TworzymyGłos Regionu

Strażacy przeprowadzili ćwiczenia na Jeziorze Sławskim

Piątek, 06 września 2019 o 10:57, aktualizacja Piątek, 06 września 2019 o 11:20, autor: 2 881
Strażacy przeprowadzili ćwiczenia na Jeziorze Sławskim

5 września odbyły sie manewry na Jeziorze Sławskim. Udział w nich wzięły Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie, OSP Sława, OSP Wyszanów i WOPR Sława. Podczas ćwiczeń omówiono trzy scenariusze.

Pierwszy scenariusz zakładał poszukiwania wędkarza, który pod wpływem alkoholu wypadł z łodzi. Drugi dotyczył windsurfera. Stracił przytomność i wpadł do wody. W trzecim scenariuszu założono poszukiwania kajakarzy, który przez duże fale wywrócili się. 

Epizody zaczynały się od informacji o pływającym na wodzie sprzęcie. Następnym krokiem było dopłynięcie na miejsce i zabranie osoby poszkodowanej na łódź. Potem transportowano osoby na brzeg i udzielano pomocy medycznej. Po udzieleniu niezbędnej pomocy, jedna z ekip wracała na wodę celem zabezpieczenia sprzętu.

(Foto: UM Sława)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~JamJestOn
07.09.2019 18:26

Rozumiem, że Ratownictwo Wodne Sława z racji swojej niewiarygodności nie zostało zaproszone do ćwiczeń, czy może były komandor który przetrzymuje prawie cały sprzet organizacji składającej się z kilku osób (mimo ciągłego udawania, że jest ich mnóstwo) nie chciał jak zwykle udosępnić sprzętu ? Proszę sobie zapamietać: 1. Rober Wagner nie jest od połtora roku komandorem Ratownictwa Wodnego Sława - na walnym zebraniu na którym było mnóstwo ważnych osób ze Wschowskiej elity (np. Tomasz Kłosowski) w głosowaniu nie został wybrany na komandora - nie zgodził sie z tą decyzją zabierając protokół z głosowania i do dzisiaj go nie oddał. 2. w KRS owego ratownictwa który powinien zostać zmieniony po tym zebraniu do dziś są osoby, które odeszły z organizacji z powodu częstych samowolnie podejmowanych decyzji przez człowieka dawno temu - jeszcze przed zebraniem z 2017 roku. 3. Robert Wagner oszukuje starostwo, policję i straż pożarną udając komandora - chce zagarnąć cały sprzęt który to ratownictwo posiada i w tym celu wprowadza zmiany w statucie - zmiany mogą byc wprowadzone tylko po ich przegłosowaniu, ale wystarczy poczytać statut żeby znaleźć punkty które się wykluczają a które zapewne znikną za jakś czas. 4. Wszelkie umowy, deklaracje i zobowiązania podpisane przez tago człowieka nie majaa mocy prawnej - więc przed jakimkolwiek podpisaniem proponuję skontaktować się z obecnym komandorem lub jego zastępcą (zainteresowanym podam nawet oficjalne numery telefonów)

avatar
~Jan
09.09.2019 11:05

Cos wiecej w temacie??

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl