TworzymyGłos Regionu

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we Wschowie

- Wschowa nabrała wiatru w żagle

Poniedziałek, 13 stycznia 2020 o 08:00, aktualizacja Poniedziałek, 13 stycznia 2020 o 14:57, autor: 20 2850
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy we Wschowie

Wschowski sztab WOŚP poinformował o zebranej kwocie ze zbiórek i licytacji. Wschowianie zebrali 47 478,77 (kwota deklarowana)

Szczególne podziękowania należą się grupie wolontariuszy, pracownikom CKiR, Urzędu Miasta i Gminy, strażakom, policji, artystom młodszym i starszym, sponsorom (firmom i osobom prywatnym) - wszystkim, którzy w sposób nieoceniony pomagali przy organizacji tegorocznych zbiórek i Światełka Do Nieba. 

foto: Gmina Wschowa, fb:KonradAntkowiak


INFORMACJA ZE SZTABU WOŚP - Wschowa

28. Finał WOŚP we Wschowie! na terenie miasta i gminy Wschowa kwestowało 44 wolontariuszy. Podczas tegorocznego finału środki pieniężne zbierane pod hasłem: ”Dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”

Sztab WOŚP zebrał 47 478,77 zł. Pieniądze są jeszcze liczone, działają jeszcze eSkarbonki Wolontariuszy ze Wschowy.

Sztab Wschowa działający przy CKiR otwarty został o godz. 8:00. W godzinach popołudniowych na rynku rozpoczęło się granie na rzecz WOŚP. Na scenie wystąpiły dzieci z lokalnych przedszkoli:  Przedszkole nr 1 „Tu mieszka bajeczka”,  Przedszkole nr 3 „Wesoła Trójeczka”, Przedszkole nr 5 „Słoneczne Przedszkole”, Niepubliczne Przedszkole „Złota Rybka”, Niepubliczne Przedszkole „HappyLand”, Niepubliczne Przedszkole „Słoneczko”. Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Wschowa przeprowadziły pokaz wysokościowy – strażacy OSP przygotowali wielką niespodziankę, wchodząc na budynek ratusza i zjeżdżając na linach nad rynkiem. Na rynek przyjechały oddziały OSP ze Wschowy, Siedlnicy, Konradowi, Osowej Sieni i Lginia, strażacy przeprowadzili również pokaz pierwszej pomocy. Na scenie gościła młodzież z Klubu Piosenki SOLO, Kafel oraz Edokadobe, a także zespół TEN RUPEES z Nowej Soli. Tradycyjnie łącząc się z całą Polską o godzinie 20:00 zapaliło się „Światełko do nieba”. Nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników imprezy czuwali funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji ze Wschowy oraz strażnicy Straży Miejskiej.

Mieliśmy zaszczyt współpracować z wieloma wspaniałymi ludźmi, firmami i instytucjami. Do wspólnej akcji włączyli się:

Urząd Miasta i Gminy Wschowa
Pan Konrad Antkowiak– Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa
Komenda Powiatowa Policji we Wschowie
Oddział Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP we Wschowie
Pan Witold Skorupiński Komendant Straży Miejskiej we Wschowie
Bank Spółdzielczy Oddział Wschowa
Związek Strzelecki STRZELEC OSW JS 4047 WSCHOWA pod dowództwem starszego chorążego ZS Jana Koniuszki
Wschowski Klub Motorowy
Pan Rafał Jóskowiak  Usługi Elektryczne
Nine Six MC Wschowa
Zdrowie w Głowie dietetyka i trening
Piekarnia Cukiernia Gierczak
Cukiernia Jolanta Kasperska
Restauracja Wschowianka
Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu”
Sery Kosińscy Siedlnica
Studio Reklamy Color4You
BircoMarche Wschowa Radosław Woroniec
Kwiaciarnia Prezentowa Kuferek
Kwiaciarnia Orchidea Pani Katarzyna Wronka
Vision Optyk Bliżej Ciebie ul. Kościuszki 1/1 Wschowa
Ars Longa Daniel Turkowiak
Zero Nudy Event Mariusz Kraśny
Zdzisława Pryszczewska
Salon Fryzjerski MI-FRA Wschowa
Katarzyna i Krzysztof Andrys
Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy CKiR we Wschowie
anonimowym darczyńcom
Za co serdecznie dziękujemy!!!
Podczas 28. Finału WOŚP licytowano wiele ciekawych przedmiotów oraz usług: weekend w Apartamencie u Anny w Karpaczu wylicytowano za 1300 zł, kolekcję 100 monet o nominale 2 zł za 800 zł, zaproszenie dla 2 osób na XXV Festiwal Rock Blues i Motocykle za 400 zł i drugie takie samo zaproszenie za 300 zł, t-shirt damski 28. Finału WOŚP za 600 zł, worek WOŚP za 400 zł, torba WOŚP za 300 zł, budzik kwarcowy WOŚP za 300 zł, zestaw kluczy za 430 zł, wielki misiek za 300 zł, koszulka Morsy i Foczki 250 zł, voucher do SPA w Centrum Trzy Jeziora za 300 zł, voucher weekend na żaglówce za 350 zł, tort 28. Finału WOŚP za 320 zł, bony na sery w sklepie Sery Kosińscy po 200 zł. Morsy WSCHOWA również zbierały dla wschowskiego sztabu i uzbierali 1166 zł. Z licytacji uzbierano blisko 10 tys. Jesteście niesamowici!!!

Kochani Wolontariusze, Darczyńcy, Sponsorzy jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc, wsparcie i wspólne granie! Do zobaczenia za rok! SieMa!

REKLAMA

Komentarze (20)

avatar

avatar
~Zielony
13.01.2020 08:38

Jak wytłumaczyć apele "POstępowych" o powstrzymanie się od petard i fajerwerków w sylwestra bo zwierzątka itd, itp. i porównać z zachwytem nad pokazem fajerwerków i petard na finale WOŚP. Zakłamanie ? czy PO prostu tacy jesteśmy wspaniali.

avatar
~Lucy
13.01.2020 08:44

Dogonimy kiedyś Sławę? Taka mała mieścina, Szlichtyngowa jeszcze mniejsz a obie koszą piękne pieniądze dla WOŚP.

avatar
~Kicek
13.01.2020 11:41

Niestety Wschowa nigdy nie dogoni Sławy, tam ludzie myślą o gminie jako całości bo wiedzą że czyniąc dobro sami lepiej się czują a we Wschowie cóż... Jeden drugiego w łyżce wody utopi tylko dlatego by zrobić mu na złość... trzeba by zmienić myślenie ludzi ale na to się nie zapowiada więc może przeniosą w końcu siedzibę powiatu do Sławy :)

avatar
~Uradowany
13.01.2020 10:34

Największym jednak sukcesem WOŚP we Wschowie była obecność Burmistrza. Nie ma go w mieście w czasie świąt narodowych, ale na orkiestrze z puszką biegał. No i stać było miasto na fajerwerki Czad :) Jurek dziękujemy - mieliśmy burmistrza we Wschowie przez weekend. :):):)

avatar
~Wschowian
20.01.2020 13:45

bo święta są dla f... wośp dla demokratów :)

avatar
~as
13.01.2020 12:07

ale śliczna choineczka

avatar
~Miła Lucy...
13.01.2020 12:09

Czy Ty kiedyś dożyjesz w tej Wschowie, że ludzie będą sobie Przyjacielem...?, nie jestem tego pewien tak do końca ...?. Wystarczy tylko popatrzeć na tych co biorą udział ale w tzw. spotkaniach piknikowych z udziałem kandydatów pisu...!. Ci sami jak widać na co dzień, idąc za przykładem ich partyjnej telewizji próbują nam NORMALNYM to obrzydzić nasze Wielkie Święto Ludzi Przyjaznych, Kochających drugiego Człowieka, Życie w radości i Miłości !!!!!. Oni za pewne leczą się nie w Naszych Szpitalach i nie potrzebują sprzętu od WOŚP tylko wystarczy im slo,wo z ; Nowogrodzkiej i Torunia >>>>>!. Niech żyje WOŚP i działa z takimi ludźmi Jak My do Końca Świata i jeden Dzień Dłużej !!!!!!!!. Przyjdzie taki dzień, że ci z pisowskich pikników Przejrzą Na OCZY !!!! - oby nie było dla nich za późno ????. Narka !

avatar
~as
13.01.2020 18:12

czy wpis a miłej lucy można zaliczyć do tzw. przyjaznego języka, zdecydowanie NIE

avatar
~do Narka
13.01.2020 23:10

A zasad pisowni i interpunkcji polskiej to jeszcze w szkole nie przerabiałeś?

avatar
~brawo WOŚP
13.01.2020 13:02

Uważam że jest to bardzo cenna inicjatywa. Każda dobrowolna złotówka na pomoc dla chorych to jest wielka sprawa, ale nie rozumiem tego jazgotu politycznego, że pomoc poprzez WOŚP jest cacy, a pomoc poprzez Caritas to zaraz wyzwiska typu mohery,Toruń, Rydzyk i inne steki bzdur. Widać że OWŚIAK potrafi "apolitycznie" grać na emocjach. A dla bardziej dociekliwych sprawdżcie ile rocznie zbiera WOŚP ile Caritas i jak te sumy się mają do całości wydatków państwa Polskiego na służbę zdrowia w Polsce. Jeśli dobrze pamiętam są to promile ,czyli 0,0.... miejsc po przecinku. Tak więc trochę umiaru w zachwytach jakoby WOŚP był zbawicielem służby zdrowia w Polsce. Podobno cała kwota zebrana przez wośp to jest kilkadziesiąt minut w funkcjonowaniu służby zdrowia. PRAWDA CZY FAŁSZ ?

avatar
~Do - "Brawo WOŚP"
13.01.2020 15:47

Powiedziałbym, że jazgotu wytykanego przez ciebie w ogóle nie ma. TVP czyni wszystko, absolutnie wszystko aby o WOŚP mówić jak najmniej bo przecież organizatorzy to "wrogowie" obecnej władzy ? Jeśli twierdzisz, że ok. 200mln zebrane przez WOŚP to "pstryczek" to powiem Ci tak. Byłem w niedzielę w gronie paru osób dorosłych, Ci z "dobrej zmiany" odwracali się od puszek, wyrażali zaskoczenie, że młoda dziewczyna coś od nich chce. Były tylko twierdzenia ….. jaka szkoda, że zapomniałem portfela, a tak chciałem dać ? Ja i pozostali łącznie podnieśliśmy stan zawartości puszki o 150zł . Zaznaczam , chodzi o tych co byli ze mną na spotkaniu których miałem w zasięgu wzroku, ok. 15 osób. 200ml to ok. 0,2% budżetu przeznaczonego na ochronę zdrowia ale twoja ironia jest tragiczna, jesteś odarty z ludzkiej dobroci. Twoje ciągłe wpisy w ten deseń są już nudne.

avatar
~Pisowawschowa
13.01.2020 17:16

Biednie w tej Wschowie. Czyżby propaganda PiS przyniosła efekty?

avatar
~Mieciu
13.01.2020 22:44

Najwięcej ludzie rzucają pod kościołami - wyborcy m. in. PISu

avatar
~ja
13.01.2020 17:42

"Wschowa nabrała wiatru w żagle" ...no to tylko jest życzeniowe.

avatar
~ODP.-"as"...
14.01.2020 09:36

A!, czy język tzw. jak ty piszesz ...."przyjazny..." prezydenta Dudy o Polskich Sędziach, Polskiej Konstytucji; podobnie premiera Morawieckiego , Kaczyńskiego o ..."zdradzieckich mordach..", Ziobry i jego politycznego środowiska tzw. " KaKaO..."; no i naszych rodzimych posłów min. o osobach niepełnosprawnych protestujących w Sejmie, ostatnie zachowanie posła Asta ......TO wg Ciebie jest język PRZYJAZNY ?. Tak więc nie wyskakuj tu Nam forma cenzurowania czy coś jest przyjazne, czy nie na tym forum jak Twoje środowiska partyjne na co dzień obraża Polską Konstytucję, Polskie Prawo, a tym samo Polskiego Wolnego Suwerena i to czynią osoby, które są na garnuszku Tego Suwerena !!!!!. Kultura języka obowiązuje wszystkich nie zależnie od barw partyjnych, a już na pewno takich jak Ty i tych Twoich......... !#/@.pl

avatar
~do "as"
14.01.2020 11:33

as , twoja mądrość jest dla ciebie pokarmem twojej schizmy ale niech ona pozostanie tylko dla ciebie.

avatar
~Wośp
14.01.2020 21:23

Czy ktoś jest świadomy jakie środki przeznaczyła gmina na sfinansowanie WOŚP we Wschowie? Na zakup sprzętu WOŚP przeznacza polowe środków ze zbiórki. Pytanie więc czy ktoś liczy czy to się opłaca?

avatar
~DO-Wośp...
15.01.2020 11:33

Czy u ciebie ze stanem zdrowia jest wszystko Ok..... no wiesz.... ?. Bowiem równorzędne pytanie mógłbym zadać dla ciebie i tobie podobnych, a mianowicie ile szmalu wpakowano z kasy Suwerena przez MiG w Szlichtyngowej, we Wschowie, w Sławie na organizowanie w czasie kampanii przedwyborczych do PE i Parlamentu Polskiego w ramach tzw. "pisowskich pikników rodzinnych" wykorzystując je do promowania pisowskich kandydatów....???. A ile wydatkowała Spółka Skarbu Państwa zwana HZZ w promowaniu tzw. wizyty premiera zorganizowanej w ich stodole ......?. Człowieku czas zejść na ziemię !. Młoda #/@.pl

avatar
~Adaś
15.01.2020 16:38

Ad. "Do Wośp" - forumowiczu ….. szacun, za niezmordowane i uporczywe rozświetlanie...... niektórych "głębia" stała się już tylko żałością i pustynią. Adaś

avatar
~:]
15.01.2020 16:49

Człowiecze! Piszę o WOŚP czyli akcji teoretycznie charytatywnej, ty mi piszesz o kampanii wyborczej. W kolejnej akcji WOŚP proponuję zbierać na edukację ekonomiczną fanatyków Owsiaka. Dorzucę wtedy chętnie do słoika :)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl