TworzymyGłos Regionu

Dożynki powiatowo-gminne w Jędrzychowicach

Piątek, 30 sierpnia 2019 o 19:12, aktualizacja Piątek, 30 sierpnia 2019 o 19:13, autor: 25 3807
Dożynki powiatowo-gminne w Jędrzychowicach

Starostwa Wschowski Andrzej Bielawski, Burmistrz Szlichtyngowej Jolanta Wielgus oraz Sołtys wsi Jędrzychowice Grzegorz Wiliński zapraszają na Powiatowo-Gminne Święto Plonów, które odbędzie się 31 sierpnia. Okres żniw to czas wytężonej pracy rolników. Na dożynkach będą prezentowane owoce ich pracy. Podczas wspólnego świętowania można spędzić miłe chwile w rodzinnym gronie oraz biesiadować z przyjaciółmi.

Dożynki o godz. 15:00 rozpocznie msza św. w kościele p.w. św. Jana z Dukli w Jędrzychowicach. Po mszy św. uroczysty korowód dożynkowy przejdzie na boisko sportowe. Po przywitaniu rolników, delegacji wieńcowych i zaproszonych gości rozpocznie się ceremonia wręczenia chleba. Na scenie wystąpią Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa oraz chór „Lutnia” z Siedlnicy. Zaprezentują się też talenty wokalne i taneczne z terenu powiatu wschowskiego.

Podczas Dożynek zostaną rozstrzygnięte konkursy na najpiękniejszy wieniec dożynkowy Gminy Szlichtyngowa i najpiękniejszy wieniec dożynkowy Powiatu Wschowskiego. Zwycięski wieniec w konkursie powiatowym weźmie udział w konkursie na dożynkach wojewódzkich. Urząd Miasta i Gminy w Szlichtyngowej wspólnie z sołtysem i Radą Sołecką Jędrzychowic przygotowali konkurs na najpiękniejszą dożynkową dekorację posesji w sołectwie Jędrzychowice. Na trzech laureatów tego konkursu czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Gwiazdą wieczoru będzie zespół EratoX prezentujący muzykę disco polo. Impreza zakończy się zabawą taneczną, którą poprowadzi DJ Robs.

Organizatorzy przygotowali prezentację i degustację produktów regionalnych (m.in. sery, pieczywo, miód, pieczarki, pierogi), prezentację dobrych praktyk w rolnictwie. Dzieci będa mogły pomalować twarze oraz bawic sie na urządzeniach rekreacyjnych. Policjanci, strażacy, ratownicy WOPR i RWS zrobią pokaz swojego sprzętu. Kto zgłodnieje będzie mógł spróbować pysznej grochówki oraz przysmaków ze stoisk gastronomicznych.

(Foto: Gmina Szlichtyngowa)

REKLAMA

Komentarze (25)

avatar

avatar
~członek powiatu...
08.08.2019 17:08

Kierując się jeno członkami komitetu organizacyjnego ( bez wymienienia burmistrza miasta i gminy Wschowa) to jakie to dożynki p o w i a t o w e ...?, bardziej mi to przypomina kolejny "piknik rodziny pisowskiej"i to w dodatku ten niefortunny termin ( 31.08.) dzień przed kolejną rocznica wybuchu II Wojny Światowej - dzień świętowany przez cały Polski Naród ...!. . W jakim celu tzw. organizatorzy akcji powiatowej tak bardzo spieszą się z tymi obchodami, kiedy TO corocznie dożynki obchodzi się w tym Kraju miesiącu wrześniu ...!!!?. Czyżby "rodzina pisowska" miała te obchody przekształcić w akcję przedwyborcza ...????.

avatar
~HEAD...
08.08.2019 17:53

Analizując powyższe zaproszenie nasuwa się pytanie : - czy teraz będą trzy organizacje i miejsca powiatowych dożynek jeśli mamy " powiatowo-gminne w Jędrzychowicach", a organizatorzy to starosta czyli powiat, gmina Szlichtyngowa i Sołtys bez udziału pozostałych składowych tego powiatu, a mianowicie Gminy Wschowa i Sława ?, - czy mamy rozumieć, ze następne dożynki to powiatowo - gminne Wschowa i powiatowo - gminne Sława !!!!. Będzie kolejny CUD ; powiat Wschowski w trzech odsłonach ...... !. No i ten termin; na dzień przed Rocznicą Wybuchu II Wojny Światowej --- czyżby Starosta z nadania pisu był tak oszczędny i połączył obchody dożynkowe z uczczeniem Rocznicy Wybuchu II W. Ś . , a może to będzie kolejny "wielki piknik pisowskiej rodziny" w czasie trwania kampanii wyborczej "Jesień 2019 rok" zjedzie się "poselstwo" i działacze z obietnicami 500+ dla krowy i 100+ dla trzody ........nastąpi takie chromolenie szarych komórek głoszących słowa wielkich przemówień, że Boże, Mój Boże .......( ciekawe jak to ma przysłonić marszałka Wielkie HEAD....?). Narka !

