TworzymyGłos Regionu

Mobilizacja przed ciszą wyborczą. Podsumowanie kampanii Prawa i Sprawiedliwości we Wschowie

Piątek, 11 października 2019 o 09:33, aktualizacja Piątek, 11 października 2019 o 14:52, autor: 11 2299
Mobilizacja przed ciszą wyborczą. Podsumowanie kampanii Prawa i Sprawiedliwości we Wschowie

W czwartek, 10 pażdziernika 2019, odbyło się podsumowanie kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości we Wschowie. Szef powiatowego oddziału PiS we Wschowie - Jan Pabierowski - przywitał przybyłych na spotkanie gości. Przede wszystkim Posła Na Sejm Rzeczypospolitej - pana Marka Asta, który kandyduje na kolejną kadencję oraz pana Klaudiusza Balcerzaka - kandydata do Senatu przyszłej kadencji. Dla Posła była to także okazja do podsumowania mijającej kadencji i podziękowania dla wszystkich członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości we Wschowie. Niestety w spotkaniu, ze względu na obowiązki służbowe nie mogła uczestniczyć Małgorzata Gośniowska-Kola, która również kandyduje do sejmu z tego komitetu.

Przedstawiamy obszerny materiał z tego spotkania.

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar

avatar
~DO Xx
11.10.2019 11:40

z PO KO - K Kola - ja też żem postarzał, ale nie aż tak jak Ty

avatar
~Aha...
11.10.2019 12:55

Podsumowanie kampanii, czyli multum banerów to jedyne osiągniecie dla mojego regionu, z którego kandyduję... aha, no i obietnica projektowania obwodnicy Wschowy...

avatar
~Trik
11.10.2019 13:10

Yyyy...yyy poszukajmy nowego posła wspierającego bądź region, powiat, miasto. Pan Ast niestety się nie sprawdził. Panie Ast czas na polityczną emeryturę

avatar
~do Trik
11.10.2019 14:09

Jaka szkoda, że Niesiołowski już nie startuje, a Brejza czy Neumann nie są z naszego regionu. Widać, że mieliby we Wschowie duże poparcie.

avatar
~Adaś
11.10.2019 13:12

Wyniki i ocenę posła za kończący okres pracy w Sejmie dokonuje ten sam poseł..... "malowany" obraz samego siebie p. pośle to źle się kojarzy. Są takie słowa - neutralność, bezstronność czy etyczność ? Skoro wszystko co dotyczy inwestycji w gminach Wschowa i Szlichtyngowa ( dach na kościele ewangelickim, remont LO, sali CKiR , wozy strażackie, SUW Drzewce, droga pow,. Drzewce-Konradowo, "ramka" ds. obwodnicy ale już nie termomodernizacji szkół ? … a nawet przyszłościowo boisko LO itd.) zostały "załatwione" przy osobistym i zasadniczym współudziale posła to pytam - czym zajmowały się urzędy w tych gminach 2015-2019 ? Pytam, dlaczego z tego wyszczególnienia zostało pominięta g. Sława ? Jak słucha się drugiej strony to, to już nie jest aż tak piękne. Jest też wielką niekonsekwencją i nieuczciwością mówić tylko o aferach PO (które miały miejsce) a pomijając aferę np. SKOK lub z bieżących Kuch-airlines, KNF czy propozycji "łapówki" 50tys. ( Gazeta Wyborcza” ujawniła w oskarżycielskim tonie zeznania, które w prokuraturze złożył Austriak Gerald Birgfellner ) . TSprawiedliwościUE w całej kadencji rządów PiS miał wiele zastrzeżeń do obecnej praworządności i wyrozumiałości...… to Panu zabrakło. w słowie. Kolejną rzeczą jest proponowanie za trzy lata płacy minimalnej w kwocie 4tys. . Partia proponuje ile to każdy przedsiębiorca ma wydać aby "splajtować " ? W gospodarce wolnorynkowej nie wydajność, nie rynek ma regulować kosztami mikroprzedsiębiorców a normatywy zaciągnięte z gospodarek ręcznie sterowanych ? Ale to już było ….. PRL się zwało . Co do rekomendacji i samooceny p. Balcerzaka ( bardzo p. szanuję jako przedsiębiorcę) to z formą Pana co do oceny Pana konkurenta wypada Pan bardzo blado. Ja tylko przytoczę - p. Tyszkiewicz jest w ocenie ( za czasów PiS ) w latach 2017-2018 w rankingu najlepszych Prezydentów w Polsce, cały czas na II miejscu . Jeśli Pan podważa jego kwalifikacje i wycenę menadżerską to chyba wybór posła Asta Pana, jako kandydata do Senatu, jest "kulą " w płot. Proszę mi wyjaśnić - dlaczego p. Gośniowska- Kola proponowana do Senatu została wycofana ? Natomiast z jednym się z Panem bardzo zgadzam …… Polacy nie chcą uczestniczyć z fundamentalnego prawa demokracji, tzn. wyborów. To ok. 40 -50% obywateli nie skorzysta z prawa głosu, to tylko jedna połowa decyduje o całości państwa . A jest to przecież samoistnieniem państwa. PiS wygra wybory, to wskaźniki sondażowe …… należy demokracji zawierzyć i poczekać na …. ? Adaś

avatar
~do Adaś
11.10.2019 21:28

Niech Pan nie zapomina, że taka ramka była też w 2007 roku, ale po wygraniu wyborów, PO-PSL dostało takiej "laksy" przed EURO2012, że całkowicie "ufajdali" wszystkie gminno-powiatowe projekty. Historia lubi się powtarzać? Skoro dla Pana po dziś dzień za wyrocznię uważa GW michnika, TVN a zwłaszcza Newsweek lisa, to po prostu po ludzku żal mi Pana. Pański idol Wadim w 2016 był drugi, a w 2017 trzeci, tylko że ranking robił "Newsweek", czyli swoi dla swoich i stąd wiarygodność poza tym towarzystwem wzajemnej adoracji - zerowa! Po wyborach do parlamentu UE p. Wadim obiecał, że jesli w październiku wygra PiS to on emigruje z kraju. Szkoda, że to tylko obiecanki, jak córki Kopaczowej z 2015 roku.

avatar
~Krzyś
11.10.2019 14:17

Ten gest - mam was wszystkich w swojej opiece ….. daje mi poczucie i pewność, że zmieniłem decyzję w wyborze kontrahenta .

avatar
~Młoda+
11.10.2019 17:02

Tak!, pan szef powiatowego oddziału pis powiatu Wschowskiego jest wstanie poprowadzić pisowskie zebranie, ale kto w tym czasie zarządza Spółka HZZ Osowa Sień?. Prezes Spółki Skarbu Państwa i w jednej osobie szef oddziałowego pisu powiatu Wschowskiego, która jednostka najbardziej cierpi na tym?. Czy jako szef powiatowego oddziału pisu pan Jan P. w równie takim samym stopniu organizuje przetargi i wysprzedaż mienia jak to czyni aktywnie w HZZ?. Czy jako szef oddziału pisu dla powiatu Wschowskiego pan Jan P. uwzględnił ( może jako sukces pisu) wzrost DŁUGU PUBLICZNEGO NASZEGO PAŃSTWA za cztery lata rządów ich partii o 128 mld złotych?. Pytanie dla ich kandydatów do Parlamenty Polskiego ; - kto ten dług ma zamiar spłacać i w jakim terminie ?. Czy pan Szef i pan kandydat jest w stanie uwzględnić w dorobku pisu za te cztery lata rządów - co pis zrobił w obszarze walki ze smogiem oraz globalnym ociepleniem , nie licząc sprowadzanego w tysiącach, a może milionach ton węgla od PUTINA?, a w tym samym czasie koszt wydobycia w POLSCE w 2019 roku ( za rządów pisu) sięga 429 złotych za tonę - w porównaniu za rządów PO-PSL w 2015 roku wynosił nie całe 248 złotych za tonę, - czy pan kandydat - tak się chwalący pisem - wie o tym, że ich 500+ dla poprawienia dzietności w naszym kraju spowodowało między innymi, iż w 2018 roku odnotowano spadek urodzeń o 14 tysięcy w porównaniu z rokiem 2017 ????, - czy przyznanie nienależnych sobie premii z Budżetu Państwa za rządów b.pani premier Szydło i nie oddanych do dnia dzisiejszego też panowie z pisu zaliczą sobie do sukcesów ?, - a co z tak zwana szarą strefą, która obiecano zlikwidowac za rządów pisu, a która wg GUS w kwotach bezwzględnych wzrosła z 229 mld złotych w 214 roku do 271 mld złotych w 2018 roku - t.j. o 42 mld złotych za rządów pisu !!!!. Czy to jest też sukces jak ta przegrana w UE 1:27 ?. No proszę samo pasmo sukcesów i to tylko przez ostatnie cztery lata rządów pisu nie licząc dziesiątki afer o znamionach czynów karalnych !!!!!. I tym ci dwaj panowie nie raczyli się pochwalić ????. Co za skromność .............., a wybory już w niedzielę !.

avatar
~Obiecanka....
11.10.2019 19:30

A co z sukcesem sprowadzenia do Polski Wraku Samolotu ze Smoleńska ? - przez ostatnie cztery l a t a rządów pisu nie dało się ?????. A tak krzyczeliście jak byliście w opozycji....że jak wy dojdziecie do rządzenia to na "drugi dzień" samolot znajdzie się w Polsce, a Podkomisja Macierewacza wyjaśni dogłębnie to śledztwo i ukarze winnych ????. I co panowie z pisu ?. Da się...czy nie da się ?

avatar
~z ostatniej chwili z Nowogrodzkiej
30.10.2019 19:14

Mamy nowego wiceministra ze Wschowy, a dokładnie wg. nowomowy platformerskiej wiceministrę.

avatar
~Prawda....
31.10.2019 08:18

To tylko świadczyć by mogło jaka skąpa "kołdra" kadrowa jest w grupie partii Kaczyńskiego jak już takich ludzi by On awansował na ministrów i vice ministrów ?. Oj wesoło będzie w nadchodzących czterech latach w tej ekipie !.......