Msza Hubertowska
Msza Hubertowska w Klasztorze Ojców Franciszkanów zapoczątkowała dzień pełen uroczystości. Było to moment, gdzie duchowość złączyła się z tradycją, a Capella Zamku Rydzyskiego pod batutą Mieczysława Leśniczaka nadała jej nie tylko ton religijny, ale i kulturowy.
Pod pomnikiem Diany Wschowskiej
Po duchowym rozpoczęciu dnia uczestnicy wzięli udział w przemarszu do pomnika Diany Wschowskiej. Był to symboliczny gest, oddanie hołdu Zofii Gorzeńskiej, wschowiance, łowczyni uhonorowanej w 1752 roku tytułem Łowczyni Wschowskiej przez króla Augusta III Sasa.
Następnie, Zamek Królewski stał się miejscem, gdzie ponad trzydzieści sygnalistów walczyło o prestiżową Statuetkę Diany Wschowskiej. W ich dźwiękach można było odnaleźć echa dawnych polowań i poszanowanie dla natury. Wśród występujących nie zabrakło uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. K. Kurpińskiego.
Koncert „Muzyka Dworem, Lasem i Łowiectwem Inspirowana”
Galowy koncert, będący hołdem dla 100-lecia Zjednoczonego Łowiectwa oraz 30-lecia Reprezentacyjnego Zespołu Muzyki Myśliwskiej PZŁ, połączył w sobie głębię tradycji z wysokim kunsztem wykonawczym. Prof. Andrzej Ogórkiewicz z Teatru Wielkiego w Poznaniu, wspierany przez Capellę Zamku Rydzyńskiego, zademonstrował, iż muzyka natchniona łowiectwem wciąż tętni życiem, stanowiąc istotny element narodowego dziedzictwa kulturowego.