TworzymyGłos Regionu

reklama

Lubuskie święto pieśni: zaproszenie na XI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej w Sławie

Środa, 22 marca 2023 o 09:50, autor: 0
Lubuskie święto pieśni: zaproszenie na XI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Chóralnej w Sławie

Muzyka chóralna to nie tylko piękne brzmienie i harmonia głosów. To także sposób na kultywowanie tradycji, budowanie wspólnoty i rozwijanie pasji. Jeśli lubisz śpiewać w chórze lub słuchać chóralnych wykonawców, nie możesz przegapić Lubuskiego Święta Pieśni, czyli XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie.

Festiwal jest organizowany przez Stowarzyszenie "Witosława" i Chór "Cantate Deo" w Sławie, Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku w Sławie, Parafię rzymskokatolicką pw. św. Michała Archanioła w Sławie oraz Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. Patronat nad festiwalem sprawuje Burmistrz Sławy.

Festiwal odbędzie się 24 września 2023 roku w kościele pw. św. Michała Archanioła w Sławie. Będzie to okazja do zaprezentowania swoich umiejętności przed kompetentnym jury i publicznością oraz do wymiany doświadczeń z innymi chórami z całej Polski.

W sobotę poprzedzającą festiwal, 23 września 2023 roku, odbędą się nieodpłatne warsztaty wokalne prowadzone przez jurorów festiwalu. Warsztaty zostaną przeprowadzone w auli szkoły podstawowej w Sławie i będą dotyczyć techniki emisji głosu, interpretacji utworów i pracy zespołowej.

W niedzielę rozpocznie się właściwy festiwal. Po mszy św. w intencji chórzystów nastąpi uroczysta inauguracja XI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej. Wszystkie chóry zaśpiewają wspólnie dwie pieśni festiwalowe: „Gaude Mater Polonia” i „Polonez Sławy”. Następnie rozpoczną się przesłuchania konkursowe, podczas których każdy chór zaprezentuje dwa utwory dowolnie wybrane z repertuaru polskiego lub obcego.

Po przerwie odbędzie się koncert finałowy, podczas którego jury ogłosi wyniki i wręczy nagrody dla najlepszych chórów i dyrygentów. Usłyszymy także koncert laureatów X Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chóralnej w Sławie oraz wspólne wykonanie utworów finałowych przez wszystkie chóry.

Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki chóralnej do udziału lub słuchania tego wyjątkowego wydarzenia kulturalnego. Niech Lubuskie Święto Pieśni będzie okazją do świętowania piękna muzyki i radości ze śpiewania!

Do pobrania:

Regulamin
Karta uczestnictwa
Program dnia

Źródło: SCKiW

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl