TworzymyGłos Regionu

reklama

Najczęstsze błędy popełniane przez e-wnioskodawców

Piątek, 08 kwietnia 2016 o 09:06, autor: 0
Najczęstsze błędy popełniane przez e-wnioskodawców

Pomimo wielu obaw, przyjmowanie wniosków na świadczenie wychowawcze w całej Polsce, w tym i w gminie Wschowa przebiega bardzo sprawnie. W pierwszych dniach obowiązywania programu Rodzina 500+, do Ośrodka Pomocy Społecznej we Wschowie wpłynęło kilkaset wniosków. Większość składana jest metodą tradycyjną - nie trzeba jednak obawiać się kolejek, ponieważ obsługą zajmuje się kilkoro pracowników, którzy na bieżąco przyjmują osoby.

Sporą popularnością cieszy się również elektroniczne przesyłanie wniosków, szczególnie za pośrednictwem systemów bankowych. Ten sposób wybiera kilkanaście procent osób. Jest to wysoki odsetek, zważywszy na to, że ten kanał komunikacji z urzędami praktycznie nie był dotąd – poza e-Pitami – w ogóle wykorzystywany. Pomimo niewątpliwej wygody, system elektroniczny ma też swoje wady – najwięcej wniosków błędnie wypełnionych wpływa właśnie tą drogą. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przez e-wnioskodawców? Przede wszystkim podany jest niepełny skład rodziny. Wnioskodawca np. wpisuje tylko siebie i dzieci, na które stara się o świadczenia, natomiast zapomina wpisać drugiego rodzica i pierwsze dziecko oraz dzieci pełnoletnie. Zdarzają się też wnioski, w których mylona jest kolejność dzieci albo te same dzieci są dwa razy wpisane. Niektóre osoby, składając wniosek na pierwsze dziecko, czyli starając się o świadczenie zależne od wysokości dochodów rodziny, nie zaznaczają odpowiednich rubryk, które należy obligatoryjnie wypełnić. Podsumowując – droga elektroniczna jest co prawda prostsza i szybsza, ale w efekcie, przy konieczności naniesienia poprawek we wniosku, może okazać się nie mniej czasochłonna niż metoda tradycyjna. Na koniec warto przypomnieć, że aby otrzymać świadczenie wychowawcze z wyrównaniem począwszy od kwietnia, wniosek należy złożyć nie później niż 1 lipca br. Ośrodek Pomocy we Wschowie wydłużył w kwietniu i maju godziny pracy - w każdy poniedziałek do 18.00, ponadto Ośrodek będzie czynny w dwie soboty: 16 kwietnia i 21 maja od 7.00 do 14.00. (rak)
REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl