Jakie czynniki wpływają na rozkład kwasu hialuronowego
Osoby pragnące powiększyć usta zwracają uwagę między innymi na trwałość danej metody zabiegu. Między innymi pod tym kątem różnią się najbardziej znane wypełniacze – kwas hialuronowy, choć nie jest metodą permanentną, cieszy się uznaniem klientów ze względu na wiele innych swoich cech. Standardowy czas utrzymywania się efektów powiększania ust tą metodą wynosi od około 6 do 12 miesięcy. Choć efekty widoczne są często już po 2-3 dniach od zabiegu, na ostateczny kształt możemy poczekać nawet do kilku tygodni. W rozkładzie kwasu biorą udział obecne w tkankach enzymy – redukują one nadmiar substancji, powodując jej stopniową degradację. Efekt zanika więc z powodu metabolizowania kwasu hialuronowego. Na długość utrzymywania się substancji w ustach ma także wpływ rodzaj użytego preparatu. Małe stężenie kwasu hialuronowego to także krótszy czas trwania efektu. Liczy się także ilość wszczepionego preparatu i technika zabiegowa. Na dłuższe utrzymywanie się rezultatów ma także wpływ historii poprzednich zabiegów – jeśli w przeszłości powiększanie ust tą metodą odbywało się regularnie, efekty mogą być trwalsze z każdą kolejną aplikacją. Warto przy tym stosować tylko i wyłącznie preparaty wysokiej jakości, takie jak https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/wypelniacze-kwas-hialuronowy/.
Czy styl życia ma wpływ na długość utrzymywania się kwasu hialuronowego w ustach?
Choć zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego wydaje się być trwały niezależnie od różnych czynników, to wcale tak nie jest. Na wchłanianie tej substancji ma wpływ mnóstwo warunków. Jednym z podstawowych są indywidualne predyspozycje organizmu człowieka. W przypadku niektórych osób degeneracja tkanki może odbywać się znacznie szybciej niż u innych. Na długość utrzymywania się efektów powiększania ust kwasem hialuronowym ma także styl życia danej jednostki. Rozkład substancji następuje znacznie szybciej u osób palących bądź posiadających nawyk przygryzania lub ssania warg. U osób ruchliwych wchłonięcie kwasu hialuronowego może zajść znacznie szybciej niż u ludzi prowadzących raczej siedzący tryb życia.
Jak można przyspieszyć rozkład kwasu hialuronowego?
Jeżeli efekt powiększania ust kwasem hialuronowym jest niesatysfakcjonujący, można rozważyć przyspieszenie jego degeneracji w tkankach. Warto przy tym pamiętać, że właściwy skutek zabiegu będzie widoczny w pełnej okazałości do tygodnia od wykonania zabiegu. Jeśli jednak efekt wciąż nie spełnia oczekiwań, można skorzystać z techniki rozpuszczania wstrzykniętego kwasu hialuronowego inną substancją – hialuronidazą. Jest to enzym, który ma wpływ na przyspieszanie wchłaniania kwasu w tkanki. Zabieg ten można wykonać po konsultacji w gabinecie lekarskim – należy wystrzegać się podejmowania się tego zadania w niesterylnych warunkach z powodów bezpieczeństwa.