TworzymyGłos Regionu
Decyzja podjęta - od lipca szpital we Wschowie bez oddziału ginekologiczno-położniczego
obrazek

Zupełnie niedawno informowaliśmy, że zarząd Nowego Szpitala we Wschowie rozważa decyzję o zamknięciu oddziału ginekologiczno-położniczego ze względu na niewystarczającą ilość urodzeń. Dzisiaj dowiadujemy się, że decyzja została podjęta.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Ona
24.05.2019 08:38

Prawda jak zabraknie oddziału to wszyscy na oczy przejrzą. Ja także urodziłam tam dwoje dzieci i nie mogę złego słowa powiedzieć.

avatar
~Tymoteusz
24.05.2019 08:39

Ktoś wspomniał, że nie można mieć pretensji do burmistrza, otóż można. Można i trzeba mieć, ponieważ brak tego oddziału odbije się na przyszłości Wschowy. Wszystkim siłom politycznym we Wschowie powinno zależeć na uratowaniu tego oddziału, niestety krótkowzroczni pozoranci i statyści na stanowiskach nie wyciągają wniosków z przykładu górowskiego szpitala. Tam było podobnie. Mieliście miesiąc żeby coś zdziałać - drodzy radni miejscy i powiatowi, nasi posłowie na Sejm, nasi burmistrzowi i starości. Okazało się, że nie zrobiliście nic., za ten brak efektywności w przyszłości Wschowa zapłaci ogromną cenę, gdy przyjdzie do zamknięcia całego szpitala. Dziś drogi czytelniku może śmiejesz się pod nosem czytając ten komentarz, ale w końcu Ty, albo ktoś z Twoich bliskich będzie potrzebował pomocy lekarza, wówczas najbliższy będzie ponad 20 kilometrów od Wschowy. Cóż wtedy Tobie i twoim bliskim będzie bliżej na Czereśniową niż do szpitala. Ostatni gasi światło.

avatar
~Rodzaca
24.05.2019 08:44

Rodziłam tam w październiku 2018 i parę razy trafialam na oddział na podtrzymanie ciąży i złego słowa nie mogę powiedzieć pielęgniarki na ogół mile zdarzało się że trafiłam na okropna babkę. Ale to tylko jedna reszta to anioły i opieka jest super. Chciałabym następne też tam rodzic ale niestety chyba mi się nie uda :( lekarz opiekował się dobrze. Hoffman mimo swojego opryskilewgo charakteru jest dobrym lekarzem. I bardzo pomocnym chodziłam. Do różnych ginekolog ów ale ten jest najlepszy :) profesjonalny i szkoda ze juz nie będzie tego oddziału i jego jako ordynatora... Zawiodłam się. A te szpitale inne to czasem. Przyjmują jak na. Taśmie mało porodów we Wschowie ale się tobą opiekowali a jak pisze ze znajomymi to Leszno glowow czy Wolsztyn brak miejsc bo tyle rodzacych że później nie mają gdzie cie położyć i leżyaz po porodzie na. Patologii ciąży czy coś. Albo wypuszczaja jak najszybciej po cesarce. A jednak we Wschowie nie było takiego problemu. Bylas pod najlepsza opieka i leżałam. 4 dni po cesarce i pomagały. Szkoda bardzo szkoda.. :(

avatar
~Agata
24.05.2019 10:06

Rodziłam we Wschowie dwa razy-w 2015 roku i w 2018. Mam bardzo miłe wspomnienia:) Panie położne super:) Wogóle cały personel szpitala ok:) Pozdrawiam położne:) Trzymajcie się kobietki:)

avatar
~.
26.05.2019 19:17

Tez tak uwazam:)mam bardzo mile doswiadczenia ze Wschowy:)

avatar
~halinka6254
28.05.2019 18:04

Dr Kaniuka byl niesamowicie uprzejmy. Razem z nim pracowal dr Maleuwe...wtedy bylo bardzo duzo porodow w tym szpitalu i oddzial gin-pol we Wschowie byl super popularny w okolicy :)

avatar
~Ja
24.05.2019 11:39

Szkoda ze zamykają . Urodziłam syna tam i nie narzekam wręcz przeciwnie byłam zadowolona. Dobra opieka .

avatar
~W.L
24.05.2019 12:16

pytanie: co w tej sprawie robi/zamierza zrobić bielawski, ast czy też radna wojewódzka Małgosia Gośniowska- Kola. do zdjęć łatwo stawać i pozować a jak przychodzi do rozwiązania konkretnego problemu to gdzie jesteście?

avatar
~Grzegorz
27.05.2019 20:42

Najlepiej jak pan Antkowiak zrobi w tej sprawie kolejne podobne spotkanie jak np w sprawie dróg z panią Marszałek ,panem Sługockim itd.Efekt murowany a nie czepiać się w/w osób.Albo zrobić zbiórkę pinindzy w tak szerokiej tęczowej koalicji .

avatar
~Aa
24.05.2019 13:31

Nigdy nie wyobrażam sobie rodzić we Wschowie,do lekarza jeździłam do Wschowy a porody wNowej Soli.

avatar
~Wdzięczna pacjentka
25.05.2019 14:49

Dwa razy rodziłam we Wschowie. Dwa razy dr Cencora spisał się na medal. Dwa razy trafiłam tam nie będąc ich pacjentką, której ciążę prowadzili. Cały personel tego oddziału zachowywał się bez zarzutu. Wstyd żeby miasto powiatowe jakim jest Wschowa rezygnowało z takiego oddziału. Ginekologia to nie tylko porody. To również patologia ciąży i wiele innych poważnych schorzeń wielu kobiet. W komentarzach są opinie, że kobiety wolą rodzić np. w Lesznie. Oj wiałam z tamtego oddziału aż się kurzyło. Zero empatii ze strony lekarzy. Skandaliczne podejście do pacjentki. Cóż , pewnie ile kobiet, tyle opinii. Szkoda jednak wschowskiej placówki. "Cudze chwalicie, swego nie znacie"

avatar
~Autorka
25.05.2019 16:44

Tragedia. W Górze Śląskiej też zamknęli szpital i teraz trzeba jeździć albo do Leszna albo do Głogowa. We Wschowie też powolutku zamykają, aż w końcu wszystkie szpitale z okolicznych miast pozamykają i wszyscy będziemy jeździć do Wrocławia albo Poznania. Nowy Porządek Świata wchodzi powolutku do Polski. Za granicą tylko w większych miastach są szpitale. A kto mieszka na wsi lub w mniejszych miasteczkach ten ma problem, bo jest pozbawiony opieki medycznej.

avatar
~Xxx
25.05.2019 16:50

Witam.Problem tego szpitala tkwi w ludziach sprawujących tam ,, władze, ".To oni powinni odpowiadać za sytuacje szpitala .Personel swoją drogą do wymiany lecz niecały. Gdzie jest personel, który był miły, aż chciało się tam przychodzić.A teraz jest katastrofa .Zacząć od wizytówki szpitala jakim jest Izba Przyjęć.

avatar
~CO nam przyszło...?
02.06.2019 09:05

Co nam przyszło...?, tak! co nam przyszło!, to walczyć z przysłowiowymi wiatrakami, waleniem głową w mur o coś co tak naprawdę w normalnym kraju należ do rządzących i tego rządu !!!. To oni wybrani naszymi głosami powinni nam zabezpieczyć czy to w sakli Całego Kraju, czy to na szczeblu lokalnym samorządowym należytą opiekę zdrowotną, bezpieczeństwo, szacunek człowieka do człowiek, krótko mówiąc zbudować bezpieczne SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE!!!. A co mamy ?, szerzącą się nienawiść , zawiść, nastawianie jednego człowieka na drugiego, a nawet nastawianie jednych na drugich w rodzinie i to wszystko za kupowanie sobie wyborcy za "Judaszowe srebrniki" ...... zapominamy przy tym o ludziach w naszym Kraju chorych, potrzebujących naszej pomocy, osobach niepełnosprawnych, osób z autyzmem, itd. Mamy i trwonimy pieniądze Budżetu Państwa na etaty dla Kasty Politycznej, na kaprysy przedwyborcze, a nie mamy tych pieniędzy na utrzymanie służby zdrowia w tym szpitali, które są najbliżej chorego, jak np. Powiatowe ZOZ - proszę zauważyć, że w ostatnim okresie w sakli kraju jest na granicy UPADKU takich szpitali jak nas ponda 150 !!!!. To jest masakra co rządzący z nami wyprawiają !!!!!. Szykują nam podwyżki za prąd, za gaz, za opał, podwyższają wszelkie podatki i akcyzy, nie mówiąc o drożyźnie żywności, ograniczyli 0 2000 pogrzebowe - itd., itd. A część tzw. "ciemnego ludu" ogarnął szał daną im "kiełbasą wyborczą" !!!. To jest żenujące jak można społecznie tak nisko upaść !!!!!!. I w imię czego ???, tych pary groszy w zestawieniu do tego co CAŁY NARÓD TRACI !!!!!!. Tego chcecie ?????.

avatar
~do powyżej
03.06.2019 04:12

To tak dla przypomnienia o kręceniu lodów na służbie zdrowia - https://www.youtube.com/watch?v=7Z6MKZkHF8s. Kto na "zielonej wyspie" obniżył zasiłek pogrzebowy i nie załatwił innych pilnych spraw o których piszesz, (...)

avatar
~Do powyżej !
03.06.2019 07:32

Tak jest!, sama prawda!, że nas wszystkich interesuje polityka i ci co do niej "w gumofilcach" się pchają, ale tylko na 2-3 góra 4 miesiące przed każdymi wyborami !!!. Kto z tych Waszych wybrańców, a zwłaszcza do Parlamentu, jak na przykład nasi obecni parlamentarzyści p. Rafalska, p. Ast, no i obecnie bez urazy ta pani co porzuca stołek ministra i za waszą zgodą wędruje pospiesznie do parlamentu Europejskiego cokolwiek zrobili w sprawie naszych mieszkańców, dotyczy np. Przychodni Zdrowia, która już dawno "padł"????, co obecnie zrobili, robią w sprawie ZOZ Wschowa, który na naszych oczach "pada" ???. Tak co zrobili ???. Wy teraz potraficie psioczyć i krytykować wszystkich i wszystko, a sami jesteście głównymi WINOWAJCAMI ruiny naszego Miasta Wschowa, ruiny naszego powiatu, bowiem jak przyjdzie do głosowania, do oddania tego waszego cennego głosu rok, w rok głosujecie na tych S A M Y C H co na co dzień tylko Was widzą od święta, od święta Was odwiedzają i uczestniczą w lokalnych pokazówkach jak ci medialni za przeproszeniem CELEBRYCI !!!!. najwyraźniej Wam odpowiada, że głosujecie nie na wybrańców waszego, naszego miasta, powiatu jako na swoich CELEBRYTÓW, a nie na kogoś co będzie DBAŁ O NASZE BEZPIECZEŃSTWO, ZDROWIE i ROZWÓJ MIASTA i POWIATU !!!!!. Róbcie tak dalej, ale nie psioczcie jak jest coś nie tak !!!!!!!!. Kolejne wybory już za niespełna 5 miesięcy możecie sobie ponarzekać, ale jak przyjdzie co do czego to ponownie zagłosujecie na swoich CELEBRYTÓ !!!!!. To jesteście Wy wini za to wszystko, a nie wasi wybrani !!!!!.

avatar
~do powyżej II.
24.06.2019 08:04

Zwracam wam wszystkim uwagę jak szybko temat naszego Szpitala został wpchnięty z dyskusji medialnej przez tematy "ogórkowe" typu imprezy, iprezki, zabawy z okazji to Dnia Wschowy, to Procesji, to pomruków muzycznych na terenie Rynku Wschowsiego - sami teraz widzicie jak można ten "ciemny lud ..." kupić świecidełkami tematów zastępczych !. Aby tylko odejść od tematów poważnych, tematów poprawy naszego codziennego życia, poprawy naszej infrastruktury, opieki zdrowia , itd. !. To jest żałosne jak ten przecietny mieszkaniec naszego rejonu, miasta daje sie wymanewrować i kupić za te "świecidełka" ....!. Nie przeszkadza mu szerzący się nepotyzm, kolesiostwo, nedza i zaniedbania w naszym mieście...!. Wystarczy byle imprezka na Rynku i już CHRA OPTYMIZMU w postaci różnej maści moherów !!!!, jakie to proste, wręcz prostackie postępowanie i pojmowanie życia codziennego !!!!. Rzadzący ustawiają sie wg swoich potrzeb i wymogów wykorzystując do tego obecną pozycję, którą zawdzięcza SUWERENOWI nie dbając o jego pootrzeby ....!. Suwerenie - OBUDŹ SIĘ...!!!. - wakacje to też czas w którym powinieneść zwracać na to jak tobą rządzą, jak rzadzą twoim miastem, powiatem...itd. Zwróć uwagę jak nasi sąsiedzi Czesi reagują na nieprwidłowości i sprzeczności w postepowaniu ich Premiera, nie przeszkadza im lato i upały potrafili sie w tysiacach zgromadzic i Protestować, Protestowac na swoich ulicach !!!!! . Ucz się od braci Czechów!!! nie prześpij wyborów jesiennych , nie daj sie omamić "świecidełkami" - życie to nie tylko wakacje i sezon letni w którym rządzacy próbują cię mamić i łudzić tematami zastępczymi !!!!!. Bo przyjdzie taki dzień, że .."ostanie ci się w ręku tylko sznur...."!!!!!!

avatar
~Ja
16.07.2019 10:11

A co z kobietami które niestety mają tzw. kłopoty nieciążowe?

avatar
~animowy
02.12.2019 13:02

Klas nie bądź bezszczelna i odczep się od tych lekarzy że wschowy bo sama nie lepsza jesteś odczep się raz na zawsze

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
Alufelgi
Alufelgi
Części i akcesoria
Mazda 5
Mazda 5
Sprzedam
Koła do Zafiry
Koła do Zafiry
Części i akcesoria
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl