TworzymyGłos Regionu
W poniedziałek Prawo i Sprawiedliwość przedstawi kandydata na burmistrza Wschowy
obrazek

Prawo i Sprawiedliwość w poniedziałek (28 maja) na konferencji prasowej przedstawi kandydata na burmistrza Wschowy.

czytaj całość artykułu

Komentarze

avatar

avatar
~@-par...
25.05.2018 20:57

Portal Polska Times.pl na dniach ujawnił wewnętrzną instrukcję dla pisowskich polityków tak zwany "przekaz dnia, tygodnia", t.j., jak mają się wypowiadać w mediach i na spotkaniach z wyborcami - łącznie 19 punktów: - co do niepełnosprawnych protestujących w Sejmie, - co do rosnących/galopujących cen paliwa, - co do zdrowia ich Jarosława, no i tzw. pisowskich "delfinów", itp., itd. Starsze pokolenie wie, a młodym przypominam, ze już mieliśmy w naszym kraju taką partię, nazywała się KC PZPR. To za jej rządów były partyjne plena na których ustalano co jest dobre dla ludu i co ich partyjni działacze mają mówić ludziom w terenie - mieszkańcom wsi i miast !!!!!. Jak widzimy historia lubi zataczać koło, Ty Suwerenie wybrałeś swojego Radnego, Posła aby Cię reprezentował nie zależnie od tzw. "przekazu dnia jego wodza", a On po wybraniu go zachowuje się jak przysłowiowy "baran" mówi i postępuje wg instrukcji swojego wodza....!!!!!!!. I niech cię nie zdziwi, że wybrałeś do Parlamenty Posła Asta, Posłankę Rafalską, którzy jak by się wydawało reprezentują religię opartą na solidarności i uczuciach w poszanowaniu do drugiego człowieka, a co za tym idzie powinni się w swym postępowaniu kierować kościelna nauką w stosunku do ludzi słabych, chorych, niepełnosprawnych, a co widzimy w ich postępowaniu: - tak zwany przekaz dnia, instrukcję partyjną, która do tego stopnia wyzuła ich z pożądanych cech uczciwego postępowania, iż nie widzą potrzeb osób niepełnosprawnych, których narażają na katorgę przebywania w skrajnych warunkach jakie im zorganizował ich partyjny kolega, Marszałek i jego przyboczna Straż.......! Tym czasem przedstawiciele tej partii, którzy w kampanii wyborczej do Parlamentu i na Prezydenta w krytyce do poprzedników głosili min, te słowa ..." Dojną krowę racz dać nam Panie "..... i co widzimy, że po niespełna 2 latach partia ta "urodziła Kastę Pisowską", bo jak można wytłumaczyć, że niektórzy z członków tej partii w swoich oświadczeniach majątkowych podali, iż dorobili się milionów ( przykład strona internetowa www.wp.pl) , Pytanie: - jak to jest możliwe w kraju, gdzie brakuje 500 złoty dla niepełnosprawnych????. Wracając na nasze podwórko, czy Ta czwórka + JP( obecnie ukryty) w poniedziałek przyjdą do nas nie z PRZEKAZEM NASZYCH SPRAW, NASZYCH POTRZEB lecz z PRZEKAZEM DNIA SPISANYM wg INSTRUKCJI ICH WODZA ??? O to jest pytanie ........?

avatar
~Osa
25.05.2018 21:19

To może być nawet książę na koniu. Traktowania nas rodziców osób niepełnosprawnych i naszych dzieci wam nie zapomnę!!!!!

avatar
~wiadomo_kto
25.05.2018 21:29

st. bryg. mgr. inż P. G. wiadomo Wschowa w płomieniach, wszystko płonie, oddajmy naszą nadzieję w strażaka dłonie

avatar
~hm
25.05.2018 22:51

Następny karierowicz...

avatar
~wschowianka
25.05.2018 22:18

Ot cała elyta wschowska już napluła jadem a kandydata na odnowiciela samorządu jak nie było tak nie ma. Tylko ON ponad podziałami. Przemek Gliński

avatar
~JamJestOn
25.05.2018 22:54

zaprawdę powiadam Wam... sPISkowcy wystawią na kandydata brata rodzonego Rafafafalskiej... nikt lepiej niż ów człek nie zna problemów ulic naszych, problemów naszych trawników oraz tak prozaicznych rzeczy jak brak PISuarów za kazdym sklepem majacym w asortymencie tanie aczkolwiek w szare komórki kopiace trunki... i to będzie gość na poziomie Wsiowy !

avatar
~Andrzej
26.05.2018 00:53

Ale złość i nienawiść w społeczeństwie niby toleracyjnym

avatar
~Asia
26.05.2018 03:07

Jest noc ale musze to napisać.Strazak na burmistrza. Jakie on ma pojecie o ekonomii, biznesie. Porażka. Żal mi Cię Wschowo, znowu nikt Ci nie pomoże?

avatar
~Wschowianin
27.05.2018 10:53

nie pisz bzdur, jeśli nie znasz człowieka , ma większe pojęcie i doświadczenie niż się tobie wydaje .

avatar
~Wschowianin
26.05.2018 04:50

Właśnie o to chodzi, chłodna kalkulacja spokojna analiza. Kto faktycznie nam pomaga czyli robi coś na rzecz społeczeństwa a kto tylko papla na lewo i prawo. No młodzieży myślimy i głosujemy

avatar
~Tylko nie PIS
26.05.2018 08:01

Co sie stalo że Pan Glinski chce zostać burmistrzem.....może musi szybko się ewakuować tam gdzie pracuje ??????? Spokojna praca duze wieksz zarobki... Cos jest nie tak!!!!!!! Przeswietlimy Pana .......

avatar
~Wschowianin
27.05.2018 11:08

Ktokolwiek by nie kandydował , i tak będzie " be " dla naszego sfrustrowanego społeczeństwa . Szczerze mówiąc , bardzo podziwiam tego Pana , że jeszcze mu się chce kandydować . Mam wrażenie , że nawet gdyby kandydował anioł , też byłoby źle . A swoją drogą prześwietl swój mózg , bo coś z nim nie tak , chyba cię żmija ukąsiła , bo za dużo w nim jadu . Jeśli zazdrościsz komukolwiek odwagi , sam podejmij się wyzwania a nie pisz bzdur .

avatar
~Wyborca
26.05.2018 08:48

Do "JamJestOn" - chyba nie mówisz poważnie, przecież (...) to smakosz alkoholu , jak Ty widzisz w nim burmistrza ? Ja go dobrze znam , on rzadko jest trzeźwy więc na którą godzinę spodziewałbyś się go w pracy ?

avatar
~Zen
26.05.2018 08:51

Do R8 a tobie co , znowu ci się bezpiecznik poluzował ?

avatar
~@ -"hn" !
26.05.2018 09:41

cyt. .. "Następny karierowicz..." , to bardzo skromnie powiedziane o tym panu, bardziej by pasowało "OBROTOWY" - pamiętam jak ten pan czynnie przez wiele lat pracował w ugrupowaniu "Zwyczajni" pod egidą pana Żukowskiego - Tarki - no i wówczas p. Jana Pabierowskiego - ale to już historia, dzisiaj mamy tego pana w ugrupowaniu pan Ast - . E.Rafalska - Małgorzata G-K i Jan Pabierowski jak widać ciągnie swój do swojego i ich "obrotowy" charakter im w tym nie przeszkadza? ...... . Nie tak dawno p. E. Rafalska zachwalała na bilbordach / i tym historycznym zdjęciu z placu pod Ratuszem/ jako kandydatkę na naszego Burmistrza p. Małgorzatę Gośniowską-Kola, przypomnijmy, że nie składała obietnic bez pokrycia: - zdecydowanie najlepsza, rzetelna, pracowita, bardzo wrażliwa, niezwykle kompetentna itd., itp.... Pech chciał, że Suweren zadecydował jak zadecydował i wrażliwość p. Małgorzaty nie przemówiła do Niego !. I SŁUSZNIE ! BARDZO SŁUSZNIE! bo obecnie widzimy na przykładzie naszej pani Minister jaka to Ona jest wrażliwa i kompetentna jeśli chodzi o pomoc osobą chorym, niepełnosprawnym i ich rodzicom protestującym w naszym Sejmie!!!!. W kampanii wyborczej pani Rafalskiej i jej całego ugrupowania 2014 do PO z racji wówczas protestu w Sejmie tych samych niepełnosprawnych, pan J. Kaczyński w mediach grzmiał :..cyt. " nie wykazanie empatii, nie wykazanie współczucia tym osobom to brak twarz...". Na przykładzie obecnego protesty w Sejmie tych samych niepełnosprawnych za Rządów już panującego nam Pisu - no i naszej pani Rafalskiej można w nawiązaniu do ówczesnych słów p. J. Kaczyńskiego, że pomyliła się im EMPATIA z POGARDĄ!!!. Tyle pogardy co obecnie rządzący przekazali Tym chorym i niepełnosprawnym w Sejmie wyklucz ich na wieki od prawa rządzenia naszym krajem, a co dopiero w Naszej Gminie - Powiedzmy STOP! "obrotowym" !. W odpowiedzi do obecnej elity mówimy : - Warto być przyzwoitym, Warto mieć twarz, - czego nie zabrania prawo zabrania wstyd, - napuszczanie społeczeństwa na chorych, niepełnosprawnych, w tym bardzo bezbronnych nie ma nic wspólnego z Waszym poczuciem bycia dobrym chrześcijaninem, - wysiłek umysłowy własny nie sterowany "przekazem, instrukcja dnia" partyjnego wodza czyni cie człowiekiem, - władza kierująca się empatia Nie wysyła na kobiety "OSIŁKÓW" w garniturach z niebieskim krawatem, nie zamyka im toalety, nie walczy z czereśniami jak z narzędziem politycznym ????!!!!! Wyborco, Szanowny Suwerenie czy teraz rozumiesz komu NIE w tych wyborach !!!!!!

avatar
~Adaś
26.05.2018 12:38

Ad. "par.." i " hn" - forumowiczu , ........ na szczęście kandydat to jeszcze nie burmistrz ! Twoja wykładnia jest tak jasna i oczywista , że mnie nie musisz przekonywać na czym dzisiaj polega POLITYKA ! Dzisiaj wręcz wprost wyraża się w niej o co chodzi, nie ma dyskrecji , nie ma dyplomacji ( niestety obowiązuje to już we wszystkich partiach) , numerem 1 jest kasa. Ja nigdy nie wierzyłem w "dobrą zmianę" ( to moja subiektywna ocena) , nigdy nie wzbudzał pełnej ufności we mnie p. Kaczyński , ale jakiś tam oczekiwania miałem ......... skoro było źle , to oczywistym jest , że coś nowego z samego założenia w oczekiwaniu musi być lepszym . Podam przykład nie z centrali ( po co , niech Oni tam sami się "tną") a z naszego "domu" - gmina Szlichtyngowa , burmistrz PiS tzw. "dobra zmiana" . Jaka nastąpiła różnica w rządzeniu , zmianie na lepsze po burmistrzu Wardeckim ( zgryzionym w sposób haniebny przez kontrkandydatkę ) .......... kompletnie żadna !! Nowa burmistrz bez reszty okpiła swoje zapowiedzi przedwyborcze , zawładnęła urząd do skompletowania partyjnych i rodzinnych "obrotowych" bez żadnego pozytywnego skutku. Stanowisko stało się jedynie świetnym przedemerytalnym "nabijaczem" konta i linią darmowych turystycznych oględzin UE np. "wycieczka" duńska - choć jeden przykład , choć jedna "cegła " gratisa z niej dla suwerena ? Nie ma , więc po co ona była , czemu służyła ? Do dzisiaj STU Drzewce nie wykonana, rozmowy o gazie ( niebieska rura) to mrzonki, strefa ekonomiczna to pragnienie we śnie, kilometry asfaltu stało się iluzją samej p. burmistrz, a inwestycje ze środków UE ( nie wymieniam na co , bo ten program był długi jak nos "pinokia" ) zwykłą kpiną ............ choć jeden namacalny "mur" , może oświetlenia, może jakiś zakładzik produkcyjny ......... gdzie te miliony euro ? Burmistrz z PiS , ludzie w oczekiwaniu zmian , a tu nawet swoich przedsiębiorców się skłóciło i "wygoniło" z terenu (Zbigtar) ........... czy w 2018 nastąpi otrzeźwienie , czy kolejny "zbawiciel" p. Asta "zaślubi" pychę z nieróbstwem dla chwały - " dobra zmiana" ? , czas pokarze , ............ PO-PiS to winien być zakończony temat , czas na nowe , nieskażone "dziecię" , bez przeszłości, bez obciążeń, bez uległości , ale za to z wiedzą wyuczoną , językami, odwagą do działania i biznesu. Co za marzenia ........... a jutro poseł Ast zapoda - to nasz człowiek , ........ sprawdzony ! Adaś

avatar
~ext7
26.05.2018 13:58

Wątpię ,że jakiekolwiek partyjne namaszczenie kandydata będzie gwarancją zwycięstwa w wyborach samorządowych. W małych ośrodkach ,to tak nie działa. My tu głosujemy na konkretnego człowieka, którego znamy, a jego polityczne poglądy G....nas obchodzą. Ważne jest żeby nie miał „lepkich „paluszków" i lubił ludzi. Burmistrz nie musi być „alfą i omegą”, ponieważ od spraw „technicznych „ ma kompetentnych urzędników, których zadaniem jest realizacja jego wyborczego programu !!!. Największym błędem ,właściwie wszystkich następców Ś.P Stanisława Kowalskiego, były personalne czystki w ratuszu. Przecież "urzędas" ,to "urzędas" i to nie jest tak ,że ten „nowy „będzie lepszy. Ba, wręcz przeciwnie, ten stary ,co doświadczenie ma i w gąszczu tych (niekoniecznie mądrych)przepisów porusza się niczym ryba w wodzie ,z całą pewnością zadanie wykona, a ta nowa „chudzina” bez doświadczenia temu nie podoła!

avatar
~do ext7
26.05.2018 17:11

Niestety u nas to tak nie działa . " Burmistrz nie musi być „alfą i omegą”, ponieważ od spraw „technicznych „ ma kompetentnych urzędników, których zadaniem jest realizacja jego wyborczego " . A jak mamy takiego urzędnika co olewa urząd to co wtedy ? . Masz przykład z naszego ratusza , i co jest nie do ruszenia mimo że łamie prawo na każdym kroku ? .

avatar
~hn czy coś tam
26.05.2018 14:37

Każdy gdzieś kiedyś popełnił błąd ,ale ważne jest wyciągnąć wnioski i naprawić. Ogłoszona następnym burmistrzem Kolowa też kiedyś startowała z SIS-u . Ale na szczęście przejrzała na oczy wystartowała przeciw Grabce.

avatar
~@ -"hn" !
26.05.2018 16:09

Jeśli jest to prawda z tym strażakiem tzw. "OBROTOWYM", to jest kolejna KPINA z wyborców bowiem pani Patalas przyszła na Burmistrza nie po to bo polepszyć nam byt, zmodernizować nasze miasto, poprawić cokolwiek w gminie.... - PRZYSZŁA-ZASIADŁA I SIEDZI,... by poprawić sobie własny byt, własną przyszła emeryturę ponieważ jest w tym wieku !!!! Podobnie jest - będzie ze strażakiem, który w przypadku kandydowania przejdzie na wysokopłatną mundurową emeryturę ( bowiem gdzieś ok. 8-10 tys brutto) i dodatkowo otrzyma pensję Burmistrza ?. Z takimi apanażami gdzie mu będzie w głowie zarządzanie miastem/gmina !?. W dodatku przypomni sobie o dawnych towarzyszach z grupy pana Żukowskiego i nastąpi powtórka z rozrywki jak u pani Patalas i Czopka...........

avatar
~do "-@/"hn"!
27.05.2018 16:54

to co piszesz , to totalne bzdury . Trzeba najpierw znać prawdę i obowiązujące prawo w tym zakresie a potem zajmować głos

26.05.2018 19:52

Najważniejsze, to pogonić tę bandę chorych z nienawiści nieudaczników razem z ich doktorkiem i towarzystwem wzajemnej adoracji" SOS"- czyli Samolubnych Ordynarnarnych S.....w

avatar
~R8 +anonim
27.05.2018 12:32

Miła wiadomość dla zatroskanych losem niepełnosprawnych koczujących w Sejmie. <....znowu z "puczem"mi nie wyszło"...może celem na początku było zwrócenie uwagi na problem z niepełnosprawnymi .Ale ,ale niestety przy tym problemie przyszły "ogrzać"się partie opozycyjne,co jak myślę negatywnie odcisnęło piętno na panu Hartwich jak i całej grupie ludzi dotkniętych niepełnosprawnością. Szkoda tych młodych ludzi..."mamuśki"nie wykazały się tutaj troska, jaki skutek może przynieść uwiezienie tych młodych niepełnosprawnych, na korytarzu POLSKIEGO SEJMU !Tym bardziej nie było refleksji ze strony "mam" gdy Rząd spełnił żądania protestujących,a pomimo to wysyłali w świat kłamliwe oskarżenia...>

avatar
~?
27.05.2018 17:06

Jakim malutkim człowieczkiem trzeba być żeby być żeby wypisywać takie głupoty. Tez kiedyś będziesz stary i niedołężny i takiej posłance, katoliczce(ponoć ) Pawłowicz będziesz tak jaki ci protestujący śmierdział. Partia, która na ustach ma dobro słabszych rodzinę, a później robi to co robi z protestującym w sejmie powinna po wyborach przestać istnieć. Lepiej wydawać na płacę swoim w spółkach państwowych, zrobić bezużyteczne mówiące ławeczki i strzelnice itd. W końcu im się należy. A ja powtórzę za Panią Szydło może wystarczy nie kraść i pieniądze dla najsłabszych się znajdą

avatar
~R8
27.05.2018 22:05

Do ~?, wyłącz na kilka dni TVN i popatrz na ten świat swoimi oczami. Wysil się troszeczkę i podaj choć jeden przykład "głupoty" w moim tekście oraz co robi "partia" z protestującymi w Sejmie.

avatar
~do RB + anonim
27.05.2018 14:28

Ale z ciebie ograniczony typ.

avatar
~R8
27.05.2018 21:16

No to może to Ci coś wyjaśni - "oczywiście martwimy się o swoje zdrowie, a przede wszystkim o zdrowie swoich dzieci, ale w tym momencie zostaliśmy odcięci od ostatnich mediów. Po prostu zamknięto nam w pokoju dziennikarskim dostęp do telewizora" - przyznała Hartwich.

avatar
~do RB
27.05.2018 22:44

Ty się już lepiej nie wysilaj ,bo co napiszesz to same głupoty. Jak nie widzisz co robi partia z protestującymi to znaczy ,że jesteś głuchy ,ślepy i nie potrafisz niczego ocenić realnie ,bo tak cię ogłupia tv narodowa.

avatar
~R8
28.05.2018 14:08

Ad. ~do RB. No i znowu żadnego konkretu, tylko bla, bla, bla. "Partia" zabrała "mamuśką" telewizor i zakończyły okupację korytarza sejmowego. Słuch mam dobry a i wzrok lepszy od twojego, bo podpisuję się jako "R 8" a nie jak piszesz "R B". Osobiście wolę prasę i telewizję "polską narodową" od niemiecko-szwajcarsko-izraelsko-amerykańskiej w "polskiej wersji językowej". Jeśli coś się jeszcze panu nie widzi, to "pisz pan na Berdyczów".

avatar
~@-R8+anonim!
27.05.2018 14:36

Czy sie dobrze czujesz ?, cytujac Jarosława K: - czy ty masz TWARZ ?, jak u normalnego człowieka epatia może poylic sie z POGARDĄ do drugiego człowieka, człowieka chotrego, niepełnosprawnego !!!! Sąsiedzi, znajomi takich jak ty powinni opchodzić dużym kołem !!!!!

avatar
~R8
27.05.2018 22:30

Do ~ małpa itd. Nim klikniesz "dodaj" czytaj co napisałeś, bo po co inni mają wiedzieć żeś nie kumaty. Pogarda to trochę grubo, ale nie mam szacunku dla POpapranych KODziarzy, UBywateli i "resortowych dzieci" sterowanych przez "totalną opozycję". Grzali tyłki przy niepełnosprawnych, choć przez osiem lat nic dla nich nie zrobili. Nie wymagaj szacunku dla "mamusiek", które uwięziły na 40 dni swoje niepełnosprawne dzieci na materacykach w Sejmie. Zrób coś takiego swojemu dziecku a wylądujesz w sądzie z wnioskiem "opieki społecznej" o uszczuplenie twoich praw rodzicielskich. I to by było na tyle.

avatar
~Ranking
27.05.2018 17:25

Gliński, Antkowiak czy Czopek? Kogo obstawiacie? Według mnie to taka będzie kolejność w pierwszej turze.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

OGŁOSZENIA

dodaj ogłoszenie

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl