TworzymyGłos Regionu

„Lato w muzeum” rozpoczyna się już 8 sierpnia.

Co przygotowało MZW?

Środa, 27 lipca 2022 o 13:13, aktualizacja Środa, 27 lipca 2022 o 13:37, autor: 0 773
„Lato w muzeum” rozpoczyna się już 8 sierpnia.

Zbliża się "Lato w ,uzeum", czyli wyjątkowy cykl warsztatów i wykładów, dzięki którym uczestnicy przeniosą się w bajkowe miejsca, a nawet światy. Letnia przygoda z poszukiwaniem sztuki od odległej starożytności do przełomu wieków XIX i XX pod intrygującym tytułem „W wiosce Galli. W poszukiwaniu źródeł secesji” rozpocznie się już 8 sierpnia w siedzibie Muzeum Ziemi Wschowskiej przy placu Farnym 3. Wydarzenie przeznaczone dla dzieci ze szkół podstawowych.

W pierwszym dniu odbędzie się lekcja muzealna i warsztaty wzbogacające zdolności manualne pod tytułem „Bajkowy świat Celtów. Imperium ducha i natury.” Dzień drugi dzieci spędzą w XVIII wiecznej Francji dzięki lekcji zatytułowanej „W ogrodach króla Stasia” gdzie będą miały okazje wziąć udział w budowie tychże ogrodów. Natomiast w dzień trzeci przeniosą się do świata „Wspaniałej secesji przełomu XIX i XX wieku”.

Liczba miejsc jest ograniczona. Wszyscy zainteresowani wzięciem udziału proszeni są o zgłaszanie chęci uczestnictwa w recepcji muzeum przy Placu Farnym 3, bądź pod numerem telefonu 65 540 16 40 wew. 20.

Zajęcia będą się odbywać od 8 do 11 sierpnia w godzinach 10:00 – 13:00.

Więcej informacji pod numerem telefonu 65 540 16 40 wew. 20. oraz na plakatach.

(Muzeum Ziemi Wschowskiej)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl