1. Przyczyny trądziku
2. Nonacne - naturalny skład i brak skutków ubocznych
3. Pielęgnacja skóry trądzikowej
Bolesne pryszcze i zaskórniki szpecą twarz, odbierając pewność siebie i dobre samopoczucie. Zmian skórnych można pozbyć się na wiele sposobów, lecz najlepszym wyborem jest leczenie za pomocą naturalnych metod i tabletek na trądzik o bezpiecznym składzie. Poznaj Nonacne i zalety jego stosowania.
Przyczyny trądziku
Najczęstszą przyczyną trądziku pospolitego i młodzieńczego są zaburzenia hormonalne. Pojawiają się w okresie dojrzewania, w czasie ciąży i karmienia piersią, podczas menopauzy i andropauzy, a także w trakcie leczenia różnych schorzeń. Dodatkowo cierpią z ich powodu kobiety chorujące na zespół policystycznych jajników. Wśród przyczyn trądziku wyróżnia się również nieprawidłową dietę, pozbawioną odpowiedniej ilości warzyw, owoców i pełnoziarnistych produktów. Na stan cery negatywnie wpływa sięganie po alkohol i papierosy oraz życie w ciągłym stresie.
Znalezienie przyczyn trądziku jest pierwszym krokiem do wyleczenia problemów skórnych. Uregulowanie gospodarki hormonalnej organizmu bywa trudne, dlatego gdy to właśnie ona jest powodem pojawiania się wyprysków, wskazane jest sięgnięcie po tabletki na trądzik. Dzięki nim łatwiej jest uregulować stan skóry i pozbyć się pryszczy.
Nonacne - naturalny skład i brak skutków ubocznych
Jednymi z polecanych tabletek na trądzik są Nonacne. Stosowanie preparatu jest bezpieczne dla organizmu, gdyż w składzie leku znajdują się wyłącznie naturalne substancje. Formuła Nonacne została opracowana bez użycia syntetycznych związków i hormonów, dlatego stosowanie preparatu nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Można przyjmować go bez względu na przyczynę trądziku, wiek pacjenta i schorzenia, na które cierpi.
Skuteczność Nonacne jest wynikiem połączenia w jednej tabletce wielu składników, które mają dobroczynny wpływ na skórę. Ekstrakt z koniczyny łąkowej ogranicza wydzielanie łoju, dzięki czemu praca gruczołów łojowych stopniowo wraca do normy. Ekstrakt z kolcorośla lekarskiego hamuje rozwój bakterii i grzybów, przyśpiesza gojenie się ran po wypryskach oraz zmniejsza stany zapalne, likwidując ból związany z powstawaniem pryszczy. Ekstrakt z pestek winogron również zmniejsza stany zapalny, a także wygładza i zmiękcza skórę oraz blokuje wydzielanie histamin. Pokrzywa zwyczajna wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwłojotokowe i przyśpieszające regenerację naskórka. Witamina C jest natomiast składnikiem, który pomaga skórze w odbudowie. Dzięki niej rany goją się szybciej, a wolne rodniki zanikają.
Skład Nonacne uzupełnia ekstrakt z pomidorów. Substancja wykazuje działanie odmładzające, jak również wzmacniające naturalną barierę ochronną naskórka. Naskórek odbudowuje się też dzięki witaminom E i B6 znajdującym się w preparacie. Cynk działa przeciwzapalnie, a witamina A powstrzymuje powstawanie zmarszczek i przyśpiesza naturalne procesy złuszczania się naskórka. Dzięki temu skóra jest dokładniej oczyszczana, a Nonacne skutecznie wspiera walkę z trądzikiem. Dodatkowo witaminy A, E i B6 oraz cynk uzupełniają niedobory w organizmie, przyśpieszając efekty zmiany nawyków żywieniowych, gdy trądzik jest wywołany złą dietą.
Pielęgnacja skóry trądzikowej
Korzystanie z preparatu Nonacne dostępnego na https://suplementypro.pl/ pomaga zwalczać trądzik od wewnątrz, jednak równie ważne jest dokładne oczyszczanie skóry i dbanie od nią od zewnątrz. Każdego dnia powinno się usunąć z twarzy cały makijaż i umyć ją żelem o działaniu przeciwtrądzikowym. Polecane są kosmetyki bez alkoholu, który wysusza skórę i pobudza gruczoły łojowe do nadmiernej produkcji sebum. Raz w tygodniu powinno się wykonywać peeling, który usunie z twarzy resztki martwego naskórka, oczyści pory i zapobiegnie powstawaniu ropnych wyprysków. Jeżeli na skórze znajdują się niezagojone zmiany lub cera jest wrażliwa, wskazane jest wybieranie łagodniejszych peelingów enzymatycznych.
Skórę zaatakowaną przez trądzik po umyciu przeciera się tonikiem, który łagodzi stany zapalne i reguluje wydzielanie sebum przez gruczoły łojowe. Kosmetyk przywraca prawidłowe pH skórze, dlatego jest mniej podatna na rozwój bakterii, powodujących powstawanie bolesnych pryszczy. Na koniec na twarz nakłada się lekki krem nawilżająco-matujący. Powinno się unikać kremów tłustych, które zapychają pory cery trądzikowej i pogłębiają problemy z tworzeniem się wyprysków. Zimą i późną jesienią w czasie niskich temperatur krem nawilżający można zastąpić kremem o półtłustej konsystencji, przeznaczonym do cery trądzikowej. Dzięki kremom z tej grupy, cera jest chroniona przed błyszczeniem się w ciągu dnia i powstawaniem nieestetycznych zaskórników.