TworzymyGłos Regionu
Lubuska Platforma Obywatelska zaprasza na spotkanie otwarte
obrazek

Interesujesz się polityką krajową i lokalną? Chciałbyś poznać liderów  partii w Regionie Lubuskim? Zapraszamy mieszkańców Powiatu  Wschowskiego na spotkanie otwarte z członkami Zarządu Regionu  Lubuskiego Platformy Obywatelskiej RP. Spotkanie odbędzie się 2  grudnia o godzinie 17:00 w Bibliotece Miasta i Gminy we Wschowie, plac 
Farny 3.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~ODPOWIEDŹ dla /ext7/
25.11.2019 12:57

W naszym środowisku jest takie powiedzonko w stosunku do tych co myślą, mówią, a następnie przelewają to na papier na papier, że to jest coś w rodzaju "kuku na muniu..." !. A!, tak na poważnie odpowiadając ci;;; - to zapewne zagospodarują to, albo sam wasz Banaś, albo jego koledzy którzy już za pisu rządów znaleźli się na nowych stołkach!, ewentualnie wasz wszechwiedzący i wszech uzdolniony w sprawach prowadzenia księgowości kreatywnej w sprawie zrównoważonego budżetu premier Morawiecki - dla przykłady; jego pomysł na przekształcenie Funduszu dal Niepełnosprawnych na Fundusz Solidarnościowy to majster szych księgowości kreatywnej rządów pisu na rok 2020 !!!. A już przymiarka do zagarnięcia OFE jest jak widać na poziomie twojego myślenia i tobie podobnych !!!!. Tak dalej - a nowym prezydentem będzie ktoś z Nowej Lewicy !!!!.

avatar
~Adaś
25.11.2019 16:39

Ad. ext7 - Witaj Krzysiu...… pytasz kto zagospodaruje tych co myślą bardziej proeuropejsko ? Świadomość jest rezultatem obecnej polityki państwa, bytem , wykształceniem ale także kształtem ironii . Nieźle wbijają się w to słowa p. JK cyt. - " Kontynuowanie obecnej polityki przez rząd nieuchronnie doprowadzi do drożyzny, inflacji, wzrostu zadłużenia Polski oraz horrendalnych podatków. " Jeśli tylko Twój czy przyjaciół pusty portfel "zawyje" to zapewniam Ciebie, że beneficjenci programów po próżnicy szybko taczki wystawią po tych co im dzisiaj chlubisz ? Jeśli zmiana to całościowa - PO-PiS , jeśli dobrobyt to praca i inwestycje …… szukanie winy w p. Tusku to "jajo" które chociażby Ty nie powinieneś dotykać. Nie twierdzę , że tego nie rozumiesz ale twierdzę, że liberalizm był "pokrzywą" Twoje młodości . Adaś

avatar
~ext7
26.11.2019 13:53

Cześć Adam! Zadałem pytanie ,a ty zamiast odpowiedzieć, ograniczyłeś się tylko do zmiany określenia „masa upadłościowa” na „tych co myślą proeuropejsko” .. Dziwi mnie ,że Wy, tacy światli, proeuropejscy nie zauważyliście ,że programy socjalne funkcjonują w wielu krajach Europy zachodniej i tam nikt z tego powodu szat nie rozdziera. Tu zauważam zadziwiający brak konsekwencji. Ja nie jestem ekonomistą ,ale wiem że zwiększona podaż pieniądza skutkuje wzrostem cen(wolny rynek) A jak zareagują handlowcy? Opcje są dwie: pierwsza- podnieść cenę i pozbyć się klienta, a druga- pozostawić na tym samym poziomie i zyskać większą ilość kupujących. Jak chodzi o te kasandryczne wizje pana Janka ,to przecież nic nowego. Przecież już w 2017 wielu „ekonomistów” wieszczyło katastrofę. Oczywiście na dzień dzisiejszy sytuacja jest nieco gorsza, ale nie na tyle żeby te wizje się ziściły. Adam ! PO-PIS won, to niemożliwe, ponieważ nie ma sensownej alternatywy dla w/w. No bo kto? Ta stara-nowa lewica, a może ten zlepek od Korwina do Brauna ? Bądźmy poważni Adam liberalizm ,to chyba od słowa liberty -wolność,tyle tylko ,że na ten czas znaczenie tego słowa zostało zdezelowane przez te „postępowe elyty” i oznacza dziś : wolność owszem, ale tylko dla nas „tych światłych, proeuropejskich wybrańców-a cała reszta na tą nie zasługuje”.

avatar
~Adaś
26.11.2019 15:15

Ad. "ext7" - Cześć, to tak prawie jak piszesz …… jeszcze potrzebne jest parę lat aby "urodziła" się nowa formacja, te istniejące już zostały wyjałowione ideowo. Dzisiejszy homo novus z aneksem w formie legitymacji partii staje się często "mixerem" i "paniskiem" w przepoconej i niedoprasowanej koszuli …… i tylko tyle jest wart. Programy socjalne - zostały ograniczone w całej EU a są o wiele bogatsi od nas. Prawdą jest też to, że przez ostatnie lata zostaliśmy bardzo pobudzeni na konsumpcję a w ślad za tym Krzysiu nie idzie wydajność i jakość pracy ? Może masz inne spostrzeżenia ? I tak na koniec ….. a było już tak pięknie ……. po co było wskrzesać do TK te dwa "zaczerwienienia" ? Przecież sam wiesz , ile to w polskich rodzinach zostało w tym dniu rozlanych rosołów ? Po co ? Adaś

avatar
~c.""lewaczka...""
26.11.2019 11:31

Do staruszka J.K --- nie spinaj się tak staruszku, bowiem w twoim wieku i z twoim życiorysem ty już nikogo niczego nie nauczysz - tobie tylko ja życzę ciepłych kapciuszków - działeczki, jak to powiedziała twoja rówieśniczka z pisu a la 67 l. za nim się znalazła przez takich myślących jak tobie podobnych w TK !. Narka +.

avatar
~Jan Kotwicki
26.11.2019 15:09

Oto mamy typowa wypowiedż europejskiego komsomolca. Najbardziej charakterystyczna cecha jest demonstracyjna pogarda dla starszych!

avatar
~PO=Platforma Oszustów
01.12.2019 22:16

"Taki pisowski TROLL nie wie, że pis obecne wybory przegrał w liczbach bezwzględnych zarówno w Senacie jak i Sejmie!!!!." PIS cały czas przegrywa. Przegrał wybory prezydenckie w 2015 czyli Duda przegrał z Komorowskim,przegrał w 2015 do sejmu senatu PIS dostał 37 % a PO 24%, ale przegrał. Potem były samorządowe tu też PIS sromotnie przegrał, dotychczas rządził w jednym sejmiku a teraz rządzi tylko w 12. Następnie był europarlament, i tu już prawdziwe baty dla PISu 45% , a KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI wygrało z 38%. No i na koniec wybory do parlamentu 2019 znowu PO górą 27% , a PIS marne 43%. Znowu przegrali. Senat PO 35%, a ten nędzny PIS tylko 44%. Platforma to nieprzerwane pasmo sukcesów. Teraz szykuje się znowu wygrana w prezydenckich, "tęczowy Jacek" już był w lubuskim i na 100 % wygra z Dudą. Wschowska Platformo , jest dobrze a będzie jeszcze lepiej. Na portalu zw.pl powyżej pojawił się wpis w 100% pokazujący sytuację w lubuskiej PO "Obecna sytuacja w PO lubuskim jest taka .WYGRALIŚMY, a teraz analizujemy wyniki i zastanawiamy się kogo obarczyć odpowiedzialnością za porażkę" Dobrej zabawy na spotkaniu otwartym. Życzę kontynuowania sukcesów wyborczych. Tak trzymać panie Kraśny. Dziękujemy.

avatar
~PO ałtorytety
02.12.2019 11:43

Proszę o jasny przekaz kto będzie prezydentem, tzn. na kogo ma Wschowa głosować Jaśkowca czy Kidawę-Błońską ?

avatar
~nareszcie są normalni
02.12.2019 16:51

Myślę że wzorem POprzednich wizyt przedwyborczych, znowu przywiozą nam obietnice kilkudziesiąt milionów dla gminy. Przecież wygrali wybory /tak przynajmniej pisze na swoim facebooku radny Krzysztof Kola/ więc strumień kasy będzie się dalej lał do Wschowy. Pamiętam słowa p.Potęgi z Olbrachcic, że jak ludzie dobrze zagłosują i POprą PO to on nam zrobi wszystko co obiecywał. No to czekamy i mówimy sprawdzam. A tak na początek sprawdzamy realizację obietnic wyborczych Antkowiaka-kandydata PO w wyborach burmistrza. Może jeden zrealizowany punkt, np. SENIOR TAXI

avatar
~POśmiejmy się raz jescze
02.12.2019 19:14

Jest moc we wschowskiej platformie i ich zwolennikach. Na spotkaniu było ich troje, przepraszam czworo; pan burmistrz Marek "23 głosy" Kraśny,pan Kola Krzysztof "prawie POseł".pani Ania Stasiak i pan dyrektor od biznesu Dawid Jastrzębski. POnadto był przedstawiciel Wrocławia "najbardziej doświadczony" Antkowiak. Trochę śmiesznie gdy na spotkanie z siedmioma liderami i członkami zarządu PO w lubuskim przybywa lud wschowski w ilości 4 osób. Ale cóż jak wiarygodność partii taka frekwencja na ich spotkaniach. Już PO wszystkim.

avatar
~POdobno
02.12.2019 19:24

Podobno tłumy na spotkaniu były takie że ludzie stali aż na rynku. No ale od zawsze wiadomo że, "mądrych warto posłuchać" zwłaszcza PO kolejnych wygranych wyborach.

avatar
~DO powyżej...
03.12.2019 08:25

Po treści samych tylko wpisów tzw. hejterów i trolli "KASTY" - Ba!, "BARONÓW" pisowskich widać i słychać, że mają oni TOTALNEGO KACA po tym jak to ci pisowscy "BARONOWIE" publicznie i medialnie stają OKONIEM wobec ich "NAMIESTNIKA" z Nowogrodzkiej, dla przykładu; nie tak dawno zakończyła się afera związana z ich Misiewiczem, TROLLI w ministerstwie Ziobry i u Ziobry, nieprawidłowości z działkami premiera Morawieckiego, nieprawidłowości w wysokościach pensji dla sekretarek i asystentek Szefa NBP, a tu naraz pojawia sie KRYSZTAŁ - PANCERNY ich Banaś wyniesiony do rangi szefa NIK !!!!!. I to wszystko jest dla tych ich trolli i hejterów taką bomba kaloryczno-medialną, iż bidule, bidulki piszą co im ślina na język przyniesie ( bez przewodniej nuty dnia z Nowogrodzkie) aby tylko się odciąć PO !!!!!. Nowej Lewicy w Parlamencie pod kierownictwem TRZECH TENORÓW nie ruszają - Ba!, bo się ich boją ich jak ognia piekielnego !!!!. Tak więc nieudolnie wyżywają się na PO> >>>. Tak na marginesie - na wysokości Afery z Banasiem pisowi szykuje się kolejna afera z ich nowym ministrem finansów nie jakim T. Kościńskim, a dotycząc jego ongiś niejasnego udziałów w spółce iLogis, chodzi o złamanie przepisów wynikających z artykułu 4 Ustawy antykorupcyjnej można - można rządzić w tym kraju mając w tle tyle afer. !!!!!!/ To jest dedykowane trollom i hejterom pisowskim ziemi Wschowskiej !

avatar
~Amnezja wsteczna/2015-2019/
03.12.2019 09:02

Tak!, amnezja wsteczna u forumowicza z podpisem " PO=Platforma coś tam"!. Nie mam zamiaru się nad tym człowiekiem wytrząsać ponieważ uważam, iż jest on sam w sobie z tymi poglądami słabym zagubionym człowieczkiem, wręcz żałosnym. Czekam jak zmądrzej co najmniej jak ta jedna - jedyna ODWAŻNA posłanka ( przez duże P) pisu, która odważyła się wbrew przekazowi z Nowogrodzkiej zagłosować p-ko Piotrowiczowi na kandydata do TK !!!. Ta sytuacja jest sama w sobie "jaskółką nadziei na " na lepsze JUTRO w naszym zdewociałym społeczeństwie. Jako największe wariactwo obecnej ekipy rządzącej co powoduj ich uwłaszczenie się na KASIE SUWERENA podam jako przykład dla ich nie całkiem oddanych i zdeprawowanych zwolenników celem rozważenia kogo i za co popierają; - obejmując władze cztery lata temu pisowcy zlikwidowali Ministerstwo Finansów twierdząc, że to jest ich REFORMA - to spowodowało, że Spółki Skarbu Państwa zostały przejęte branżowo przez poszczególnych ministrów frakcji partyjnej pisu, Ziobry i Gowina !, panowie przez te cztery lata uczynili sobie dla swoich poddanych wielkie eldorado uwłaszczając się na KASIE tych spółek. Z danych statystycznych za ten okres wynika, że prawie co TRZY TYGODNIE zmieniono w tych spółkach PREZESÓW co niosło za sobą wypłacanie cholendarnie wysokich ODPRAW pieniężnych sięgających jednorazowo od 500 tysięcy - nawet do 4 milionów złotych . I w ten sposób panowie UWŁASZCZALI się na Kasie Polskiego Suwerena tworząc przez ostatnie cztery lata nowych pisowskich milionerów kosztem rosnącego skrajnego ubóstwa w Naszym Kraju - sięgającego do ok. 2,5 miliona ludzi, dorosłych i dzieci, nie mówiąc o ubóstwie osób niepełnosprawnych !!!!!. To jest ta prawdziwa twarz waszego "kochanego" pisu z Nowogrodzkiej. A obecnie ten sam pis obejmując nowe rządy REAKTYWUJE Ministerstwo Finansów obsadzając nim swojego oddanego żołnierza SASINA !!!!!. Człowiek partii pisu, b. kierownik Spółki Komunalnej z miejscowości Ząbki k/Warszawy. I taki człowiek będzie szanowni rodacy zarządzał od dziś naszym Narodowym Skarbem. Ciekawe ????. Kolejnym dziwolągiem w tym obecnym rządzie jest Minister Finansów, który ma problem z językiem Polskim i nie do końca odpowiednim wykształceniem jak na takie stanowisko !!!!!. To jest ta wasza prawdziwa twarz waszej partii z Nowogrodzkiej !!!!. A wisienką na torcie jest wasz BANAŚ !!!!!!!. Powodzenia na najbliższe cztery lata !, cytując tego forumowicz podaję ..." życzę kontynuowania sukcesów ( tu bym dodał od siebie , dalszych afer)......." !!!!!

avatar
~Co na to...?
03.12.2019 09:53

Co na to wszystko miliony Polaków będących na GŁODOWYCH EMERYTURACH i RENTACH ????. Czy TrolLe pisowscy mają im cos do wyjaśnienia na bazie zarobków Baronów pisowskich w Spółkach Skarbu Państwa >>>>?.

avatar
~Studentka III wieku
03.12.2019 14:47

Na spotkaniu nie było nawet nikogo z uniwersytetu trzeciego wieku, chociaż zawsze spełniali rolę pożytecznych.......... dla panującej władzy. DZIWNE, czyżby przejrzeli na oczy co oznacza skrót PO ?

avatar
~Wow!
03.12.2019 18:31

Jak zwykle coś się pani studentce III coś tam, coś tam z lekka w tej główne "pokręciło", bowiem jak można wątpić w nas ludzi średniego i z lekka starszego wieku wątpić w nasz Wielką, Przecudowną Platformę Obywateli III RP. To jedyna partia po Lewicy po 1990 roku, która otworzyła nam szeroko drzwi na Unię Europejską i jej wartości - to jest to wszystko co teraz za rządów pisu i takich myślących jak pani III coś tam, coś tam nam się ogranicza ....... ###. Jak to mówią w światłych gazetach tego świata skończy się Tramp w USA i skończy się pis w Polsce Demokratycznej !. Narka !

avatar
~Studentka III wieku
12.12.2019 16:58

To spotkanie to było chyba była zapowiedż otwarcia S5 na EURO 2012. Pamiętacie tą obietnicę PO , drogi ekspresowe na EURO 2012 . No i jest kolejna spełniona obietnica wyborcza Platformy Obywatelskiej, droga ekspresowa otwarta 7 i pól roku po terminie i na dodatek przez tych nieudaczników z PIS. Tak trzymać towarzysze z Platformy.Nie otworzyliście S5 to otwierajcie chociaż ten oddział terenowy, czy tam koło PO we Wschowie. Wierzę w waszą moc ,wszak wasz lider Marek K. walnął kosmiczny wynik w wyborach samorządowych, całe 23 głosy. JEST MOC!!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl