TworzymyGłos Regionu

OSP Konradowo z wizytą w szkole

Sobota, 01 czerwca 2019 o 18:54, aktualizacja Piątek, 07 czerwca 2019 o 09:22, autor: 0 1875
OSP Konradowo z wizytą w szkole

31 maja strażacy z OSP Konradowo przyjechali do uczniów w Konradowie z wizytą. Pokazali samochody, sprzęt służący w każdej akcji. Przekazali im swoją wiedzę o pierwszej pomocy. Dzieci mogą ją kiedyś wykorzystać w praktyce i uratować ludzkie życie.

Piątkowy dzień w Szkole Podstawowej w Konradowie nie był nudny. Uczniów odwiedzili strażacy z miejscowej jednostki OSP. Chętnie dzielili się tajnikami pracy strażaka. Pokazali samochody bojowe, którymi jeżdżą na wszelkie akcje. Dzieci zobaczyły strój ratowniczy, do ochrony przed pszczołami oraz do złapania agresywnego psa.

Największe zaciekawienie wzbudził pokaz pierwszej pomocy. Ochotnicy pokazali jak prawidłowo rozpocząć pierwszą pomoc, pod jaki numer telefonu zadzwonić. Zademonstrowali jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej ustalonej. Kto wie, być może dzieci w przyszłości wykorzystają zdobytą wiedzę w praktyce.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl