TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Nużeniec ludzki

- co to jest, przyczyny, objawy, leczenie nużeńca ludzkiego

Piątek, 27 sierpnia 2021 o 09:56, aktualizacja Piątek, 27 sierpnia 2021 o 18:38, autor: 0

Choroba nużyca, wywoływana przez pasożyta nużeńca, jest coraz powszechniej spotykanym schorzeniem. Nosicielem nużeńca jest prawie każda osoba dorosła. Niestety często nużyca nie jest prawidłowo rozpoznawana. Przez to, że jest mylona z innymi skórnymi problemami lub traktowana jak reakcja alergiczna, nie jest odpowiednio leczona. Objawy nużycy stają się na całe szczęście coraz bardziej znane. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, a także na czym polega leczenie nużycy i jak sprawdzić, czy występuje obecność nużeńca, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. 

Co to jest nużeniec?

Nużeniec to pasożyt rzędu roztoczy, który powoduje chorobę nazwaną nużyca (demodekoza). Leczenie nużeńca nie jest szybkim procesem. Nużeniec bytuje w okolicy brwi, rzęs, ust, ust i owłosionej skóry, a także na brzegach powiek. Żywi się wydzieliną gruczołów łojowych, a także łojem i komórkami nabłonka. U części pacjentów atakuje okolice oczu i powiek, wywołując stan zapalny. Nużeniec ludzki nie jest możliwy do obserwacji gołym okiem. Jeśli potrzebna jest diagnoza zakażenia tym pasożytem, należy pobrać próbkę z miejsc bytowania pasożyta i poddać ją ocenie mikroskopowej. Objawy zakażenia mogą być bardziej lub mniej widoczne i intensywne. Nużeniec powoduje między innymi uporczywe, przewlekłe zapalenie brzegów powiek. Do zakażenia tymi roztoczami dochodzi zwykle drogą bezpośredniego kontaktu. 

Jakie są najczęstsze objawy aktywności nużeńców?

Zastanawiasz się, jakie są objawy zakażenia nużeńcem? Mogą być one bardzo różne, w zależności od stopnia nasilenia objawów. Na pierwszym etapie zarażenie przebiega zwykle łagodnie. Następnie niestety może wystąpić stan zapalny. Najczęstsze dolegliwości, świadczące o aktywności nużeńców to:

  • nadmierne wypadanie rzęs, powodowane przez pasożyta bytującego w mieszkach włosowych rzęs,
  • trądzik różowaty, 
  • łojotokowe zapalenie skóry, 
  • zespół suchego oka (uciążliwe efekty zespołu suchego oka),
  • alergizujące działanie pasożyta na skórę powiek, 
  • wiele zmian skórnych, 
  • łuszczenie skóry, 
  • uczucie piasku, 
  • zapalenie dolnej powieki lub górnej. 

Leczenie nużeńca

Jak podejść do leczenia nużeńca? Przede wszystkim ważna jest odpowiednia diagnoza. Następnie niezwykle istotne jest dobranie odpowiednich, skutecznych preparatów, które pomogą w leczeniu. Kluczowe jest konsekwentne stosowanie tych preparatów przez określony czas, nawet jeśli pierwsze, ostre objawy ustąpią. 

 

Nużeniec ludzki - skuteczne leczenie nużeńca

Koniecznie sprawdź sposoby kuracji z Azji!
Maść ZZ i krem XFML.

Więcej szczegółów na
https://nuzeniec.com.pl/

 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl