TworzymyGłos Regionu
Kandydaci na burmistrza - zadaj pytanie w pierwszej debacie
obrazek

Komentarze

avatar

avatar
~Radek Grys
12.11.2010 13:18

A czy będzie możliwość osobistego stawienia się na debatę, bo bardzo chętnie posłucham.

avatar
~margot
12.11.2010 14:53

Niestety nie. Z przyczyn technicznych debata będzie zamknięta dla publiczności. Za to, tego samego dnia o godzinie 23.00 będzie można zaznajomić się z wypowiedziami wszystkich kandydatów na zw.pl.

avatar
~ralf69
12.11.2010 17:39

a jakie przyczyny techniczne uniemożliwiają udział publiczności w debacie? Za mało miejsca na Zamku? Jaja sobie robicie czy burmistrz Wam tak kazał?

avatar
~Yaga
12.11.2010 19:03

Nie mam pytań do kandydatów na burmistrza w takiej formie.Do tej pory udawaliście ,że Was nie obchodzi kampania wyborcza.Raptem na parę dni przed wyborami wyskakujecie z taką dziwną propozycją!!!Co mieszkańcom z debaty,w której nie mogą uczestniczyć a jedynie,jak proponujecie odsłuchanie na Waszym portalu!!A skąd ta pewność,że wszyscy zainteresowani mają internet i ogodz.23.00 będą tłumnie sie wsłuchiwać w to co nagracie!!!Skąd mamy wiedzieć,że Wasz faworyt nie otrzymał już dziś pytań i cały sztab mu przygotowuje odpowiedz???Przecież wszyscy,którzy zaglądają na ten portal wiedzą za kogo trzymacie kciuki!!Taką wspólną debatę powinny zorganizować wszystkie komitety dużo wcześniej!!

avatar
~margot
13.11.2010 10:32

Po pierwsze – debata jest odpowiedzią na zapotrzebowanie społeczne. „Wydaje się więc zasadne zapytać dlaczego wschowskie media nie interesują się wyborami? Niemal wszyscy dookoła, a więc Panorama Leszczyńska, Elka, Gazeta Lubuska stworzyły osobne działy, poświęcone wyborom samorządowym. Nawet jeżeli tak zacny portal jakim jest zw.pl stawia sobie apolityczne cele, to jednak w tak decydującym momencie dla mieszkańców gminy, należało stworzyć serwis wyborczy. Dzisiaj nikt we Wschowie poza zw.pl nie ma ani takich możliwości, ani sprzętu, ani ambicji, żeby rejestrować rzeczywistość.” Źródło: http://bezkresu.wordpress.com/page/2/ Po drugie forma spotkania, dostosowana jest do możliwości zw.pl. Po trzecie Internet jest potężnym medium, a jego przewaga nad telewizją polega m.in. na tym, że materiał tam zamieszczony można obejrzeć kiedy się chce. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby obejrzeć go w późniejszym terminie. Czy telewizja ma przestać nadawać ważne programy, bo nie wszyscy w tym kraju mają telewizor? Po czwarte, pytania dostały wszystkie sztaby wyborcze w tym samym czasie i wszystkie jak mniemam pracują teraz nad odpowiedziami. I po ostatnie w końcu – ludzie! Przejrzyjcie ten portal i wskażcie miejsce w którym agitujemy na rzecz konkretnego kandydata. Yaga, Ty sama (sam) piszesz, że wcześniej się nie angażowaliśmy w sytuację przedwyborczą, a teraz mi tu z jakimś trzymaniem kciuków wyskakujesz?! I jeszcze jedno. Może komitety wyborcze powinny zrobić debatę wcześniej, ale nam raczej nic do tego. Czekamy na pytania, a nie dyskusję o zasadności tego, czy owego. Na razie nie padło ani jedno.

avatar
~margot
13.11.2010 10:33

A takie, że wpisując się w napięty harmonogram spotkań z wyborcami, mamy jedynie 1,5 h na zrealizowanie tego zamierzenia. Przypuszczam, że z publicznością potrwałoby to znacznie dłużej. A poza tym wynajęto nam na Zamku małą salę, która nie pomieści zbyt wielu osób. Mieliśmy zrobić losowanie kogo wpuścić?

avatar
~ralf69
13.11.2010 11:35

Jest dom kultury utrzymywany z pieniędzy podatników, w którym sala widowiskowa jest zawsze wolna bo nic nie robią. Można było tam, zorganizować debatę z udziałem publiczności.Pewnie,że można obejrzeć w internecie ale to nie to samo co udział w debacie na żywo.A któż ma tak napięty program spotkań z wyborcami? Proszę o przykłady i ewentualne terminy- chętnie sie wybiorę i osobiście zadam pytania bez Waszego pośrednictwa.

avatar
~Rene
13.11.2010 11:56

A kiedy ostatnio byłeś w Domu Kultury ? Opluwasz wszystko byle zaistnieć... Jesteś z PISu?

avatar
~Yaga
13.11.2010 14:56

Dziękuję za odpowiedż.Podtrzymuję swoje uwagi.Mam jeszcze inne,ale jak powiedziałaś-łeś nie ma tu miejsca na nie.Szkoda,myślałam,że można u Was wypowiedzieć się na inne tematy niż te chwalące działalność obecnej władzy.Uciekam i nie będę Wam zabierać cennego czasu.P.s.Nie oczekuję odpowiedz(już ją znam).

avatar
~margot
13.11.2010 15:38

Yaga, ręce opadają!

avatar
~margot
13.11.2010 15:47

Proszę bardzo. Z tego co mi wiadomo Pan Czopek ma spotkanie na Zamku 15.11.2010 o godz. 19:00, Pan Mazur też ma spotkanie w poniedziałek wieczorem, jednak nie orientuję się gdzie i o której o godz., a Pan Grabka o 18:00. ale szczerze mówiąc nie wiem gdzie. Pani Rahnefeld nie zgłaszała pretensji co do terminu debaty. A jeśli chodzi o Dom Kultury, jest on własnością gminy i wolę, żeby kandydaci mogli spotkać się w miejscu neutralnym - takim jak Zamek. Czy naprawdę nikt nie chce zadać pytania???

avatar
~lala
13.11.2010 17:19

Ostatnio czekałam przed BZ WBK w kolejce do bankomatu i ze zgrozą przyglądałam się dwóm obiektom przy skrzyżowaniu głównych ulic we Wschowie. Chodzi o mleczarnię oraz budkę z jedzeniem. Mam w związku z tym pytanie do przyszłych władz Wschowy, czy nareszcie ktoś się zajmie wizerunkiem tego miasta i np. wybuduje w miejscu mleczarni estetyczny obiekt, gdzie mozna zrobić zakupy jak dotychczas, ale w cywilizowanych warunkach?

avatar
~kinga
13.11.2010 22:39

Mam kilka pytań: 1.Wszyscy kandydaci mówia, że chca uczynić Urząd bardziej przyjazny dla petentów. Jak zamierzaja to uczynić? 2. W jaki sposób kandydaci chcą zachęcic inwestorów do rozwijania swoich interesów we Wschowie? Nie znalazłam żadnego konkretu na ten temat. 3. Jak posuwaja sie sprawy dot. tzw."inwestycji" pod Siedlnica? Jakos cicho na temat tego sukcesu przed wyborami..

avatar
~WalK
14.11.2010 10:52

Czy Następny włodarz ma jakiś pomysł na pozyskanie pieniędzy z UE, Urzędów Marszałkowskiego i Wojewódzkiego, bo jesli nie to wogole szkoda wyrzucać pieniądze z podatków na wybory, jesli sytuacja się nie zmieni. Lokalni politycy bedą sprzedawać ziemie za przysłowiowe grosze i cieszyć się jak dzieci z premii, za udany interes. Dla kogo udany dla tego udany.

avatar
~Cudak
14.11.2010 13:08

Mogę na to pytanie odpowiedzieć ja :). Tak się składa, że ta działka nie należy już do miasta, a do prywatnego inwestora. Gmina sprzedała to parę lat temu, więc może tam stać prawie cokolwiek. Być może doczekamy się od właściciela inicjatywy w postaci odbudowania istniejącej tam przed wojną kamienicy. Niestety są to wielkie koszty, nie wspominając o drodze przez mękę w zdobywaniu pozwoleń. Co mam nadzieję zmieni się.

avatar
~tusia
14.11.2010 13:24

Kiedy przyszyły włodarz naprawi drogę DWORCOWA, KOLEJOWA którą jeździły TIRy podczas budowy ronda Wschowy. Gdy są dni deszczowe jesienią bądź wiosna topi się śnieg tam nie ma jak przejść Ulica towarowa jest tam taka kaluża wody większa niż wschowskie stawy... Zachęcam wasz portal zeby obejrzał jak to wygląda. Jak byśmy byli w XIX wieku a nie XXI. Z tego co się orientuje mieszkają tam ludzie i to w dodatku starsi.. jako oni mają przejść do miasta? Prom będzie trzeba niedługo ustawić. Droga została zniszczona przez TIRY a o naprawie juz nikt nie pamięta. Z góry dziękuje za zainteresowanie się sprawa oraz zadanie pytania na debacie. Pozdrawiam

avatar
~Cudak
14.11.2010 13:24

Pytanie do kontrkandydatów obecnego burmistrza. Wygrywacie wybory i co? Kto za Wami stoi. Fachowcy czy koledzy. Kto na wiceburmistrza a kto na sekretarza. Konkretnie nazwiskami poproszę. To ważna kwestia wbrew pozorom. I proszę się nie tłumaczyć że nie czas teraz na to.

avatar
~tusia
14.11.2010 13:32

I proszę nie dać się zbyć odpowiedzią TA DROGA NALEŻY DO PKP bo mam na piśmie ze NIE należy do PKP tylko do gminy i To gmina czy tam miasto zobowiązane jest zrobić remont.

avatar
~yampress
15.11.2010 10:21

Koledzy i koleżanki, brat, siostra, żona, cioteczny kuzyn ze strony żony itd etc.

avatar
~Dezmod
15.11.2010 11:17

W dniu 18 czerwca 2010 roku w parku nad stawami Biuro Promocji zorganizowało imprezę. Impreza była udana jednak namiot, który postawił tam Pan Zieliński w celu przykrycia betonowego placu uszkodził poważnie kostkę brukową, z której ten plac został za nasze pieniądze zrobiony. Moje pytanie brzmi. Czy ktoś poczuwa się do odpowiedzialności za takie szkody i kiedy takowa zostanie usunięta? Idzie zima i za chwilę woda która zamarznie w tych otworach "wysadzi" pozostałe kostki. Stać nas na to?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl