TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Mowa ciała podczas rozmowy kwalifikacyjnej - zrób wrażenie !

Środa, 15 lutego 2023 o 09:36, autor: 0
Mowa ciała podczas rozmowy kwalifikacyjnej - zrób wrażenie !

Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej, wiele osób zapomina o tym, jak ważne jest zrozumienie języka ciała podczas rozmowy. Myśląc o wysyłaniu i interpretowaniu informacji za pomocą języka ciała, dajesz sobie przewagę.

 Osoby przeprowadzające rozmowę kwalifikacyjną zwracają uwagę na to, jak wyglądasz i co mówisz, ale również interpretują twój język ciała, niezależnie od tego, czy są tego świadomi, czy nie. Jeśli wiesz, na co zwracać uwagę, możesz odbierać sygnały z języka ciała również od osoby prowadzącej rozmowę, a oceniając przebieg rozmowy, możesz odpowiednio zareagować.

Otwarta i pewna siebie postawa ciała

To naturalne, że denerwujesz się, wchodząc na rozmowę kwalifikacyjną, ale ważne jest, byś wchodził na nią z wyprostowaną, ale zrelaksowaną postawą ciała - przećwicz to przed lustrem lub kamerą w domu. Głowa powinna być uniesiona, a ramiona cofnięte, ale rozluźnione. Kiedy siadasz, wybierz pozycję idealną do nawiązania kontaktu wzrokowego. Dobrze jest usiąść na oparciu krzesła, jeśli nie powoduje to uginania się pod ciężarem ciała https://www.mamtoo.pl/praca/

Podczas rozmowy pochyl się lekko do przodu, kiedy rozmówca mówi, żeby pokazać, że słuchasz. Naprzemienne siedzenie i pochylanie się mówi osobie prowadzącej rozmowę, że jesteś zaangażowany. Możesz na przykład pochylić się do przodu, by wysłuchać pytania, a następnie usiąść i cofnąć się na kilka sekund, by pokazać, że myślisz, zanim znów pochylisz się do przodu, by udzielić odpowiedzi. Nie chcesz bujać się w przód i w tył przy każdej zmianie, ale zmiana pozycji od czasu do czasu pokazuje, że jesteś uważny i nie sprawiasz wrażenia sztywnego i zdenerwowanego.

Ramiona i dłonie

Przed rozmową kwalifikacyjną przećwicz trzymanie rąk i dłoni w zrelaksowanej pozycji. Nie składaj rąk przed sobą, bo będziesz wyglądał na defensywnego i zamkniętego. Jeśli Twoje krzesło ma ramiona, użyj ich, a jeśli siedzisz przy stole, oprzyj na nim przedramiona. Możesz trzymać ręce na kilka różnych sposobów, aby pokazać otwartość i mieć je gotowe, kiedy zdecydujesz się wykonać jakiś gest.

Złożone nad sobą: Jeśli masz do dyspozycji blat lub biurko, luźne ułożenie jednej ręki na drugiej może być dla niektórych wygodne.
Przeplatanie palców: Jeśli lubisz się wiercić, przeplatanie palców może pomóc Ci utrzymać je w miejscu. Zamiast splatać je dłońmi do dołu, możesz spróbować oprzeć je na palcach lekko splecionych. Ciasne zagięcie może sprawić, że będziesz wyglądać na spiętego.

Najważniejsze jest to, żeby czuć się komfortowo, przekazać pewność siebie, a przede wszystkim unikać wiercenia się. Eksperymentuj, zdecyduj się wcześniej na pozycję rąk i ćwicz, żeby czuć się naturalnie.

Gesty

Uścisk dłoni: Jednym z ważnych gestów jest uścisk dłoni. Pamiętaj, by podać rękę, mocno chwycić dłoń rozmówcy, nawiązać kontakt wzrokowy i uśmiechnąć się.
Ukłony i pochylanie głowy: Kiwanie głową lub przemyślane pochylanie głowy może skutecznie pokazać, że zgadzasz się z tym, co mówi rozmówca lub że zastanawiasz się nad tym, co mówi. Nie przytakuj jednak bez przerwy. Zamiast tego używaj skinień głowy, by pokazać entuzjazm lub zrozumienie wypowiedzi rozmówcy mamtoo.pl

Gesty rąk: Subtelne gesty rąk i ramion stosuj oszczędnie, by podkreślić swoje zdanie. Upewnij się, że Twoje ruchy rąk i ramion są naturalne i powściągliwe. Profesjonaliści przygotowujący się do wystąpienia ćwiczą gesty przed lustrem lub kamerą, żeby wyglądać naturalnie i odpowiednio. W ten sam sposób przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ jeśli gesty są szarpane, krzykliwe lub zbyt częste, rozpraszają uwagę i przekazują zdenerwowanie lub agresję.

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl