TworzymyGłos Regionu

Polonistka z Zana z prestiżowym tytułem

Czwartek, 30 lipca 2020 o 14:36, aktualizacja Czwartek, 30 lipca 2020 o 14:40, autor: 8 2686
Polonistka z Zana z prestiżowym tytułem

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nauczycielka języka polskiego z naszej szkoły, Pani Agata Karolczyk-Kozyra, otrzymała dziś prestiżowy tytuł Microsoft Innovative Educator Expert na rok 2020/2021.

Program MIE Expert to wyjątkowy program, w którym uczestniczą edukatorzy z całego świata z pasją do nowych technologii Microsoft w edukacji. Są to ludzie chcący rozwijać swoje kompetencje, a także dzielić się wiedzą i pasją z innymi edukatorami w Polsce i na świecie. W uzasadnieniu przyznania tytułu znajduje się informacja: „Zostałeś wybrany na eksperta MIE, ponieważ jesteś samoukiem, pasjonujesz się swoją pracą, masz prawdziwego ducha współpracy i starasz się inspirować uczniów nieszablonowym myśleniem o technologii w edukacji. Doceniamy twoją pomysłowość i ducha przedsiębiorczości.”
Należy podkreślić, że zdaniem Microsoftu szkoły, w których pracują nauczyciele zaangażowani w program MIEE, stają się modelowymi szkołami w regionie pod kątem wykorzystywania nowych technologii Microsoft i innowacyjnych metod w zarządzaniu szkołą, prowadzeniu lekcji, uczeniu się i rozwijaniu kompetencji nauczycieli i uczniów niezbędnych w dzisiejszym świecie.
Tekst/foto: I LO Wschowa
REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Ela
30.07.2020 16:00

Gratulacje super mieć taką Panią od polskiego życzę dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą

avatar
~Agata Karolczyk-Kozyra
30.07.2020 18:26

Dziękuję bardzo. Ten tytuł to dla mnie ogromne osiągnięcie i zaszczyt, ale też wyzwanie do dalszej intensywnej pracy na rzecz edukacji.

avatar
~Brawo
31.07.2020 06:40

I teraz kto jest lepszym nauczycielem. Pani od Microsofta czy Pan z certyfikatem od Novella ?

avatar
~Jan Kotwicki
31.07.2020 07:08

Mam słabość do polonistów - rewelacyjny Grzegorz Braun , polonisty legendarnego nauczyciela i mojego wychowawcy w Technikum Mechanicznym w Świebodzinie, Olgierda Maya, oraz wychowawczyni i nauczycielki ze szkoły podstawowej nr 2 we Wschowie, Pani Stanisławy Rodziewicz, również polonistki. Gdyby Pani Magister zdecydowała sie na publiczne spotkanie z mieszkańcami Wschowy na temat edukacji w dzisiejszych czasach, chętnie wysłuchał bym tego wykładu! Chylę czoło przed Szanowną Panią i życzę samych sukcesów

avatar
~Agata Karolczyk-Kozyra
31.07.2020 21:50

Dziękuję za miłe słowa. Każda rozmowa dotycząca edukacji, która prowadzi do jej poprawy, czyli zmiany na lepsze, ma sens. Konstruktywna krytyka też jest potrzebna. Uważam, że to temat istotny, zwłaszcza w kontekście budowania właściwych relacji na linii rodzic-uczeń-nauczyciel, bo przecież "edukacja to relacja".

avatar
~Pytanie
31.07.2020 17:30

Jakie osiągnięcia ma Pani na terenie własnej szkoły? Laureaci konkursów wojewódzkich?

avatar
~Agata Karolczyk-Kozyra
01.08.2020 08:21

Sukcesu nauczyciela nie mierzy się wyłącznie przez pryzmat laureatów konkursów, bo to praca z jednostką. Dla mnie ważni są wszyscy uczniowie, ich sukces na egzaminie maturalnym z mojego przedmiotu oraz nabycie umiejętności radzenia sobie w życiu i krytycznego myślenia. Jeśli chodzi o inne sukcesy na terenie liceum to zachęcam do śledzenia strony szkoły oraz jej fp na Facebooku. Myślę, że widać tam sporo moich działań. Tytuł MIEE przyznawany jest właśnie za pracę z każdym uczniem a nie tylko z wybitną jednostką, za nowatorskie spojrzenie na edukację, innowacyjne metody nauczania, wdrażanie ich w życie i dzielenie się nimi z innymi nauczycielami. Jestem także autorką bloga edukacyjnego, który istnieje ponad dwa lata i stanowi inspirację dla wielu nauczycieli. Zachęcam do zapoznania się z nim. Mam także uprawnienia trenera szkoleniowca, dzięki czemu jestem prelegentką podczas konferencji ogólnopolskich dla nauczycieli, np. Warszawa, Gdańsk. Współpracuję m.in. z CDN Leszno jako ekspert zewnętrzny szkoląc nauczycieli. To zaledwie część moich sukcesów. Mogłabym tu wymienić ich jeszcze sporo. Każdy mój sukces to moja intensywną praca, która przyczynia się do promocji naszego liceum i dbania o dobry wizerunek szkoły.

avatar
~Radek Wasielewski
02.08.2020 18:40

Gratulacje Agatka! Jesteś nauczycielem z pomysłami i niespożytymi siłami do tej trudnej pracy. Na szczęście trud pracy znika, gdy ma się do niej pasję. Pozdrawiam serdecznie!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl