TworzymyGłos Regionu

reklama

Stanowisko ds. mediów dla Aleksandra Ziemka
obrazek

Zakończony został nabór na stanowisko ds. mediów w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa. W jego wyniku wybrany został Aleksander Ziemek, radny Rady Miejskiej we Wschowie, do niedawna nasz redakcyjny kolega. W związku z tym, że Ustawa o Samorządzie Gminnym nie przewiduje łączenia funkcji radnego i pracownika Urzędu, Aleksander Ziemek będzie musiał zdać mandat radnego.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~Atlantyda
27.03.2019 07:57

Myślałem, że głosując na pana Ziemka głosowałem za zmianami w mieście, a nie za zmianą pracy przez pana Aleksandra.

avatar
~Wyborca
27.03.2019 08:05

Pan burmistrz boi się rozmawiać z mieszkańcami dlatego powołał papuge

avatar
~Obserwator
27.03.2019 09:54

Drodzy państwo czytam wasze wypowiedzi na temat p burmistrza oraz pracowników których przyjmuje i przypomina mi się sytuacja jaka była po wyborach w naszym mieście Podam przykład wybory wygrał młody człowiek pisano na jego temat różne rzeczy tak jak Wy państwo to robicie,powiem Wam jedno wykazał się i my mieszkańcy nie wyobrażamy sobie innego burmistrza a jest już drugą kadencję.

avatar
~Proszę o Bis !
27.03.2019 10:30

Czemu ja się temu w ogóle nie dziwię !?. Po prostu "chłopcy" z Merostwa Wschowskiego zapatrzyli się w samego premiera naszego rządu i b/panią premier, cytat ...."bo nam się to wszystko należy ......... ". W kraju nasza gospodarka idzie w kierunku Ery Gierka, a oni idą na całość i bawią się w rozdawnictwo ( wypisz wymaluj jak Gierek w latach 70) z małą jednak poprawką jeśli chodzi o Gierka - on w 50% łożył na inwestycje krajowe, a oni TOTALNA KONSUMPCJA !!!!. I jak widać nasze Merostwo w podobny sposób prze do przodu - z tym, że nie daje szmalu bo go na dzień dzisiejszy niema ale rozdaje i mnoży stołki dla kolesi wielkiej koalicji ( przez małe "w"). Tego nawet sam Wielki Faryzeusz by nie wymyślił !?. Mój Boże !, co za wstyd dla tych co to na nich głosowali!!!!, Co za wstyd !!!!!!!

avatar
~DO-do...
27.03.2019 10:32

Tak na pierwszy rzut oka to ten (obecny - zaraz były ) radny to będzie taki a la rzecznik jak ten u pana Prezydenta RP...?. Bo tak mi go przypomina.........?

avatar
~Ku pamięci
27.03.2019 11:11

Aleksander Ziemek – gotowy do działania. 14 października 2018 • Pamiętacie, za tydzień, 21 października, czas pójść na wybory? Proszę Was o głos na mnie, ale przede wszystkim proszę wszystkich żebyście poszli na wybory. Startuję do Rady Miejskiej, ponieważ chcę zmieniać Wschowę i pokazać, że to naprawdę piękne miejsce. Postawiłem sobie kilka celów, oto niektóre z nich: -> Przejrzysty regulamin konkursu dla stowarzyszeń, w którym nie znajdzie się możliwość na „dostaną, bo ich lubie”. -> Prace nad pełną, akceptowaną reformą oświaty. Miałem przyjemność pracować w Gimnazjum nr 1 kiedy było likwidowane oraz w Gimnazjum nr 2 w momencie wprowadzania reformy oświaty. Najgorsza była niepewność, działanie z zaskoczenia i „na siłę”. Uważam, że Rada Miejska powinna w pierwszej kolejności rozmawiać z każdą zainteresowaną tematem grupą o tym w jaką stronę powinna zmierzać wschowska oświata. Osobiście nadal pracując, tym razem w szkole wiejskiej, odczuwam tymczasowość przyjętego rozwiązania. -> Rozwój Wschowy jako miejsca przyjaznego do życia. Bliskość Leszna, Głogowa i Wolsztyna w parze z coraz lepszą komunikacją powoduje, że Wschowa może stać się atrakcyjnym miejscem do życia. Może, ale potrzebuje wielu zmian zarówno w sferze rekreacji (parki, stadion miejski, basen), infrastruktury (budowy mieszkań, uzbrojenia działek budowlanych, monitoring miejski) i społecznej (publiczny żłobek, zwolnienie z opłat w przedszkolach rodzin wielodzietnych). Niektóre z tych rzeczy da się zrobić praktycznie od ręki, na inne potrzeba czasu. Nadszedł moment żeby we Wschowie dominowało przekonanie „da się, zrobimy to”. #lepszaWschowa to nie tylko bajka, wszystko zależy od Waszych wyborów. Do zobaczenia 21 października!

avatar
~Adaś
27.03.2019 13:37

Ad. "Ku pamięci" - forumowiczu ….., warto to robić, jest to w stylu p. R8 h...ha..., odtwarzać czyjeś, nie tak dawne, myśli w duchu chcianych przemian. Pan Olek na pewno odpowie na ten okazjonalny "epizod" , że będąc szefem biura prasowego UMiG Wschowa jeszcze lepiej przypilnuje złożone swoje deklaracje wyborcze ... ale to już nie to samo ? Klasę się ma jak się idzie po pustyni bez wody, kurtuazyjność dzisiaj ma niską wartość. Społeczeństwo polskie w różnych sytuacjach było i jest nadal ciągle kiwane na różnych szczeblach i w rozmaitych okolicznościach, robią to wszyscy. I nawet jeśli by się wydawało, że w końcu On (AZ) nie zawiedzie, a ja takie miałem dobre zdanie o p. Ziemku,... to teraz sam stworzył "aurę" spekulacji i niedomówień ? Powiem wprost , utrzymanie Pan będzie nas kosztowało nie mniej jak 60tys/rok więc twierdzę stanowczo, nas jako miasto nie stać na Pana utrzymanie ….. to musi być jasne i dla Pana, nawet przy całej sympatii . Adaś

avatar
~ex
27.03.2019 15:25

Zwrócę Panu uwagę, że pan Ziemek jako radny miał możliwość "postawienia" się burmistrzowi broniąc interesu mieszkańców. Nie wyobrażam sobie, że "fiknie" do swojego przełożonego. Dlatego z uporem trzeba powtarzać, że albo radny albo urzędnik.

avatar
~Wstyd
27.03.2019 15:40

Po co mandat brał po Antkowiaku ? Kasa z diety przewodniczącego komisji leciała a koledzy gniazdo wili ?

avatar
~sf
27.03.2019 14:11

o matko jakie to słabe, za ile srebrników?!?!?

avatar
~FWS
27.03.2019 14:23

Te wszystkie ogłoszenia o pracę, które teraz są na bip-ie są pod konkretne osoby!!! np. podinspektor ds. kadr i płac, wymagania: wykształcenie średnie i 15 lat doświadczenia, to ktoś z wykształceniem wyższym i np. 5-letnim doświadczeniem się nie nadaje. No cóż Pani z biura rachunkowego już się cieszy

avatar
~ad kicem
02.04.2019 08:38

No i ogłosili, że pani z biura rachunkowego wygrała "konkurs"

avatar
~WSTYD - 2
27.03.2019 19:49

Uważam, że żadne takie nasze pisanie wobec tej jakże ohydnej i obłudnej postawy począwszy od samego burmistrza, a na pseudo radnych z tej koalicji skończywszy nie uczyni z nich normalnych i uczciwych urzędników administracji samorządowej tego naszego Merostwa...?. Jest to nie możliwe i nie realne, bowiem ich mentalność i pazerność jest skażona wielkopańskimi manierami posiadania, jak najszybciej wielkiej kasy - oni po prostu boją się, że te 5 lat jakie jest przed nimi tak im szybko zleci, iż nie zdążą się nachapać...!. WSTYD - i owszem jest, ale dla tych co na nich głosowali i po raz kolejny dali się nabrać na populistyczne i obłudne hasła .... hasła o ich zbawieniu Wschowy?. Człowiek pisu nie jaki Kurski słusznie kiedyś tam powiedział, że cyt. ..."ciemny lud to kupi..." - wypowiadając te słowa wiele lat temu, ale jakże są one aktualne i na miejscu wobec naszych wyborców................. . UWAŻAM, że jak tak dalej pójdzie TO te ich rządy za długo nie potrwają.........Oj, nie po trwają .......!

avatar
~do poparzony władzą i pozostałych
28.03.2019 00:30

Nie lubię hipokryzji. Co to znaczy, że dostał, a nie wygrał? jednak wygrał. Są na to dokumenty. Więc nie dostał. Proste. Spojrzałem na konradantkowiakoficjalnie - 50 lajków zebrała ta informacja, albo więcej. O czym to świadczy? Może o tym, że część lajkujących robi to z grzeczności. A może nie. Właśnie nie widzą w tym niczego kompromitującego. Jeszcze raz zapytam jak zatrudnić ma burmistrz kogoś do kogo ma zaufanie? Nie ma co, trzeba ogłosić konkurs. Powstaje ryzyko. nie wiadomo kto się zgłosi do konkursu. A może ktoś lepszy. Nikt się nie zgłosił. Wygrał p. Ziemek. Uczciwie wygrał. Wam chodzi o coś, co się dzieje poza konkursem. Dlaczego burmistrz ogłosił taki konkurs na to stanowisko. Czy myślał o tym, że dobrze będzie kiedy p. Ziemek wygra. Czy to jest gminie potrzebne. Czy są na to pieniądze. Powtórzę jeszcze raz. Burmistrz widzi w tym sens. Po kilku miesiącach będzie można to ocenić. Dzisiaj wygląda tak, że na tym forum jest ponad 50 komentarzy, z czego większość nieprzychylnych. A na konradantkowiakoficjalnie 50 pozytywnych lajków. Ani ta 50 ani tamta o niczym nie świadczy, poza tym, że tam przynajmniej konkretne osoby lubią tę informację a tutaj większośc anonimowo wylewa swoje żale.

avatar
~DO "anonimowej"powyżej!
28.03.2019 08:19

Co to ma być ?, wygląda mi to na pierwszy tekst tzw. Nowego Propagandzisty Władzy - wypisz wymaluj również anonimowy mimo, że innym to zarzuca nowej władzy pod wezwaniem "MYDLENIE i MĄCENIE FAKTÓW RZECZYWISTOŚCI"!!!!. NIE!, lajkujący nie robią tego z grzeczności i nikt nie będzie z nas czekał "kilka miesięcy" na coś co jest dzisiaj ABSURDALNE, DURNE i zalatuje KOLESIOSTWEM i nie ma nic z PROFESJONALIZMU tej władzy!!!, Proszę nie zaklinać tej fałszywej rzeczywistości podając się na jakieś tam procenty ( 50 nie 50 ) lajków takich czy innych!!!. Jak coś jest od samego początku BADZIEWIEM POMYSŁÓW nowej władzy i naciąga w sposób ewidentny i namacalny mieszkańców na K A S Ę to nie można tego w żaden sposób uzasadnić - nawet takim tekstem jak powyżej, który jak KALKA przypomina dzisiejszych tzw. rzeczników obecnie rządzących i ma znamiona i cechy " PRZEKAZU DNIA"........ I w czystej postaci jest właśnie przykładem twojej HIPOKRYZJI - prosta piłka teczki zamieniono na NIEJASNE KONKURSY!!!!. Kolesiostwo partyjne i tyle !

avatar
~Do przyszlej radnej pani Woletty
28.03.2019 19:59

Pani wioletto mam nadzieje że jako przyszla radna będzie pani miała swójj rozum....mam nadzieje !!! Juz niedlugo ...niedlugo pozna pani smak ooby publicznej.

avatar
~Kompromitacja
01.04.2019 07:58

Dojście do władzy takich "chłoptysiów" to tylko świadczy i kompromituje Wschowskiego wyborcę !!!. To jest żenujące, że po 30 latach niczego się nie nauczyli jeśli chodzi o wybór odpowiednich ludzi na radnych i burmistrza . Idzie taki jeden z drugom na wybory i głosuje z rozumem tylko na zasadzie "kontry" - kontry przeciwko innym, kontry przeciwko z akcentami zazdrości i na złość przeciwko innym ......!. W rezultacie wchodzi jak wychodzi - "chłoptysie" dochodzą do władzy ----- i zaczyna się karuzela walki o etaty a co za tym idzie o szmal z budżetu, którego tak w ogóle nie ma, bo kasa jest p u s t a !!!!! A "chłoptysie" zaczynają kombinować jak pospolity "łysy po górkę """"............

avatar
~"ŁAPKA +"
01.04.2019 08:05

Jedyna nadziej w tym co piszecie jest taka, że komentatorzy totalnie obnażyli politykę burmistrza i tego przypadkowego "radnego" od parcia na stołek i na szmal !!!!!. Ilość tzw. "Łapek "" jest w tym imponująca i zachęca nas do "wykopania" tej władzy "pozorantów" !!!!!!!

avatar
~Wschowa
05.04.2019 05:13

Wschowa to już taka metropolia że trzeba tworzyć stanowisko ds mediów ? Widzę że kasy macie sporo tylko czyje to pieniądze ? Przypominamy że to są pieniądze ludzi którzy tworzą dochód narodowy czyli jedyne dodatnie dobro wytworzone w gospodarce a ja nie chcem żeby moje(nasze) pieniądze na to poszły . To stanowisko jest zbędne ...

avatar
~Kropka
05.04.2019 19:50

Myślę, że Pan Ziemek obnażył swoj profesjonalizm podpisując tekst na oficjalnej stronie miasta ksywką "olek" :) może teraz wszystkie pisma urzędowe będą podpisywane "kasia" "basia" itp? Chyba nie tego oczekujemy po ekipie profesjonalistów?

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl