Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla uczestników festiwalu. Podczas tego wydarzenia odbywać się będą koncerty, panele dyskusyjne oraz spotkania z ciekawymi osobami, w tym między innymi z biskupem Grzegorzem Rysiem i Darkiem Malejonkiem (poniżej zamieszczamy wszystkich gości festiwalu). Nie zabraknie również warsztatów muzycznych i tanecznych
Więcej informacji o festiwalu oraz zapisy na stronie http://oczymawiary.pl/
Goście festiwalu, z którymi będą mieli okazję spotkać się uczestnicy festiwalu:
ks. bp Tadeusz Lityński
Biskup diecezjalny diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, pochodzący z Kożuchowa. Sakrę biskupią przyjął 16 czerwca 2012 roku a jako swoje zawołanie wybrał: Adveniat Regnum Tuum - Przyjdź Królestwo Twoje. Duchowy opiekun całego Festiwalu
ks. bp Grzegorz Ryś
Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej. Szczególnie związany z neokatechumenatem oraz Ruchem Światło-Życie, lubi grać w piłkę nożną i jeździć na rowerze. Jest szefem Zespołu do spraw Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. Jak sam podkreśla, najważniejsze dla biskupa pomocniczego jest bycie z ludźmi w parafiach, szczególnie wśród rozmaitych wspólnot i ruchów kościelnych. W posłudze biskupiej towarzyszy Mu zawołanie „Virtus in infirmitate” - „Moc w słabości”
Darek Malejonek
Polski kompozytor, wokalista i gitarzysta, członek zespołów: Kultura, Izrael, Moskwa, Armia, Houk, 2Tm2,3 oraz Arka Noego.
ks. Mariusz Jagielski
Pochodzi z Zielonej Góry. Święcenia kapłańskie przyjął w 2000 roku. Studiował we Francji i w Kanadzie, zaś po powrocie rozpoczął posługę w Diecezjalnym Seminarium Duchownym w Paradyżu jako wychowawca i wykładowca. Od sierpnia 2014 duszpasterz akademicki. Jest również odpowiedzialny za wspólnotę Pustynia w Mieście.
ks. Artur Adamczak
kapłan diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, wieloletni opiekun duchowy i dyrektor Domu Uzdrowienie Chorych Odnowy w Duchu Świętym, obecnie pełni rolę ojca duchownego w Seminarium DUchownym w Paradyżu oraz egzorcysty diecezjalnego
ks. Piotr Wadowski
Wikariusz parafii Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. Zakochany w Bogu, miłośnik pielgrzymek i wypraw rowerowych i pieszych.
Jacek Kurzępa
polski polityk, socjolog, instruktor harcerski, nauczyciel akademicki i samorządowiec, poseł na Sejm VIII kadencji. Specjalizuje się w badaniu patologicznych zjawisk wśród młodzieży. Autor licznych książek, twórca projektu Dolnośląski Rok Przeciwdziałania Prostytucji Nieletnich. Pomysłodawca projektu "Falochron" dla Wrocławia. Jako socjolog badał Przystanek Woodstock, jest częstym gościem Przystanku Jezus.
Marcin Zieliński
Lider Wspólnoty Uwielbienia „Głos Pana” ze Skierniewic. Spotkał Jezusa w 2008. Od tej chwili usilnie podąża Jego drogami. Prowadzi rekolekcje, wieczory chwały oraz modlitwy o uzdrowienie w całej Polsce i innych krajach m.in. Litwie, Szkocji czy Włoszech. Prywatnie student Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.
Dawid Belach
Instruktor tańca towarzyskiego prowadzący "Poznańską Akademię Tańca", warsztaty modlitwy i ruchu oraz warsztaty rozwojowe z elementami terapii ruchem. Dał się odnaleźć Jezusowi w 2009 roku i odtąd "Zamieniłeś w taniec mój żałobny lament" (Ps 30).
Darek Hybel
dziennikarz, filozof i teolog, szkoleniowiec. Ponad 25 lat związany z Ośrodkiem Medytacji Chrześcijańskiej w klasztorze benedyktynów w Lubiniu. Od 2010 r. naucza praktyki modlitwy monologicznej w lubińskim ośrodku oraz innych miejscach Polski (Kraków, Łódź, Krzeszów, Gryżyna). Wraz z o. Maksymilianem Nawarą autor książki „Słuchaj, medytacja jest... Z o. Janem Berezą rozmowa post mortem” (2016).