TworzymyGłos Regionu

reklama

Nagłe załamanie pogody - test dla służb ratunkowych w Sławie

Poniedziałek, 18 września 2023 o 08:42, autor: 0
Nagłe załamanie pogody - test dla służb ratunkowych w Sławie

14 września 2023 r. nad Jeziorem Sławskim odbyły się specjalne ćwiczenia ratownicze. Ich głównym celem było przetestowanie zdolności koordynacji działań służb w przypadku nieprzewidzianych okoliczności, takich jak nagłe załamanie pogody.

Scenariusz ćwiczeń

Podczas manewrów odgrywano sytuację, w której grupa obozowiczów korzystających z desek SUP znalazła się w trudnej sytuacji. Grupa składająca się z 7 osób wypłynęła na jezioro i nie wróciła na czas do przystani. Została zaskoczona przez gwałtowną zmianę warunków atmosferycznych, co wymagało natychmiastowej interwencji służb ratowniczych.

Udział różnych służb

W ćwiczeniach wzięły udział różnorodne grupy, w tym m.in.:

  • WOPR Głogów
  • WOPR Sława
  • Policja Wschowa
  • Wypożyczalnia Relax

Każda z tych jednostek miała określone zadania do wykonania. Obejmowały one poszukiwanie i ratowanie poszkodowanych oraz zbieranie dryfującego sprzętu.

Priorytet: współpraca i koordynacja

W kryzysowych momentach kluczowym elementem okazuje się dobra współpraca między służbami, dlatego sprawdzenie łączności między jednostkami oraz prawidłowa koordynacja działań były priorytetem.

Nad Jeziorem Sławskim

Ćwiczenia te miały na celu nie tylko trenowanie umiejętności służb ratowniczych, ale także podkreślenie znaczenia nadzoru nad Jeziorem Sławskim. Dzięki takim inicjatywom mieszkańcy oraz turyści mogą czuć się bezpieczniej korzystając z uroków tego miejsca.

Źródło/foto: Slawa.pl

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl