TworzymyGłos Regionu

I Sesja powiatu wschowskiego - na żywo

Środa, 21 listopada 2018 o 11:30, aktualizacja Poniedziałek, 26 listopada 2018 o 10:28, autor: 67 4261
I Sesja powiatu wschowskiego - na żywo

Przewodniczącą Rady Powiatu Wschowiego została jednogłośnie wybrana Jolanta Denesiuk

Kliknij, aby oglądać.

Mamy trzech kandydatów na vice przewodniczących tj: Danuta Patalas, Danuta Plończak i Krzysztof Grabka

w wyniku głosowania vice przewodniczącymi zostali :Danuta Płończak-10 głosów, Danuta Patalas -9 głosów.

Krzysztof Grabka otrzymał 6 głosów poparcia.

Za chwilę głosowanie za wyborem kandydata na starostę Powiatu Wschowskiego.

Kandydaci zgłoszeni na to stanowisko to panowie: Andrzej Bielawski i Marek Boryczka.

Starostą Powiatu Wschowskiego został Andrzej Bielawski -za głosowało 9 radnych , Marek Boryczka- głosów 6.

Zgłoszono kandydaturę na zastępcę starosty to p. Waldemar Starosta

w wyniku głosowania za kandydaturą na vice . starosta- głosowało za 10, przeciw 3 wstrzymało się 1, głos nieważny 

Kandydaci na  Członków Zarządu Powiatu: wybrani :Tomasz Urbański, Wojciech Szadel i Krzysztof Kliber.

REKLAMA

Komentarze (67)

avatar
~XYZ
21.11.2018 11:47

Komu i czemu ma służyć koalicja, która się zawiązała i dała mandat zostania Przewodniczącą Radnej Denesiuk ???. A już wymienieni kandydaci na vice to jedna abstrakcja !!!!!

avatar
~X!
21.11.2018 12:15

Żenada......trzy Ba........ w RP !, to jakieś żarty czy co ....?. Powiadają, że gdzie diabeł nie może tam Babę pośle .....w tym przypadku to brak zdrowego rozsądku, a nie diabła!

avatar
~Adaś
21.11.2018 12:35

Trochę mnie to zaskoczyło ale szczerze gratuluję ..... bardziej by mnie p. J. Denesiuk pasowała na burmistrza Szlichtyngowej. Jestem jej sympatykiem za to, że jest bardzo pracowita, ambitna i szczera w poglądach . Nie przeszkadza mi wcale jej prostolinijność w wyrażaniu myśli przez ukazywanie (epitetami) silnej swej emocji, jak ma być dobrze to należy tupnąć . Życzę Jolka wytrwałości i konsekwencji w działaniu. Rola z-cy oczywiście jest już mniej ważna ale niczemu by to nie zaszkodziło gdyby p. Grabka jako najbardziej doświadczony samorządowiec nim zastał i wspomógł Jolcię w kierowaniu Radą . Czyli p. Starosta, poprzedni przewodniczący RP się ostał, znakiem tego jest w grze, słowem w blokach są Panowie - Kuryłło, Boryczka, Starosta, Bielawski i p. Kola ? Adaś

avatar
~Ja
21.11.2018 12:36

Brawo PiS! Brawo Bielawski!

avatar
~Zwolennik PIS
21.11.2018 14:39

Super Gratulacje dla Pana Andrzeja . Brawo PIS

avatar
~Szoker
21.11.2018 12:48

Ale jaja! 3 kobiety na kluczowych pozycjach rady powiatu, wszystkie bez doswiadczenia administracyjnego i do tego nowy starosta. Będzie się działo! Media sobie pożyją. Trzeba teraz zadbać o abonament na transmisje kolejnych sesji i kibicować, kibicować!

avatar
~do Szoker
21.11.2018 13:37

A jakie trzy ?

avatar
~Żenada
21.11.2018 12:51

Ale żenada! Śmiech na sali

avatar
~Ja
21.11.2018 12:57

A gdzie się podziały głosy wyborców

avatar
~BB
21.11.2018 12:57

Gratulacje Panie Bielawski!

avatar
~Mieszkaniec Szlichtyngowej
21.11.2018 13:04

Wspaniała wiadomość ! Gratulacje panie Bielawski!

avatar
~Sławski obserwator
21.11.2018 13:06

Boryczka jak zawsze na wysokości zadania, wielka strata dla nas, wyborców. K. Kliber sprzedał Sławę - ciekawe za co?! Waldi vice? hmm... patrzmy władzy na ręce. Czas start!

avatar
~Wschowianin
21.11.2018 14:55

Ten vice to już nie pierwszy raz Sławiakow sprzedał

avatar
~Wschowianin
21.11.2018 15:26

zgadzam się, że Boryczko nas dobrze reprezentował i nie PIS

avatar
~zuza
21.11.2018 13:06

ojojoj mam nadzieję, że trochę się przewietrzy w Starostwie bo tam już niektórzy to korzenie zapuścili

avatar
~Wyborca
21.11.2018 13:09

Bielawski Starostą - tragedia . Kuryłło zlekceważony.

avatar
~Poparzony władzą
21.11.2018 13:30

Wniosek nasuwa się jeden. Głosy wyborców nijak się mają do układanek personalnych. I to tyle na ten temat :) Miłego dnia wyborcy ....

avatar
~wyborca
21.11.2018 15:14

Już więcej nie oddam swego głosu , bo i po co , wybory sobie a personalne ustawki i sprzedajność sobie .

avatar
~The observer
21.11.2018 13:24

No tak, w gminie sie nie udalo to Danusia musiala glosowac tak jak brat kazał, by pissss pomogl posprzatac skazone ziemie. Nasze ziemie. Brawo Wy!

avatar
~Chyba Jolusia
21.11.2018 13:54

Danuisa? To raczej Joli brat kazał poPisowo zakryc radioaktywne śmieci

avatar
~Wschowianin
21.11.2018 15:35

Sprzedali Wschowę za stołki Pis tak robi wszędzie

avatar
~Kuryłło zlekceważony
21.11.2018 13:34

Kuryłło zlekceważony? Kto to jest kuryłło?

avatar
~Witold
21.11.2018 13:37

Wilkowyje Śmiechu warte

avatar
~KO
21.11.2018 13:40

"Można prezesowi Kaczyńskiemu zameldować, że powiat wschowski zdobyty". A przecież taki meldunek miał być złożony Czarzastemu. Jest to cytat ze blogera wschowskiego ,inicjały KO. KO dla większości ludzi oznacza "wyeliminowanie przeciwnika poprzez spowodowanie jego niezdolności do podjęcia dalszej walki w określonym czasie, najczęściej z powodu utraty przytomności, zamroczenia, wyczerpania" I niech tak już zostanie.

avatar
~PiotrRo
21.11.2018 14:17

A nie można meldować tak ? Panom z PSL życzę zdrowia i powodzenia w życiu osobistym.

avatar
~Krzysztof Owoc
21.11.2018 14:19

Można prezesowi Kaczyńskiemu zameldować, że powiat wschowski zdobyty - jeszcze raz to powtórzę z imienia i nazwiska. A pan Szadel, to ten człowiek, który nas za krzaków na czarnym proteście obserwował ?

avatar
~Najgorszy
21.11.2018 13:43

Brawo najgorszy wynik w Powiecie został v-ce :( :( Masakra już nigdy nie pójdziemy na wybory. Pani restauratorka tak się sprzedała szokkkk. Już nigdy nic u pani nie zamówimy. Fuuuu tak się sprzedać. Po co ta cała szopka. Tak właśnie ogłoszono sukces pana Marka specjalistę od TK

avatar
~do najgorszy
21.11.2018 14:13

czyli to, że została przewodniczącą będzie miało wpływ na jakość i smak jedzenia tak ? ha, śmieszne. A jak Pani Jola była vice to można było u niej jeść? dosyć żałosny jest Pana/Pani komentarz.

avatar
~Ktoś do najgorszy
21.11.2018 14:47

Mam nadzieję że ta pogardą do ludzi cię kiedyś w nocy udusi ,szybko wraca taka karma .

avatar
~Wyborca
21.11.2018 13:44

Ciekawe czy p. Bielawski pozatrudnia "przegranych" z Szlichtyngowej i Głogowa ?

avatar
~wschowa
21.11.2018 14:05

a ja uważam, że dobrze się stało. Przecież przegrani starostowie nie mogli być tam wiecznie. Tyle lat naprawdę wystarczy! Nowi będą się starać, chociaż na początku, zobaczycie , że mam rację.

avatar
~b
21.11.2018 14:18

No to Pan Marek ocalony. Choć myślę, że odbije się mu to czkawką.