avatar
~Kolo
14.09.2019 15:05

HEAD to do ciebie... Wielki magister inżynier Historii sie znazl... jak by wszyscy mieli na wszystko patrzec i zwracac uwage to Ty bys z domu nie wyszedl bo by cie zlinczowali za twoja opryszczona gebe... buahaha

avatar
~Adaś
09.08.2019 12:06

Zagmatwała Pani …... kto z kim, kto kogo pod ramię weźmie i po co ….. a, że wczoraj glendfiddich był nadzwyczajny to i dzisiaj tego "trójkąta" pojąć nie mogę ? ha.....ha.... Ale do rzeczy, po tamtej stronie i... nie pracują . Daty i związane z tym okoliczności wręcz są "rozgrywane" ze sztabową dokładnością . Precyzja "uderzenia" w mentalność suwerena jest nadzwyczaj skrupulatna, z pełnym wyliczeniem na efekt do daty 13. 10.2019 . Pani Staniszkis twierdzi, że sprawa K-Travel zdąży już wyblaknąć do tej daty więc będzie się liczyć to co w ostatnich dwóch tygodniach zostanie powiedziane/przyobiecane. Coś zbliżonego do "Stodoły" z 2018 - obwodnica, nowe linie PKS i deszcz inwestycji ……. nawet dla emerytów "p..." za darmo ?. Ma zostać w głowach …. jak nie my, to Oni Wam wszystko obiorą i straszenie Tuskiem, coś z poziomu "zarazy tęczowej" . To co teraz zostało ujawnione w sprawie K-Travel jest bzdetem do tego co dzieje się na "niskich" poziomach, tu establishment gminny jest u siebie i na swoim ? To im się należy . Adaś

avatar
~ADAsiu
29.08.2019 18:19

Adasiu, kto to jest establishment gminny ? Kraśny,Antkowiak,Kola? Jak myślisz czy ten tercet egzotyczny będzie na dożynkach. Wszak dwóch panów na K, kandyduje do sejmu. Może będą zbierać podpisy, bo podobno strasznie słabo idzie PO zbieranie podpisów. Mogą w lubuskim mieć kłopot z zarejestrowaniem list.

avatar
~Adam
09.08.2019 17:26

Mam to w zadniej części mojego ciała . Za dużo polityki więc spokojnie będę sobie odpoczywał u siebie na ogrodzie . Nie cierpię obłudy , kłamstwa i lizusostwa .

avatar
~do - :Adaś:
09.08.2019 17:45

"zagmatwała pani.....kto z kim. kto kogo..... itd." Totalnie pana wpisu nie pojmuję, jaka "Pani" - jestem uczniem płci męskiej..... Co , gdzie pan widzi coś zagmatwane?, oj szanowny panie w trosce o pana zdrowie proszę mniej tego, co pan wie ....... !, a będzie pan w dalszym ciągu poczytnym autorem wpisów zw.pl. Narka !.

avatar
~Adaś
10.08.2019 11:38

Ad. "do-:Adaś" - forumowiczu....., nie chciałem już tym tematem żyć, no ale skoro Pan mnie tak zaskoczył ? Po pierwsze, prośba - proszę wstawiać swój nick, Pan b. dużo wstawia komentarzy ( i b. dobrze) więc będziemy wszyscy od razu Pana kojarzyć ? Po drugie, o ile pamiętam, to przedstawiał się Pan jako emeryt i …….. chyba ? w osobie żeńskiej ? Stary jestem więc pamięć mnie już trochę zawodzi. Po trzecie, ….. cyt. " powiat Wschowski w trzech odsłonach ...... " - to stwierdzenie oczywiście jest dla mnie zrozumiałe i dobrze wyczytuję Pana intencję ale odebrałem to jako - "zagmatwanie" ? Można by było powiedzieć, ot po prostu ……. nieprzypadkowe datowanie i nieprzypadkowi "zaproszeni" , ok. Stwierdzam, że Ci co wsłuchują się w obecną sytuację i tą poprzednią ( czasy PO) są w sporej konsternacji. Okres 2007-2015 był dla Polski dziejowym skokiem w rozwoju kraju ale też wielu przy tym nieprawidłowości ( nadużycia finansowe) co musiało wywołać rewoltę społeczną i zmianę władzy. Tu nie ma zaskoczenia. Lecz w 2015 "nowi" coś nam obiecali ! Uczciwość, transparentność, godziwość i poszanowanie każdego więc same - "dobre zmiany". Przy ich zachowaniu to dla dzisiejszej opozycji byłby to nokaut. Byłby, ale niestety tak nie jest i nie ma sensu podawać przykładów bo jest ich aż nadto po obu stronach. Nie mogę już tego oglądać-słuchać jak propaganda TVP w każdych Wiadomościach, od czterech lat, wali i kruszy Polaka do hegemonistycznej wiary poprzez restaurację "Sowa i p-le" . Kraj został podzielony na dwie krainy, nie życzliwych sobie, o niespotykanej jak do tej pory skali z antagonizmem sięgającym do samej podstawy - rodziny. Dzisiaj przy niedzielnym "rosole" ludzie plują na siebie "kluskami", …. syn- ojcu--- brat- siostrze. A dzielnym "kibicem" jest często "sługa kościoła" z żarliwymi wypowiedziami - zaraza tęczowa..... Proszę pomyśleć, kim się staliśmy w imię "wyimaginowanej" rzeczywistości w Europie …… po co i dlaczego 3mln Polaków opuściło ten kraj ? Mnóstwo ze Wschowy. A do tego stwierdzenie - wracają ….. chyba po drugie walizki aby się dopakować ? Pozdrawiam Pana...…. myślę, że Pan nie jest wykluczony z poza statystyki GUSu ? To są rzeczy dla ludzi, tylko należy je podawać z lodem i do momentu zadowolenia ( ja nie jestem na zasiłku, za wszystko płacę ze swoich) . Adaś

avatar
~do Adaś
10.08.2019 20:19

Człowieku, wyłącz komputer na pół godziny. Idż weź prysznic, obetnij paznokcie,idź do fryzjera, zmień gacie. Możesz usmażyć jajecznicę. Przecież już rzygać się chce twoimi mądrościami. Włączam komputer a pod każdym artykułem twoje zasrane mądrości. Może jest jakieś lekarstwo na twoją przypadłość,idź do lekarza.

avatar
~zenoen
11.08.2019 10:33

Niestety, po raz kolejny słoma z butów wystaje organizatorowi. Nasz Powiat to nie tylko Bielawski i Szlichtyngowa ....! Prawda jest też taka, że to głosami gminy Szlichtyngowa Bielawski został wybrany do Rady Powiatu a w konsekwencji został starostą, I w tej gminie będzie zabiegał o "względy" czytaj swoich wyborców. Sława i Wschowa mogą zapomnieć o takich imprezach.

avatar
~Zen
11.08.2019 13:15

Do - "Do Adasia" - oczywiście , że jest antidotum, nikt nie zmusza ciebie do czytania ZW !!! A może ty się podziel z nami swoją wiedzą ?

avatar
~Ela
11.08.2019 17:20

Jesteś bardzo sfrustrowany, idź na urlop, na ZW najwięcej pisze nie p. Adaś a p. Rafał Klan . Czy według ciebie on też ma podać się twoim sugestiom ? Jak psychika ci wysiada to raczej ty udaj się do lekarza.

avatar
~Do "Do Adasia"
11.08.2019 21:24

Drogi Panie , weź sobie na powstrzymanie bo mnie chce się "rzygać" na Pana wpis

avatar
~Do wszystkich powyżej
12.08.2019 00:19

Nim klikniesz jeden z drugim w przycisk "dodaj", zerknij na stronę < https://sjp.pwn.pl/zasady/;713485.html < i nie rozsiewaj "słomy".

avatar
~Do =
12.08.2019 11:42

Jednemu miłośnikowi PiS pękła ż..... w ....ie i sugeruje, że na forum ZW nie mamy komentować ? I co, pozamykasz nas ?

avatar
~Młoda
13.08.2019 11:31

Czy na tą imprezę przylecą goście z Warszawskiego pisu w systemie HEAT ???. Czy to może będzie według przepisów byłego już Marszałka Kuchcickiego, czyli rodzina +, a może już według nowej "ustawki" opracowywanej na szybcika pod obecnie rządzących i ich rodziny i najbliższych ......?. Jak się bawić to się bawić ......>>>> Suweren jest wstanie wszystko wytrzymać za dary od posła pisu > ....

avatar
~do Młodej
13.08.2019 15:55

"Polska język - trudna język", więc zerknij "Młoda" na stronę < https://sjp.pwn.pl/zasady/;713485.html < i nie rozsiewaj "słomy" ośmieszając się i zaśmiecając okolicę.

avatar
~nie taki młody
13.08.2019 21:32

Jak za komuny może sekretarz nie przyleci, ale przyśle "komisarzy"

avatar
~Gmina Sz.
14.08.2019 07:49

A wszystkiemu winna jest ta obrzydliwa POLITYKA w wydaniu "nowogrodzkiej"!. Otwierasz drzwi w lodówce, a tam bardzo kiepska kiełbasa wyborcza w ich wydaniu, a la wszechobecne pikniki z ich posłem co to nawet nie potrafi poprawnie założyć hełm na głowę......!. Wreście - Nareście rządzący z dawnego PC i nie tylko, bo i partia Zibry+ i partia Gwoina + wprowadzają nam tylnymi drzwiami "socjalizm z ludzką twarzą" - mówiąc prościej "socjalizm pis+" co mamy jak na dłoni w przekazach ich posła na tzw. ich "rodzinnych piknikach" co to wypełniają nam nudę wakacyjną.......... . Jak się można po nich spodziewać okres nadchodzących wiejskich i gminnych dożynek będzie dalszą ich kontynuacją ....>

avatar
~W.L
29.08.2019 12:31

Niestety, szykuje nam się kolejny przedwyborczy wiec pisu.

avatar
~czemu
29.08.2019 21:48

Czemu niestety? Widzę towarzyszu że żyjesz w jakimś innym świecie. Dziś jest rok 2019 nie ma już ZSRR, na sojusz z którym ślubowałeś , nie ma już SB , nie ma wydziału IV. Tego już nie ma. Obudz się . Dziś w Polsce rządzi PIS, i będzie rządził po wyborach. Normalną rzeczą jest że władze lokalne zapraszają przedstawicieli sił politycznych na lokalne święta. Będzie twoje ukochane SLD, będzie PO i będzie PIS. A to że PIS ma poparcie w granicach 45% , to i reprezentacja na dożynkach będzie około połowy. Ciebie też zapraszają, jesteś przecież mieszańcem tej gminy. Przyjedz ,zobacz z bliska. Będziesz miał okazję porozmawiać z Astem. No chyba że tchórzysz i wolisz pisać na klawiaturze swoje żale.

avatar
~do czemu
03.09.2019 21:29

niestety moja odpowiedz nie przeszła przez cenzurę pisowskiego portalu Z.W

avatar
~Buahaha
14.09.2019 14:52

Ku##a ludzie czy wy myślicie co wy piszecie... ku##a gdzie nie wejdziesz na strone to tylko polityka żal wam d ściska, że ktoś potrafi zorganizować jak wy to mówicie "piknik rodzinny" ale przynajmniej jest to dzień dla rodziny i dla DZIECI a nie dla tylko dla tych co czekaja na stoisko z napisem "TYSKIE" lub inna nazwa a pozniej śpią pod bramkami ojszczani i ozygani i dzieci na to patrza. Ale wam to chyba pasuje..... zamiast się cieszyć, że wgl w waszej wiosce są jakieś imprezy bo są inne wsie które mogą tylko pozazdrościć bo nie pamietaja kiedy u nich taka impreza była... ale to teraz widać że za dobrze macie ze tak tu wypisujecie.. Jeden lepszy od drugiego...wszyscy mądrzy w pisaniu ale jak wy byście mieli taka impreze zorganizowac to by byly tylko stoiska z alkoholem buahaha i muzyka puszczona z radiA... ??????

avatar
~Buahaha
14.09.2019 14:56

Piszecie na temat PiSu jaki to on wielce nie dobry a glosowaliscie na nich bo kasiore na dzieci daja i ciagniecie od nich... a tu wielce pokazuja jacy to oni przeciwnicy pisu zall normalnie zall ludzie mi was

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl