TworzymyGłos Regionu

Jak smakuje dziedzictwo? - FILM

Niedziela, 08 września 2019 o 13:28, aktualizacja Piątek, 13 września 2019 o 12:10, autor: 0 1627
Jak smakuje dziedzictwo? - FILM

Jednym z punktow Europejskich Dni Dziedzictwa, było ogłoszenie wyników konkursu "Jak smakuje dziedzictwo?". Odbyła się premiera ofijalnych kolorowanek. Coś dla namłodszych i ich rodziców. W ratuszu można było obejrzeć wystawę uzbrojenia z czasów Jana II Sobieskiego oraz zdjęcia żurawi Piotra Dziełakowskiego.

Magdalena Birut z Muzeum Ziemi Wschowskiej ogłosiła wyniki konkursu "Jak smakuje dziedzictwo?". Piękne kolaże z przepisami na potrawy wykonały: Hanna Knaflewska-Walkowiak wraz z wnuczką Bianką, Ala Kolan oraz Magdalena i Małgorzata Dokurno. Poza konkursem wyróżniono pracę Jerzego Głąba. Napisał opowieść kulinarną o podróży ze wschodu na zachód. 

Katarzyna Owoc-Kochańska zaprezentowała kolorowanki "Związani kolorem - ziemia wschowska dla małych i dużych. Autorka ilustracji Joanna Hańc cieszyła się, że mogła przygotować kolorowankę. 

W ratuszu swoje stoisko miało stowarzyszenie "Czas A.R.T.". Za ładny uśmiech można było odebrać darmowe kalendarze na przyszły rok oraz kolorowanki. Było też kilka darmowych książeczek i folderów. Chętni mogli kupić książki np. o wschowskich ulicach. W sali gotyckiej Ratusza odbywała się wystawa uzbrojenia z czasów Jana III Sobieskiego.

(pm)

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl