TworzymyGłos Regionu

Marcowe sukcesy wschowskich lekkoatletów

Czwartek, 11 kwietnia 2019 o 12:42, aktualizacja Wtorek, 16 kwietnia 2019 o 12:21, autor: 0 1010
Marcowe sukcesy wschowskich lekkoatletów

Bardzo udanie rozpoczęli sezon wschowscy lekkoatleci z LLKS Osowa Sień. Marzec to zawsze okres startów przełajowych, które kończą okres przygotowawczy do sezonu zasadniczego.

    Przed 3 tygodniami Maria Ciemierzewska, Julia Ścisłowska i Klaudia Pawlus   w świetnym stylu zaprezentowały się podczas 91 Mistrzostw Polski w Biegach Przełajowych w Olszynie. Dwie pierwsze zadebiutowały w nowej kategorii U18 na dystansie 3000m – gdzie zajęły punktowane miejsca, co jest ogromnym sukcesem jak na debiut naszych młodych zawodniczek. Niestety przez chorobę tuż przed mistrzostwami nie mogła wystartować na dłuższym dystansie Klaudia, która musiała się zadowolić 6m miejscem w biegu na 2km. Co i tak jest znakomitym wynikiem podopiecznych trenera Andrzeja Orłowskiego.

 Nasi biegacze startowali również w Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie, gdzie województwo lubuskie ukończyło rywalizację na 2 miejscu, tuż za wielkopolską a przed pomorskim. Do sukcesu województwa przyczynili się głównie Julia Ścisłowska, która zajęła znakomite 5m w biegu na 2km oraz Maria Ciemierzewska, Gabriel Dziełakowski, Wiktoria Ciesielska i Ewa Wyrwińska.

Znakomite wieści nadchodzą również zza oceanu, gdzie Rafał Matuszczak – absolwent Saint Leo University wystartował w bardzo mocno obsadzonym półmaratonie w Nowym Jorku, gdzie był jednym z najlepszych europejczyków z wynikiem 1h08’. Brawa dla wszystkich zawodników. Piotr Drobnik zajął natomiast 5m w Crossie Żagańskim, w „wielkiej ucieczce” na dystansie 10km.

Tydzień temu w Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Młodzików (Ćwierćfinał Mistrzostw Polski U16) w Biegach Przełajowych. Bardzo dobrze w tej imprezie zaprezentowali się wschowscy lekkoatleci z LLKS Osowa Sień. Wszyscy uzyskali punktowane miejsca na swoich dystansach, co przyczyniło się do 3 miejsca. Wschowę reprezentowali. Gabriel Dziełakowski, Dominik Dudziak, Orian Suda, Wiktoria Ciesielska, Ewa Wyrwińska, Dominika Hauza, Julia Mierzyńska - pokazali, że upór i ciężka praca prowadzą do kolejnych laurów.

Wyjazd finansowany dzięki dotacji UMiG Wschowa oraz wsparciu Banku Spółdzielczego we Wschowie i HZZ Osowa Sień.

Teraz czas na start w Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich a potem specjalistyczne treningi w okresie przedstartowym do sezonu letniego. Tutaj szczególne podziękowania dla OKF w Górze, za dalszą możliwość korzystania z obiektów sportowych, na których od kilku lat trenują wschowscy lekkoatleci.

(tekst/foto: AO)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl