TworzymyGłos Regionu

Mikołajki w OSP Stare Strącze

- nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Wtorek, 10 grudnia 2019 o 13:03, autor: 0 1062
Mikołajki w OSP Stare Strącze

6 grudnia strażakom z OSP Stare Strącze, Mikołaj przyjechał z prezentem. Ochotnicy otrzymali fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 IVECO EUROCARCO z wyposażeniem. Nowy nabytek zaprezentowali pod UM Sława.

Wartość zakupionego pojazdu to 735 540,00 PLN, z czego 85% to środki unijne, 15% to zaś wkład własny Gminy Sława. Elementy wyposażenia spełniają warunki określone w „Standardzie wyposażenia średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego (GBA), przeznaczonego dla jednostki OSP ujętej w zbiorczym planie sieci jednostek OSP przewidzianych do włączenia do KSRG”. Odbiór samochodu odbył się w siedzibie wykonawcy tj. w firmie Moto Truck w Kielcach. W trakcie odbioru przeprowadzone zostało szkolenie 3-osobowej załogi OSP Stare Strącze z zakresu obsługi samochodu i sprzętu na nim zamocowanego.
Zakup samochodu jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu pn. „Tworzenie systemu ratownictwa i ochrony przed pożarami, powodziami i innymi zagrożeniami poprzez doposażenie OSP w samochody ratowniczo-gaśnicze i specjalistyczny sprzęt ratowniczy – etap II” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego-Lubuskie 2020, oś 4, działanie 4.1.
(Źródło: UM Sława)
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl