TworzymyGłos Regionu
30 - lecie częściowo wolnych wyborów w Polsce - film
obrazek

Dzisiaj 04.06  świętowano 30 - lecie częściowo wolnych wyborów w Polsce. Z tej okazji we Wschowie odbył się marsz ulicami miasta.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~mama
05.06.2019 08:16

Świętowaliśmy Wolne Wybory , wszyscy szli w marszu dobrowolnie nikt nikogo do niczego nie zmuszał. Burmistrz uczcił ten dzień i bardzo dobrze. Jakby nic nie zrobił to też byście pisali źle. Wasza nienawiść do drugiego człowieka jest straszna, Wschowianie więcej empatii , zrozumienia , a nie tylko jad z was wypływa. Tego już nie da się czytać, o wszystko się doczepicie.

avatar
~Wschowianin
05.06.2019 11:50

Droga Pani , nie dziwię się komentatorom całkowicie ? Stałem z boku i widziałem to wszystko ? To był Sajgon a nie przemarsz ? Wątpię aby połowa tych dzieci wiedziała po co tak wszyscy biegli z tyłu ? Nie mówiąc o starszych osobach które z językiem na wierzchu wpadały na rynek już po hymnie ? . Byłem na paru pochodach we Wschowie ale jeszcze czegoś takiego nie widziałem ????

avatar
~Wschowa
05.06.2019 08:32

(...) Gdzie był Chwistek - chciałem go posłuchać

avatar
~spinka
05.06.2019 09:23

nie zdążył dojść na własną wystawę...

avatar
~NET
05.06.2019 15:28

Wybraliście sobie na burmistrza kogoś kto robił wcześniej gazetki i reklamy a teraz płaczecie. Może to będzie dla wschowian lekcja z leczenia kompleksów, tak na przyszłość. Żebyście zrozumieli że człowiek z dużego miasta nie stanowi żadnej gwarancji kompetencji. Albo że ktoś kto faktycznie coś potrafi nigdy przenigdy nie wróci do małej Wschowy bo mu się to po prostu nie opłaci. Jeśli ktoś jest dobrym fachowcem to potrafi na szeregowym stanowisku zarobić we Wrocławiu niewiele mniej niż nasz burmistrz. Tyle że bez stresu, nie będąc na świeczniku, z benefitami od pracodawcy i czasami nawet nie ruszając się z domu. Tymczasem kilka tysięcy osób uwierzyło że to wszystko altruizm i że samorządowy Robin Hood wraca z wielkiego świata na białym rumaku żeby uzdrowić miasto. I wystarczyło jak się okazuje rzucić jakieś absurdalne pomysły typu deptak w centrum. Myślę że przypadek Wschowy nadaje się świetnie do analizy na studiach socjologicznych.

avatar
~sam_na_sali
05.06.2019 17:56

Komentarz w punkt! Gratuluję! Wystarczyło kilka baloników, rozdanych torebek oraz kolorowych zdjęć, a Wschowianie padli z zachwytu. Teraz, po kilku miesiącach, okazało się, że to błotko (bo nie wypada mi pisać inaczej) zawinięte w błyszczący papierek.

avatar
~Błąd
06.06.2019 10:21

Tak, popełniliśmy błąd, a teraz albo zostaje nam lamentować przez następne 4 lata (bo zaraz urlopy i pierwszy rok urzędowania zleci), albo zmobilizować się i zmienić. Prawo demokracji. Może wreszcie trafimy kogoś lepszego dla naszego Miasta, ale to trochę, jak wygrać milion w totka. W końcu jednak może wygramy i my. Niektóre miasta wygrały.

avatar
~Jan Kotwicki
06.06.2019 08:50

2 czerwca - 40 rocznica pierwszej pielgrzymki JPII do Polski, 4 czerwca 30 rocznica wyborów kontraktowych, 4 czerwca 27 rocznica zamachu stanu i obalenia rządu Jana Olszewskiego. Jak uważacie, co powinniśmy upamiętniać?

avatar
~Do Jan Kotwicki
06.06.2019 14:10

Raczej bym się miał do obalenia Rządu Jana Olszewskiego który wiedział kto zasiadł do okrągłego stołu ? Mamy świętować cząstkowe demokratyczne wybory ? Ten przekręt ? . Olszewski dobrze powiedział że obawia się tego czyja będzie Polska ?

avatar
~Adaś
06.06.2019 14:10

Ad. "JK" - forumowiczu...…. to subiektywne zapytanie, niesłusznie dla nas postawione aby ryzykować odpowiedź ? Nikt z odważnych Polaków nie będzie chciał przeciwstawić się doktrynie katolicyzmu, …. "zamach stanu" to brawura godna p. Michalkiewicza a wyselekcjonowane wybory , hmm…. to przez nie i Ty dużo masz (miałeś) i mnie troszkę zostało więc nie mamy co biadolić ? Adaś

avatar
~Jan Kotwicki
06.06.2019 16:10

Chociaż raz napisz jaśniej!

avatar
~sam_na_sali
06.06.2019 21:52

Wyjątkowo się zgodzę z panem Janem. Proszę o zrozumiały komentarz, a nie bełkot!

avatar
~Do Jana K.
06.06.2019 19:09

No czyja jest te Polska .....?. Taki jak ty powinien o tym wiedzieć, a nie gdybać i innym sugerować pisać jaśniej...!. Kto tak po Towarzyszu Gierku jak w tej obecnej Demokracji zadłuża nasze państwo.....?. To wg ciebie jest normalne ...?.

avatar
~Do Kotwicki
07.06.2019 08:57

A gdybyś zadał to pytanie z uzupełnieniem ze swojej strony - pytanie zadaje dawny członek ORMO ? Pisałeś , ze sprawę swojego członkostwa w tej organizacji wyjaśnisz publicznie ? Jakie właśnie Ty masz dzisiaj prawo do zadania tego pytania z taką przeszłością ?

avatar
~Jan Kotwicki
07.06.2019 11:13

Z tym członkostwem w ORMO to wielka pomyłka. Chodziło o kogoś zupełnie innego. Po tym posądzeniu pojechałem do IPN w Poznaniu i złożyłem wniosek o udostępnienie materiałow na mój temat. Po blisko roku dostałem wezwanie do IPN gdzie poinformowano mnie że poszukiwania jakichkolwiek śladów na mój temat przeprowadzono w całej Polsce i nic nie znaleziono. Wtedy zapytałem panią prowadzącą moją sprawę że w aktach powinien być protokół, którym SB mnie szantażowało. "Nie ma tak dobrze, jeżeli coś było t zostało usunięto bo na tej podstawie mógłby Pan zostać uznany za osobe represjonowaną". W takim razie pozostaje mi droga sądowa. Dodatek kombatancki w wysokości 400zł do skromnej reny rolniczej zawsze się przyda!

avatar
~Jan Kotwicki
07.06.2019 10:06

Skoro jest zapotrzebowanie na mój szerszy komentarz to prosze bardzo, ja nie uchylam się. Podstawową sprawą do zrozumienia co dzieje się dzisiaj i jakie są dla nas perspektywy jest poznanie wydarzeń historycznych w czasach najnowszych. Wiadomości o charakterze analitycznym sa szczególnie cenne poniewaz kompleksowo wyjaśniają bieg dziejów. Ja znam odpowiedzi na postawione pytania ale polecam analizy i wykłady osób bardziej kompetentnych. Internet pełen jest takowych i spieszmy się bo cenzura na YT i FB wprost szaleje, a będzie jeszcze gorzej.

avatar
~Tak tylko odpowiadam
07.06.2019 12:01

Jak z tym ORMO było Janek ? Miałeś publicznie wyjaśniać. Odwołanie rządu Olszewskiego przez parlament to zamach stanu ? Polecam dużo pić w upały

avatar
~ext7
07.06.2019 12:47

Panie Janku! Wybaczy Pan ,że zadam to pytanie ,ale pojąć nie mogę ,jak to być może ,że Pan- przedstawiciel Klubów GP w wyborach do PE poparł „Konfederację siarską”?? Przecież teraz „Sakiewa”(... ) włosy z głowy rwie(zresztą nie tylko on),że Pana na liście umieścił.(lista przedstawicieli Klubów GP )

avatar
~Jan Kotwicki
08.06.2019 12:47

Już myślałem że wszystko o mnie wiecie a tu - prosze bardzo, nowy problem. To długa i nieco skomplikowana historia z tą Gazetą Polską. Tu na tym forum nie da sie wyczerpujaco opisać sprawy tak by wiernie odtworzyć fakty i zdarzenia z nią związane. Nie jest tak że zmieniałem poglądy, skakałem "z kwiatka na kwiatek" itp. Co najwyżej poszukiwałem dobrych rozwiązań, patriotyzmu i wolnosci. To media traciły u mnie zaufanie - tak było z gazetą Wyborczą i tek jest z mediami Sakiewicza. To że jeszcze nie wywalił mnie z klubów należy przypuszczać że nie chce sobie psuć statystyki choc prof. Jerzy Robert Nowak już kilka miesięcy temu rozgłosił na całą Polskę że opuścciłem kluby. Uznanie u Pana Profesora, Krzysztofa Bosaka który też pozytywnie publicznie o mnie się wypowiadał poczytuję sobie za wielki zaszczyt. Moja sytuacja była by dzisiaj znacznie bardziej komfortowa gdybym w latach 70-tych wstąpił do PZPR. Zrobił bym karierę, wziął udział przy podziale łupów w momencie transformacji ustrojowej, pagowie G. M. B. i O byli by moimi najlepszymi kumplami a Wschowianie dzisiaj darzyli powszechnym szacunkiem. Dlatego Drogie Siostry i Drodzy Bracia Wschowianie trzymajcie się ode mnie z daleka!

avatar
~ext7
19.06.2019 17:54

Panie Janku !! Z całym szacunkiem, ale kto, w nie tak znowu odległej przeszłości -znaczy w czasie ,gdy Sakiewiczowa GIEPA opublikowała tzw.” Smoleński raport techniczny” , polecał w/w pismo?? Pan był optymistą, ja zaś sceptykiem jak o w/w „raport” chodzi, co oczywiście (w przeciwieństwie do Pana) nie zmieniło mojego stosunku do GIEPY. Wybaczy Pan ,ale Korwin & Braun to ,kompilacja sprzeczności - jak nie przymierzając PełoKoko z SLD.

avatar
~Kaja
13.06.2019 17:43

Wszędzie wpychają te mażoretki.Już bez nich rzadna impreza nie może sie odbyć?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Chirurg przyjmuje
Chirurg przyjmuje
Oferuje usługi
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl