TworzymyGłos Regionu

Muzyczna uczta u św. Michała Archanioła

Poniedziałek, 08 lipca 2019 o 14:37, aktualizacja Środa, 17 lipca 2019 o 10:56, autor: 0 759
Muzyczna uczta u św. Michała Archanioła

W ramach kolejnego cyklu spotkań z muzyką w naszej parafii odbył się koncert „Od operetki po musical”. W tym roku sławski Chór „Cantate Deo” obchodzi swoje dziesiąte urodziny, tę rocznicę muzycy uświetnili muzycznym akcentem. W sławskim kościele wystąpiły Chóry: „Cantate Deo” oraz „Za Tobą” z towarzyszeniem kameralnej Orkiestry Filharmoników z Zielonej Góry.

Spotkanie z muzyką przyciągnęło liczne grono melomanów. Nie obyło się oczywiście bez listów gratulacyjnych i podziękowań za zaangażowanie, jaką Sławski Chór wkłada w swoją pracę i jak przyczynia się do propagowania muzyki chóralnej w naszej okolicy. Premier Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki przyznał i uhonorował medalem 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę dyrygent chóru Krystynę Ober-Szulęcką. Nagrodę w imieniu premiera wręczył Wojciech Perczak, wicewojewoda lubuski. Organizatorami spotkania byli: Burmistrz Sławy, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku - SCKiW, Stowarzyszenie Witosława oraz Parafia Rzymsko-Katolicka pw. św. Michała Archanioła w Sławie.

(fb.slawa.pl)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl