TworzymyGłos Regionu

Krzyżanowska-Sołtysiak: Piknik jest przykładem wyrównywania szans

Sobota, 26 maja 2018 o 14:50, aktualizacja Wtorek, 29 maja 2018 o 16:21, autor: 0 4490
Krzyżanowska-Sołtysiak: Piknik jest przykładem wyrównywania szans

26 maja w Lesznie odbył się II Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej. To już piąta edycja pikniku Bezglutenowej Mamy, czyli Marty Krzyżanowskiej-Sołtysiak, pomysłodawczyni i organizatorki tego wydarzenia. 

Wszystko zaczęło się kilka lat temu, od organizacji Dnia Dziecka dla dzieci na diecie bezglutenowej z regionu leszczyńskiego: Leszna, Wschowy, Rawicza, Gostynia i Góry i okolic. 

- Piknik był nagłośniony przez mój blog  bezglutenowamama.pl - mówi Marta Krzyżanowska-Sołtysiak - coraz więcej osób dowiadywało się o tym wydarzeniu, z każdą edycją coraz więcej osób przyjeżdżało na piknik, z najdalszych zakątków Polski. Dzisiaj na przykład jest z nami rodzina, która przejechała ponad 500 kilometrów, żeby być z nami. Od dwóch lat piknik nosi nazwę II Wielkopolski Dzień Diety Bezglutenowej w Lesznie. Tego dnia Leszno jest bezglutenową stolicą Polski. 

Jak mówi Marta Krzyżanowska-Sołtysiak piknik jest przykładem wyrównywania szans, gdzie każdy ma dostęp do produktów bezglutenowych.

- Przygotowaliśmy dla uczestników przy okazji pikniku wiele atrakcji - mówi Krzyżanowska-Sołtysiak - mamy bańkowego czarodzieja, teatrzyk dla dzieci, są warsztaty stolarskie, zajęcia przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Dla dorosłych przygotowaliśmy wykłady, między innymi będzie można wysłuchać wykładowców z Uczelni Medycznej w Poznaniu.

Zapraszamy do galerii zdjęć z pikniku i obejrzenia rozmowy z Martą Krzyzanowską-Sołtysiak.

(rak/foto, wideo: koper)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl