TworzymyGłos Regionu

Sława bije rekordy

Podsumowanie 28. finału WOŚP

Poniedziałek, 13 stycznia 2020 o 11:14, aktualizacja Poniedziałek, 13 stycznia 2020 o 11:18, autor: 3 1596
Sława bije rekordy

W niedzielny poranek 65 wolontariuszy ruszyło na teren Gminy Sława, aby kwestować w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Równocześnie w hali sportowej przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych rozegrany został I Integracyjny Turniej w Boccia. We wspólnym graniu udział wzięli zawodnicy Mar Gol, Autenticon Sława oraz mieszkańcy Sławy i okolic. W sumie wystąpiło 16 drużyn, z których najlepsza okazała się ekipa ze Starego Strącza.

W tych rozgrywkach wynik nie był najważniejszy, liczyła się dobra zabawa, a przede wszystkim wsparcie szczytnego celu. Chwile po zakończeniu jednych rozgrywek reprezentanci klubów piłkarskich ze Sławy i okolic rywalizowali w kolejnym już turnieju piłkarskim współorganizowanym przez Mar Gol w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W rozgrywkach wzięło udział 10 zespołów. Przez cały czas trwania turnieju prowadzona była również kwesta. Od godziny 16:00 na boisku przy Szkoły Podstawowej w Sławie rozpoczęły się występy sekcji wokalnej Domu Kultury w Sławie, dzieci przedstawiły występy zespołowe i solowe. Od godziny 17:00 sztab SCKiW prowadził liczne licytacje fantów, z których cały dochód przeznaczony został na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Największą jednak rolę w zbiórce odegrali wolontariusze, których w tym roku była rekordowa liczba. Na terenie gminy Sława kwestowała rekordowa liczba wolontariuszy, którzy nieustannie od rana, aż do godzin wieczornych kwestowali na rzecz „Zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej”. Mieszkańcy sławskiej gminy z roku na rok biją swoje rekordy, jednak tym razem przebili ubiegłoroczną kwotę o niespełna 15 tysięcy złotych. W sumie sztab ze Sławy uzbierał 52.745,73 zł, co jest absolutnym rekordem w Powiecie Wschowskim.

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Niesmaczona
13.01.2020 11:58

Informacja do wolontariuszy na przyszły rok. Jeżeli chodzicie po wioskach to zapukajcie do wszystkich drzwi, a nie omijacie posesje z dala od ulicy głównej. Nie którzy nie mają możliwość wesprzeć orkiestry z poza domu a bardzo chętnie by pomogli.Tak uwaga na przyszły rok.

avatar
~Wolontariusz
13.01.2020 12:27

My nie jesteśmy w stanie dotrzeć do wszystkich. Ciężko było Pani do nas podejść? Myślę, że nie. Pozdrawiam.

avatar
~Asia
13.01.2020 14:11

A co to jakaś rywalizacja między miastami? Przecież to na jeden cel.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl