisko 20 lat, zgromadzając liczne materiały i świadectwa osób, które pamiętają Józefa i Wiktorię Ulmów oraz ich dzieci. Film jest opowieścią o dobru, które pokonuje zło, i jest szczególnie znaczący, gdyż cała rodzina Ulmów, w tym nienarodzone dziecko, została beatyfikowana.

Bilety i informacje dodatkowe

Bilety na seans filmowy są dostępne online na stronie kupbilecik.pl oraz w sekretariacie CKiR. Cena biletu normalnego to 20 zł, ulgowy - 18 zł.


Źródło: Koordynator projektu Agnieszka Mała, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Polskich Olimpijczyków we Wschowie, CKiR 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Wschowianka
30.08.2023 08:19

A może by tak ten film wyświetlić na rynku?szybko szaro się robi

avatar
~Do - "Wschowianka"
30.08.2023 10:52

Tylko po 22h . Wracam z roboty.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl