TworzymyGłos Regionu
Marta Małkus nie jest już dyrektorem MZW - oficjalnie
obrazek

Marcie Małkus nie przedłuzono kontraktu i z dniem 10 lipca przestała pełnić funkcję dyrektora Muzeum Ziemi Wschowskiej. Głównym powodem rozstania, jak się domyślamy, nie były jednak tylko powody finansowe, a ograniczony czas powierzenia funkcji (tylko na pół roku) związany ze wschowską inauguracją Europejskich Dni Dziedzictwa. Tak postawionych warunków dotychczasowa dyrektor nie przyjęła.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~skandal
12.07.2019 13:31

Skandal. Po prostu skandal. Antkowiak coraz więcej środowisk masz przeciwko sobie.

avatar
~Gekon
12.07.2019 15:39

Wielka strata dla Wschowy!!! PS.: najwyraźniej burmistrz Antkowiak umie ZAŁATWIAĆ niewygodnych ludzi w BIAŁYCH RĘKAWICZKACH!!! Obrzydliwe, tak jak działalność poprzedniczki/ka!!!

avatar
~dziadBorowy
13.07.2019 10:54

No wiadomo, burmistrz sam pobiera z kasy maksymalne wynagrodzenie , to ciężko już było wysupłać na pensję dla kogoś kto dla miasta zrobił sto razy więcej niż on. "Gratulacje" dla radnych którzy zagłosowali nad maksymalnym wynagrodzeniem dla Antkowiaka.

avatar
~G
12.07.2019 13:43

Może burmistrz ma już jakiegoś znajomego z Wrocławia na to stanowisko. Wcale bym się nie zdziwił.

avatar
~Antyk
12.07.2019 13:46

Jaki skandal . Nie ta to inna

avatar
~Wschowianka
12.07.2019 13:49

Panie Burmistrzu postępujecie tak, jak rząd z Janowem Lubelskim!!!! Pani Marta Małkus to spaniała osoba oddana temu miasu, MZW i nie pracuje do g. 15!!! Rząd posłowie ...n pracują "dla idei " za duże pieniądze. Czy dla takich dobrych, oddanych swej pracy osób nie ma pieniędzy na podwyżkę???? Pani Dyrektor swoją pasją i edeą się nie wyżywi. Zostawcie Pani Martę na stanowisku dyrektora,prosi społeczność miasta!! Od stycznia burmistrzowie nie zdążyli się zapoznać z działalnością Pani Dyrektor???? Dzięki komu tu , w małej awschowie będzie inauguracja EDD???? Władze miasta- WSTYD!!!!!

avatar
~Mieszkaniec
14.07.2019 00:22

A co ma Rząd do Pani Małkus ? Pan Antkowiak jest z PO więc żale do niego kieruj kobieto !! Takiego sobie wybrałaś !!!

avatar
~do Antyk-
12.07.2019 13:52

"Antyk "był choć raz w muzeum w ciągu ostatnich 6 lat????? Co to za "Antyk", co nie zna dziłalności muzeum!!!!! Zamiast pisać bzdury- idż do muzeum....a może nie wiesz gdzie ono jest, bo i takie osoby sąw naszym mieście.

avatar
~Bogdan
12.07.2019 13:59

Bardzo dobrze, ze pozbyli się tej pani nie dość ze przez ta panią wyszła afera z kinem i zamiast miejsc pracujących stoi teraz i straszy budynek bo wielka pani malkus zarządziła ze to jest zabytek, i jeśli powodem są finanse to nie wiem dlaczego wina jest burmistrza, jak ktoś jest pazerny na pieniądze to potem nie ma nic, jak najbardziej popieram decyzje

avatar
~Wschowianka
12.07.2019 13:59

Dlaczego tak mało słów poparcia???? Wschowianie, obudźcie się! Niedługo już NIC nie będzie w naszym mieście, a w MZW już 11 lat Słuchacze UTW dowiedzieli się dużo o naszym mieście, zwyczajach, mieli okazję poznać wielu wspaniałych wykładowców nie tylko z MZW. Pani Marta i Jej zespół to wspaniała, kompetentna ekipa! Pozwólcie się Im dalej rozwijać.Nie chcemy nikogo " z teczki" ....który będzie tylko nazywał się "dyrektor".

avatar
~Analityk
12.07.2019 14:07

Ale jaki skandal? "...jednak strony nie doszły do porozumienia, co do wysokości wynagrodzenia." . Co to więcej komentować?

avatar
~Janinkak
12.07.2019 14:20

No no kolejne stanowisko dla kogo panie burmistrzu........tj skandal stracić takiego fachowca i pasjonate

avatar
~MIESZKANKA WSCHOWY
12.07.2019 14:24

PANI MARTO DZIĘKUJĘ ZA WSZYSTKO, CO PANI ZROBIŁA DLA WSCHOWY I ICH MIESZKAŃCÓW, ZA PANI PATRIOTYZM LOKALNY, ZA SZACUNEK DO HISTORII I DO TERAŹNIEJSZOŚCI. DZIĘKI TAKIM LUDZIOM JAK PANI, WRACA WIARA W LUDZI. DOSTRZEGA PANI POTENCJAŁ I DZIAŁA PANI. ŻYCZĘ DALSZYCH SUKCESÓW, ALE NIE UKRYWAM, ŻE JEST MI NAJZWYCZAJNIEJ PRZYKRO...

avatar
~Ktoś
12.07.2019 15:02

Naprawdę lokalny dramat , ja mam umiarkowane zdanie na temat tej pani. Polacy mają skłonność do popadania w skrajności. Zakończył się Jej czas, za swoją pracę dostawała wynagrodzenie,wywiązywała się ze swoich obowiązków, a teraz nie przyjęła warunków i znajdzie się ktoś inny. Nie należy robić z tego dramatu. Nie ma ludzi niezastąpionych, a może potrzebne jest inne spojrzenie, inny sposób kierowania placówką?

avatar
~HEE
12.07.2019 21:35

A CO MASZ OCHOTKĘ KTOSIU NA ZASTĘSPTWO, AMOZE JUŻ ZAŁATWIONE

avatar
~V
12.07.2019 15:04

Stawiam, że Pani Małkus ma swój honor, a obserwując metody pracy z Burmistrzem i jego ludźmi to nikt z nim nie chce pracować. Wschowa wiele straciła a ta strata idzie na minus Burmistrza co by nie powiedzieć nie umiał lub nie chciał jej zatrzymać.

avatar
~Adaś
12.07.2019 17:02

Gdyby w tym mieście spiętrzał się nadmiar uzdolnienia, błyskotliwości, lotności i znawstwa warsztatu zawodowego to bym rzeczywiście powiedział …….. idź kochana i odpoczywaj, zasłużyłaś droga Pani na czas wytchnienia a twierdzenie - nie ma ludzi nie zastąpionych - można by przyjąć za obopólne postanowienie. Ależ, …… dobre sobie, w naszym mieście nadwyżka zwykłej umiejętności czy pracowitości urzędniczej, brzmi jak obiecany deszcz. Chciałbym pewnym forumowiczom zedrzeć łuskę z oczu, ….. będąc w beznadziei jaką wskazuje na dzisiaj władza i od lat, obowiązująca sytuacja we Wschowie rozwojowa, uzmysłowić, że to co mamy ( i tak na dodatek tego nie szanujemy) jest naprawdę miernym zadowoleniem ogólnospołecznym. Można różne tezy stawiać , zarzucać p. Małkus to i owo ale jako "funkcjonariusz" sztabu miasta, tylko Ona ( jeszcze parę osób) zawsze stała na wysokości przez siebie wyznaczonych obowiązków. Miasto Wschowa nie ma czym się zarekomendować za wyjątkiem : MZW, UTW, CzasArt , TH i Biblioteki , dlatego każda próba niekontrolowanej wyobraźni lub braku właściwej oceny ze strony burmistrza co do wartości posiadanego "mienia" bardzo dziwi. Dzisiaj trzeba wiedzieć, że ci którzy pracują i są na poziomie wysokiej oceny zawodowej są "towarem" nadzwyczaj deficytowym, wiem co mówię. Dzisiaj , pracownik , a za takiego uważam p. Małkus, przy tak dużym doświadczeniu ma tak nieograniczone możliwości zatrudnienia, że praca dla nas ( na tym poziomie co robiła) była wielkim szczęściem i dobrocią. No tak to się obecnie porobiło, to burmistrz musi dzisiaj zabiegać o tak wybornych fachowców. Pani Małkus i poprzednio ( za czasów p. Patalas ) i obecnego burmistrza, w mojej ocenie, jest w tym mieście nr 1 jak urzędnik tej administracji więc "pozwolenie" jej na nie kierowanie MZW jest niezrozumiałym posunięciem. Za każde pieniądze bo to byłby koszt jedyny z pełnym uzasadnieniem...….. a w ogóle nie rozumiem i pojąć nie mogę stawek wynagrodzeniowych z poziomu "max" zaczynając od samego burmistrza ? Adaś

avatar
~Poparzony władzą
12.07.2019 21:16

Panie Adaś, Pana teksty są za długie. My, pracujący, nie mamy po prostu czasu na czytanie...

avatar
~Adaś
13.07.2019 10:52

Ad. "Poparzony władzą" - forumowiczu ……. , czasami jest okoliczność gdzie trzeba nieco więcej, gdzie stan rzeczy należy nazwać po męsku. Ja pracując ok. 10h dziennie i poświęcam z 10min na napisanie komentarza a Ciebie nie stać na 30s na odczytanie ? Jak pracujesz więcej i brak Ci czasu czytaj tylko do 1/2 lub opuszczaj ? Odbierz to tylko za żarcik ha....ha.... Mówiąc poważnie …… jestem zdziwiony i odepchnięty taką decyzją (po raz kolejny), choć zna Pan przysłowie - prawda leży po środku ? Ja/My oceniam dokonania p. Małkus nadzwyczaj wysoko i zawsze traktowałem ją jako " mistrza w sztuce" . To cecha przypisana dla najlepszych. Staram się też zrozumieć decyzję samej zainteresowanej z jej punktu widzenia i etyki zawodowej - popieram. Natomiast spodziewam się, że burmistrz od strony formalnej też by się nam wytłumaczył sensownie - ofertę złożył, lecz na ile moralną ? Ja tylko napomknąłem, …. w Polsce rynek pracy ( po opuszczeniu 3mln rodaków kraju - definitywnie) jest dla pracodawców dokuczliwy, a obniżenie rangi bardzo doświadczonego pracownika (adiunkt muzealny) jest na dzisiaj arcygroźnym posunięciem. Wschowa miała na tym stanowisko człowieka (p. Małkus) z loterii szczęścia - to moje zdanie. A argumenty, że jest za droga to stawiam o to taką tezę p. burmistrzu Antkowiak - dla mnie bez żadnych dokonań, np. Pan jest za drogi, etat p. Ziemek jest w ogóle niepotrzebny ?. Adaś

avatar
~Ela
12.07.2019 18:06

Wschowa małe muzeum może pani Malkus rozwinie skrzydła w większej miejscowości bo jak głosi wieść gminna już ma dawno załatwiona pracę za wieksze pieniadze

avatar
~L.P.
12.07.2019 19:19

My stracimy, ktoś zyska.I znów mądry Wschowianin po szkodzie....

avatar
~auła
12.07.2019 21:33

szok. zaraz przywiozą kolejnego specjalistę w teczce z Wrocławia , Zielonej czy Sławy

avatar
~M. B.
12.07.2019 21:37

Obok "czułości do przeszłości" dla Marty Małkus najważniejszy jest człowiek.

avatar
~Katarzyna Owoc-Kochańska
12.07.2019 21:40

Jest mi ogromnie wstyd za obecnie panujących w gminie Wschowa – za decydentów, dla których dobra praca, rzetelność, doświadczenie, wiedza, osiągnięcia, merytoryczność, kompetencje, wszechstronność etc., etc nie są warte należytego szacunku i wynagrodzenia. Odebranie Wschowie tak dobrego fachowca jakim jest Marta Małkus zasługuje na słowa krytyki i głośne wyrażenie sprzeciwu. Jako radna obecnej, rządzącej grupy koalicyjnej, jako mieszkanka gminy Wschowa, jako członek Stowarzyszenia Czas Art - nie zgadzam się, nie akceptuję i nie popieram polityki personalnej prowadzonej przez burmistrza, jego zastępców i doradców. Wierzę, że czas na refleksję przyjdzie szybko, a dzisiejsi mędrcy zachowają się godnie i honorowo przywracając ład sprzed 10 lipca 2019 r.

avatar
~Nota
13.07.2019 08:06

Pani Radna nie ma co pisać „not dyplomatycznych” tylko trzeba działać i wziąć sprawy w swoje ręce. Dlaczego nadal popiera Pani tego Burmistrza?

avatar
~Benek
13.07.2019 09:45

Pani radna Owoc, to pani jest dycydentem w tej gminie, bo pani zasiada w koalicji rzadzacej. A wiec to co die stslo to poniekad pani wina, gratuluje...

avatar
~doRadnej
13.07.2019 10:49

Niestety ale to Pani wypromowała tego "burmistrza" i jego świtę puszczając z nim w niebo baloniki. Proszę działać i stawiać opór np na sesji a nie biadolić tu na forum.

avatar
~Ktoś
14.07.2019 00:34

I co Pani Kasiu ? Czy Pan Antkowiak to nadal guru ? . Nikt nie chciał wierzyć że rozpieprzy wszystko w tej Wschowie ! Tak żeście wierzyli w puste słowa POwca !!!! . A będzie gorzej i wstydu jeszcze nie raz wam przyniesie to co zrobił to hańba !!!!!

avatar
~do radnej
15.07.2019 17:17

Dopiero teraz napisała Pani, że nie popiera polityki personalnej? A gdzie Pani radna była do tej pory? Na emigracji?

avatar
~beatajosefowicz@wp.pl
12.07.2019 22:15

Wy sobie przepraszam ,,jaja,,robicie osoba która ma pasję która oddaje siebie dla wyższych celów ,która żyje historia a Wy na stanowisko tej pani powolujecie księgowa?????Nie wiem Prima aprilis jest czy jakieś inne swieto

avatar
~Hana
13.07.2019 11:04

Pani Katarzyna O nie jest księgową

avatar
~Black
12.07.2019 22:51

Sami ich wybraliście, a teraz macie pretensje? Zaćmiło was przed i w czasie wyborów? Przecież byliście przekonani,że te osoby zbawią to miasto, że Wschowa odzyska prestiż i rangę, a teraz widzicie,co się dzieje i nie możecie zrozumieć jak to możliwe? Oczywiście, że możliwe bo to takie miasto. Dlatego nie ma tu ludzkiego potencjału, bo kto mądry prędzej czy później stąd ucieka.

avatar
~Black
12.07.2019 22:53

Sami ich wybraliście, a teraz macie pretensje? Zaćmiło was przed i w czasie wyborów? Przecież byliście przekonani,że te osoby zbawią to miasto, że Wschowa odzyska prestiż i rangę, a teraz widzicie,co się dzieje i nie możecie zrozumieć jak to możliwe? Oczywiście, że możliwe bo to takie miasto. Dlatego nie ma tu ludzkiego potencjału, bo kto mądry prędzej czy później stąd ucieka.

avatar
~do "Black"
13.07.2019 10:04

A co, dalej chciałeś aby poprzednicy są bezceremonialnością rządzili ? A twoje swoje .. "koniec balu p. lalu " to co ?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl