TworzymyGłos Regionu

reklama

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kryptowaluty ranking:

jaki jest najlepszy dla kasyn online

Wtorek, 28 września 2021 o 20:17, aktualizacja Czwartek, 09 lutego 2023 o 16:30, autor: 0
Kryptowaluty ranking:

Użytkownicy kasyn online nie muszą już polegać tylko i wyłącznie na kartach kredytowych lub portfelach elektronicznych, aby grać w swoje ulubione gry. Ponadto nie jest już konieczne wykorzystywanie kart przedpłaconych i innych popularnych systemów płatności, które rządziły w świecie finansów przez lata.

Teraz na sam szczyt wspinają się kryptowaluty, które są już obecne w większości kasyn online i które stanowią świetną alternatywę dla walut fiducjarnych. Bardzo możliwe, że większość kasynowych graczy słyszała już o kryptowalutach. W praktyce nie ma większych różnic, jeśli chodzi o przeprowadzanie wpłaty na konto gracza. Wystarczy dokonać depozytu, tak jak się to robiło do tej pory. Kluczem jest tylko znalezienie dobrego kasyna, które oferuje określoną kryptowalutę. Poniżej znajduje się ranking najlepszych kryptowalut, które można wpłacać do kasyna i za ich pomocą grać w swoje ulubione gry!

1. Bitcoin

Każda rozmowa na temat hazardu i kryptowalut musi zacząć się od bitcoina, ponieważ to on zapoczątkował powstanie technologii blockchain, a jednocześnie został uznany za „ojca kryptowalut”. Bitcoin jest największą kryptowalutą na świecie zarówno pod względem kapitalizacji rynkowej, jak i popularności. Aktualnie cena bitcoina bije rekordy, a zainteresowanie zwiększa się z miesiąca na miesiąc.

Poniżej zobaczysz jak cena bitcoina kształtuje się na przestrzeni lat.

Rok

Cena (w USD)

2012

2013

200 

2019

9100 

2020

28000

2021

50000 


Historia bitcoina rozpoczęła się w 2008 roku. To właśnie wtedy powstała pierwsza domena, mówiąca od bitcoinie. Jednak można śmiało założyć, że twórca kryptowaluty pracował nad nią o wiele dłużej. Niecałe dwa miesiące po rejestracji domeny, white paper autorstwa osoby posługującej się pseudonimem Satoshi Nakamoto przedstawiła światu elektroniczne płatności peer-to-peer za pomocą bitcoina. Dwa i pół miesiąca później Satoshi udostępnił otwarty kod źródłowy, który stał się blockchainem bitcoina.

Bitcoin jest dominująca kryptowalutą na całym świecie. W związku z tym każdy właściciel kasyna, który umożliwi dokonywanie depozytu za pomocą kryptowalut, będzie akceptował również bitcoina. Poza tym wielce nierozsądne byłoby nieuznawanie największej kryptowaluty na świecie kosztem innych, które są mniej popularne.

2. Ethereum

Jest to kolejna kryptowaluta, która jest wykorzystywana przez kasynie online legalne. Ethereum zostało po raz pierwszy opisane w 2013 roku przez entuzjastę kryptowalut — Vitalika Buterina.

W celu sfinansowania rozwoju swojej platformy Buterin, za pomocą crowdfundingu zdobył pieniądze, których potrzebował, aby ruszyć do przodu. W 2015 roku miało miejsce duże wydarzenie w świecie kryptowalut, ponieważ to wtedy oficjalnie po raz pierwszy zostało uruchomione Ethereum, które znajduje się na drugim miejscu na podium pod względem kapitalizacji zaraz bo bitcoinie.

Krótko mówić Ethereum to platforma deweloperska, na której można budować różnego rodzaju aplikacje. Platforma często jest świetnym startem dla innych kryptowalut, które chcą wprowadzić różne innowacje niespotykane do tej pory. Moneta związana z projektem Ethereum znana jest jako ether (ETH).

W swojej historii projekt miał swoje gorsze momenty. Jednym z nich była kradzież ETH o wartości 50 milionów dolarów z powodu wady w inteligentnych kontraktach systemu. Naprawienie problemu doprowadziło do forka, którego skutkiem było powstanie dwóch oddzielnych altów tj.: ether i ethereum classic.

3. Monero

Monero, powstało w 2014 roku jako platforma kryptowalutowa o otwartym kodzie źródłowym, kładąca olbrzymi nacisk na decentralizację i prywatność. Jednak bez wątpienia największą zaletą tej kryptowaluty jest bezpieczeństwo, które gwarantuje. Monero, jest zbudowane na podstawie mechanizmu proof-of-work, który ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Mechanizm ten motywuje górników do zatwierdzania transakcji. 

Prywatność, jaką oferuje monero, jest również jego wadą. Zapewnia tak dużą anonimowość, że jest wykorzystywane przez osoby, które niekoniecznie przestrzegają prawa. Jest najczęściej wykorzystywaną kryptowalutą podczas nielegalnych transakcji w dark webie. Mimo tego jest to tylko skutek uboczny, a nowe osoby w hazardowym świecie nie powinny się tym zarazić.

Dowodem na bezpieczeństwo monero jest fakt, że płatności i salda kont pozostają całkowicie ukryte na blockchainie. Takich cech nie posiada nawet sam bitcoin, ponieważ pomimo tego, że dane osób, które przesyłają środki na inny portfel, są niemożliwe do zweryfikowania, to jednak z łatwością można sprawdzić ilość środków na danym portfelu. Aby to zrobić, wystarczy posiadać tylko adres portfela.

4. Litecoin

Litecoin jest najczęściej postrzegany jako ten, który może być dobrą konkurencją dla bitcoina. Tej kryptowalucie, pomimo że daleko do „ojca kryptowalut” to nadal utrzymuje czołową pozycję, jeżeli chodzi o kapitalizację.

Historia litecoina sięga października 2011 roku, kiedy to jego otwarty kod źródłowy został udostępniony na GitHubie przez pracownika Google, Charliego Lee. Pomimo tego, że litecoin powstał dzięki węzłowi bitcoina, to różni się od niego na kilka sposobów. Projekt sieci Charliego Lee jest znacznie szybszy, jeżeli chodzi o przetwarzanie transakcji w porównaniu do bitcoina. Aktualnie różnica coraz bardziej się zmniejsza natomiast jest to mała przewaga litecoina.

Kolejną różnicą jest to, że ta kryptowaluta używa algorytmu proof-of-work zbudowanego na funkcji memory-hard. W związku z tym koparki wydobywcze wymagają więcej pamięci i mocy obliczeniowej i dodatkowo są droższe niż te, za pomocą których można wydobyć bitcoina.

5. Bitcoin Cash

Ostatnią kryptowalutą, która zajmuje ostatnie miejsce w naszym zestawieniu jest litecoin.

Z pewnością po samej nazwie można wywnioskować, że pomiędzy tą kryptowalutą a bitcoinem istnieje jakieś połączenie. Bitcoin cash jest w rzeczywistości forkiem bitcoina.

Słowo fork zostało użyte w tym artykule już kilka razy i dla osób, które nie są w temacie, to pojęcie może wydawać się nieco dziwne. Fork powstaje w momencie, kiedy jakaś osoba, skopiuje istniejący fragment kodu źródłowego danej kryptowaluty i kontynuuje na nim prace tak, aby uzyskać coś innego. Cały kod, który istniał przed rozwidleniem, jest wspólny dla oryginalnej wersji, ale ten zaimplementowany po forku jest unikalny dla każdej oddzielnej kryptowaluty w miarę jej rozwoju.

Bitcoin cash powstał oficjalnie w 2017 roku, wskutek nieporozumień, jakie pojawiły się wśród społeczności bitcoina. Ogólnie tematem sporów była szybkość przetwarzania, która zajmowała coraz więcej czasu. Problem został rozwiązany, ale większość użytkowników miała tak duże zaufanie do bitcoina, który powstał jako pierwszy, że nie pozwoliło to na zrzucenie go z najwyższego miejsca na podium. 

Podsumowanie

Na podstawie powyższych informacji na temat każdej z kryptowalut powinieneś wiedzieć, jakie są plusy każdej z nich, i która może okazać się najlepsza podczas grania w kasynie. Dokonywanie depozytów praktycznie w ogóle się nie różni od tradycyjnych metod płatności, a dodatkowo jest dużo łatwiejsze. W świecie kryptowalut na użytkowników czekają nowe możliwości, które znacznie ułatwiają funkcjonowanie, a użytkownicy mogą liczyć oryginalne bonusy oferowane przez kasyna. 

REKLAMA
POLECAMY
REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl