TworzymyGłos Regionu

V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków za nami

Piątek, 17 maja 2019 o 14:59, aktualizacja Wtorek, 28 maja 2019 o 11:22, autor: 2 1919
V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków za nami

Na stadionie miejskim we Wschowie, 17 maja 2019 r., odbył się V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera „Bliżej Autyzmu” oraz Przedszkole specjalne nr 6 „Kraina Tęczy”.

Po oficjalnym rozpoczęciu, przedstawiciele władz samorządowych oraz dyrektorzy przedszkoli, partnerzy imprezy, pokonali krótki dystans z płomieniem olimpijskim. Na honorowym miejscu ogień i flagę ustawiły dzieci z Przedszkola nr 6. Przed biegami przeprowadzono rozgrzewkę.

Biegi rozgrywane na stadionie przyniosły wiele emocji. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Medale otrzymały również dzieci, które zajęły miejsca na podium w trzech kategoriach: czterolatków na dystansie 60 metrów, pięciolatków na dystansie 80 metrów i sześciolatków na dystansie 100 metrów. Puchar Przechodni Starosty Powiatu Wschowskiego wręczył starosta Andrzej Bielawski, dzieciom z Niepublicznego Przedszkola Sióstr Salezjanek.

Wszystkim przedszkolakom gratulujemy udziału w dzisiejszym maratonie. Do zobaczenia za rok!

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Alicja W.
17.05.2019 15:37

Fajnie że pogoda dopisała

avatar
~Go
17.05.2019 17:11

Kolejna dobra inicjatywa: Brawo Sosw brawo "Kraina Tęczy" i organizatorzy. Gratulacje dla wszystkich zawodników i małych zwycięzców, może któryś będzie kiedyś wielkim sportowcem.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl