Sukcesy siatkarek Virtusa Szlichtyngowa

Czwartek, 06 czerwca 2019 o 14:37, aktualizacja Czwartek, 06 czerwca 2019 o 15:18, autor: 2

Siatkarki Virtus CC Szlichtyngowa zdobyły kolejne medale. Srebro w mistrzostwach województwa kadetek. SP Szlichtyngowa zdobyła brąz w mistrzostwach województwa w siatkówce sześcioosobowej. Wielkie gratulacje dla dziewcząt oraz trenerów.

Siatkarki Virtus CC Szlichtyngowa zdobyły kolejne medale. Srebro w mistrzostwach województwa w siatkówce plażowej kadetek. SP Szlichtyngowa zdobyła natomiast brąz w mistrzostwach województwa w siatkówce sześcioosobowej. Wielkie gratulacje dla dziewcząt oraz trenerów. Młodziczki Virtus CC Szlichtyngowa, Olga Neć (Virtus Szlichtyngowa) i Nadia Kaczmarek (UKS9 Leszno), reprezentujące Szlichtyngowę, zrobiły sporą niespodziankę zdobywając SREBRNY medal mistrzostw województwa kadetek!!! W finale musiały uznać wyższość aktualnych wicemistrzyń Polski ze Zbąszynka/Nowej Soli. Tytuł wicemistrzyń województwa lubuskiego zagwarantował Oldze i Nadii awans do półfinału mistrzostw Polski. Druga para Aleksandra Turlińska/Martyna Dziewic zajęły miejsce 7 na 13 zespołów. Trenerami siatkarek jest trio trenerskie: Mariusz Dziewic, Witold Jasik i Radosław Wasielewski. Ogromne podziękowania dla pana Norberta Olszaka za opiekę nad ekipą podczas turnieju.

Szkoła Podstawowa w Szlichtyngowej zdobyła pierwszy raz w historii siatkówki sześcioosobowej medal mistrzostw województwa. Dotychczas w rozgrywkach klubowych i szkolnych udało się to osiągnąć wielokrotnie (25 razy), jednak zawsze były to rozgrywki minisiatkówki. Tym razem dziewczęta prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego, Witolda Jasika, zdobyły brąz, ustępując w województwie lubuskim wyłącznie Szkole Podstawowej ze Zbąszynka i Szkole Podstawowej nr 3 w Sulechowie.